Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by PRVOBOREC on Чет Сеп 26, 2019 3:27 pm

По секоја цена сакаат да претстават лажна слика за земјоделството. Организираат партиски протести маскирани како незадоволни земјоделци.

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Img_2045
https://a1on.mk/economy/audio-snimki-od-partiski-sostanoci-oktrivaat-deka-vmro-dpmne-stoi-zad-protestite-na-zemjodelcite-vo-tikveshijata/?fbclid=IwAR3k8v8oYOUmu8H5QWmn-0z2ZfYAn3sv-5CZ5NDzRcDfZ37GXnwpPLGBGLk

PRVOBOREC

Број на мислења : 556
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by SHARENI on Чет Сеп 26, 2019 3:47 pm

Sramota, tolku se bedni sto ne smeat ni da go kazat kako partiski sobir i go pretstavuvaat kako narodot da se zali. So sila da se spreci napreduvanjeto na drzavata.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 400
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by Zhane on Чет Сеп 26, 2019 3:56 pm

Nozinja vo grb.

Zhane

Број на мислења : 11
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by Dino on Чет Сеп 26, 2019 8:45 pm

Nisto ne e novo, nema razlika, i segasnata vlast sigurno isto pravela koga bese opozicija.

Dino

Број на мислења : 409
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by OPOZICIONER on Пет Сеп 27, 2019 9:39 am

Togas ucestvuvaa i clenovi na SDSM vo protestite no SDSM ne bea organizatori. Lugeto sami se organiziraa ne po stabovite na SDSM i so instrukcii od partija.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 548
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by трендафил on Сре Окт 23, 2019 9:06 am

Според насловот на темата СДСМ (небањатите) организираат протест сами против себе. Одговорите на темата пак немаат врска со насловот.

Ништо невообичаено е во Македонија партиите да организираат „граѓански“ протести. Да се потсетиме само на куртон револуцијата во која се опогануваа споменици од историјата на Македонија вклучувајќи го и тој на АСНОМ, а не се чачкаа спомениците на Хасан Приштина или на УЧК. Многу тогаш невладини ги гледаме сега во владата. Слично е и со т.н. независни аналитичари. Еве го на пример независниот аналитичар Петар Арсовски на работен ручек со потписникот на срамниот Преспански договор.

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци 0-02-05-ecbea4e090ec1365794fe7c71b623fab1296630a8146649c83d4a93bac095ee3_9c43f771

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5493
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by Teo on Сре Окт 23, 2019 9:26 am

Chestito praznik Trendafile...

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Ehiukp14
Teo
Teo

Број на мислења : 4528
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by трендафил on Пон Окт 28, 2019 8:09 pm

Мислев дека некој ќе го тргне вирусот кој од некоја бугарска историска книга го копирал Тео на повеќе теми, но бидејќи тоа не се случува а на бугарската пропаганда одговорив на друга тема, овде ќе продолжам по темата која нема врска со историјата.
На секои протести добредојдени се поддржувачи. Исто како што на лажните обвиненија од Заев покрај членовите на СДСМ и платениците на Џорџ Сорос излегоа и изманипулирани граѓани на пример за наводното затскривање од власта на убиецот на Мартин Нешовски. Убиецот Игор Спасов една година не беше во затвор туку на „боледување“, како да е во работен однос, а не затвореник, иако не ми е познато некој работник да користел 12 месеци боледување, не се врати во затворот. И за ова бегство очигледно власта нема поим. Нема ни протести од тие што повредија повеќе полицајци кога наводно протестираа за правда, а не за да извршат терористичко дело насилно преземање на власт. Ова не по мое мислење, туку според обвинителката Русковска и судијката Кацарска. Кои нели не се под влијание на црпнатиот амнестиран криминалец од Муртино. На Заев мислам, не на вториот Муртинец - Ден Дончев.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5493
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by Bosonoga on Вто Окт 29, 2019 1:00 am

raspishana e poternica za igor spasov ,shto sakash poveke ,nikoj ne krie kako vie shto krievte celi dva dena deka deteto e mrtvo
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 727
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by трендафил on Сре Окт 30, 2019 1:36 pm

Леснотијата на лажење е одлика на СДСМ. Никој не криеше дека Мартин Нешовски е убиен. Напротив истрагата си течеше нормално. Се злоупотребува една изјава на тогашниот портпарол на МВР кој по прославата на изборната победа на својата партија веднаш по будењето немал информација за случајот. Може ли да се претпостави дека Игор Спасов е ослободен како заслужен за доаѓањето на хунтата на власт, затоа што ако тој не го убиеше Мартин, можеби СДСМ не ќе дојдеше на власт и уште ќе се викавме Република Македонија.

https://infomax.mk/wp/одработуваше-ли-игор-спасов-за-заев-по/

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5493
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Небањатите организираат протести на лажни земјоделци Empty Re: Небањатите организираат протести на лажни земјоделци

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот