ВНИМАВАЈТЕ ШТО ПИШУВАТЕ ....

Go down

ВНИМАВАЈТЕ ШТО ПИШУВАТЕ .... Empty ВНИМАВАЈТЕ ШТО ПИШУВАТЕ ....

Пишување by osa on Пон Мар 18, 2019 10:43 pm

Внимавајте што пишувате на Фејсбук - Скопјанка ќе одговара пред полицијата

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика во координација со надлежното обвинителство континуирано презема мерки и активности за санкционирање на ширењето на говорот на омраза на социјалните мрежи, најчесто на Фејсбук, а таков е случајот и со објавата од извесна Фросина Тина Мартиновска која деновиве е споделена на оваа социјална мрежа и по документирањето на случајот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

МВР ја информира јавноста и дека од извршените проверки во персоналната евиденција на МВР констатирано е дека лице Фросина Мартиновска не работи во Министерството за внатрешни работи, како што беше пренесено во дел од медиумите.

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика и понатаму ќе продолжи со активностите со цел санкционирање на ваквите случаи.

Ги повикуваме сите граѓани ваквите случаи да ги пријават во најблиската полициска станица или на адресата cybercrime@moi.gov.mk, велат од таму.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14819
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВНИМАВАЈТЕ ШТО ПИШУВАТЕ .... Empty Re: ВНИМАВАЈТЕ ШТО ПИШУВАТЕ ....

Пишување by Bosonoga on Вто Мар 19, 2019 11:17 pm

kade po internetov da vnimavame shto pishuvame ? samo twiter i facebuk ,ili i za portalive vazi ova da se vnimava ?
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 745
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот