КУЧИЊАТА БЕСПЛАТНО ЧИПИРАНИ

Go down

КУЧИЊАТА  БЕСПЛАТНО ЧИПИРАНИ Empty КУЧИЊАТА БЕСПЛАТНО ЧИПИРАНИ

Пишување by osa on Саб Мај 18, 2019 8:36 pm

[size=32]Комунална хигиена Скопје има распишано тендер за заловување на улични кучиња за вртоглави 2 милиони денари (ФОТО)

[ltr]watch_later[/ltr] 18. МАЈ 2019. @ 15:30 [ltr]timelapse[/ltr] 1 МИН.

[/size]

КУЧИЊАТА  БЕСПЛАТНО ЧИПИРАНИ Kucinja-skitnici-1

[url=whatsapp://send?text=%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0 %D1%85%D0%B8%D0%B3%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D0%B0 %D0%A1%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D1%98%D0%B5 %D0%B8%D0%BC%D0%B0 %D1%80%D0%B0%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%88%D0%B0%D0%BD%D0%BE %D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%80 %D0%B7%D0%B0 %D0%B7%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%9A%D0%B5 %D0%BD%D0%B0 %D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8 %D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B8%D1%9A%D0%B0 %D0%B7%D0%B0 %D0%B2%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B8 2 %D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B8 %D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%B8 (%D0%A4%D0%9E%D0%A2%D0%9E)https://kurir.mk/makedonija/vesti/komunalna-higiena-skopje-ima-raspishano-tender-za-zalovuvanje-na-ulichni-kuchinja-za-vrtoglavi-2-milioni-denari-foto/][/url]

[size=18]Комунална хигиена Скопје распиша тендер за заловување на улични кучиња, набавка на мрежа за заловување кучиња како и кафези за вртоглава сума на пари.
Станува збор за тендер од 2 милиони денари, додека за истите ставки на претходниот тендер во 2017 година се потрошени 300 илјади денари.
КУЧИЊАТА  БЕСПЛАТНО ЧИПИРАНИ Dogovor
Во Договорот за јавна набавка на опрема за заловување и транспорт на кучиња од 2017 година во време траење од една година за заловување се потрошиле 290 илјади денари, за мрежи 6.800 денари, додека пак за кафези 3.190 денари, или пак вкупно 299,990 денари, додека во набавката која во овој момент ја бара Комуналната хигиена Скопје изнесува вртоглави 2 милиони денари за истите овие работи во истиот овој период.
[/size]

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14823
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот