ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by luxor on Саб Окт 19, 2019 10:28 am

Руската амбасада веќе побарала расчистување на случајот.

Дали е на повидок мега скандал во кој е вмешан Мицковски и неговите соработници?

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Untitl38


Почесниот руски конзул и бизнисмен Сергеј Самсоненко денес обвини дека преку фалсификувани документи и спрега со судската власт негов поранешен соработник се обидува да да му наплати два милиони евра.

Поранешниот соработник на Самсоненко е Ратко Капушевски кој важи за човек од доверба на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

„Имаме сомнеж дека се работи за организирана шема, со спрега со фирми, посредници и дел од надлежните, позната во светот како организирано превземање на објект со намалување на цената, негово фиктивно обезвреднување и нанесување на штета. Ова не може да биде случајно ниту пак да се организира без спрега на повеќе субјекти“, смета Александар Новаковскима адвокат на Сергеј Самсоненко.

Се поставува прашање дали е на повидок нов скандал каде што Мицковски задно со неговите соработници се обидуваат да наплатат пари од Самсоненко.

Капушевски е поранешен директорт на СЦ “Борис Трајковски”.

За поранешната блискост на Капушевско со Самсоненко пред неколку години Миленко Неделковски објави текст во кој што беше прозван токму човекот од доверба на Мицковски како главен виновник за лошата состојба на ФК Вардар. Во текстот Капушевски е спомнат како потписник на сметките на Самсоненко што дава уште еден сомнеж околу обвинувањата за фалсификат.

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Es10

Останува органите на прогонот да одговорат на обвинувањата од Самсоненко.

https://revolucioner.press/2019/10/18/%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%BA-%D0%BC%D0%B5%D0%B3%D0%B0-%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB-%D0%B2%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D1%98-%D0%B5/?fbclid=IwAR3FsdFZdRYwn6q6jPQ2yrDAOiIyXfPsxyQl4j6pdNSHemn5PL0mf_zjxLQ
luxor
luxor

Број на мислења : 4910
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by Teo on Саб Окт 19, 2019 10:52 am

Putin lichno mu se javil na Zaev, a Medvedev mozhe i kje se vidi so nego koga kje dojde vo Belgrad.
Teo
Teo

Број на мислења : 4534
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by OPOZICIONER on Саб Окт 19, 2019 11:58 am

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Untitl14
ДПНЕ КРИМИНАЛНА Zzz10
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 548
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by трендафил on Саб Окт 19, 2019 3:25 pm

Ако добро ве разбирам сметате дека министерот за внатрешни и неговите соработници и обвинителите се дибеци што не можат да расчистат со наводниот криминал што го споменувате, па тоа мора да го прави некој непознат портал со револуционерно име и некои ботови по социјалните мрежи. Ме изненадува таква недоверба во власта од луѓе што гинат за неа на форумов.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5497
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by Teo on Саб Окт 19, 2019 3:35 pm

Krivo ti e shto istrzhuvachkoto novinarstvo vo Makedonija zema zamav? Ili zatoa shto ne ti ja ispolnuvaat zhelbata i namesto realni vesti prenesuvaat lagi i kleveti za vlasta?
Teo
Teo

Број на мислења : 4534
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by трендафил on Саб Окт 19, 2019 3:47 pm

Колку што гледам единствено име на новинар објавено во написот е тоа на Миленко Неделковски за наводен напис од пред неколку години. Да бидам директен, мислам дека не се работи за истражувачко новинарство во случајов, туку за платен новинар со парите од „Рекет“. Да се појавеше ваков напис за Заев, Спасовки до сега ќе лоцираше кој е новинарот што го напишал текстот и истото ќе го објавеа ботовите на СДСМ. Доколку нема обвинение во следните неколку недели биди сигурен дека се работи за уште една лага на СДСМ. Признавам помала од таа дека минатата година сме добиле датум за преговори со ЕУ.
Гледам дека на сајтот ја нема веста дека не сме го добиле датумот што го добивме минатата година. Барем така кажа Заев ако не лажел.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5497
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by Teo on Саб Окт 19, 2019 4:05 pm

Sega ne ti e po volja shto ministerot za nadvoresni si ja vrshi rabotata...kakva demagogija...Dobro barem shto si priznal deka obvinitelstvoto e nezavisno i sovesno inaku pokrenuvanje obvinenie ili ne, ne bi bil reper...

Ups...I Ljupche vika deka ne e laga...

https://lider.com.mk/makedonija/samsonenko-obvinuva-deka-so-falsifkat-i-uceni-se-obiduvaat-da-mu-go-zemat-oficirski-dom/
Teo
Teo

Број на мислења : 4534
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by трендафил on Саб Окт 19, 2019 5:11 pm

Не забележав дека е споменат веројатно идниот премиер во напишаното на Лидер. Чудно е и тоа што за кривична пријава кај Русковска од февруари уште нема никаква реакција на обвинителството. После се чудиме зошто немаме датум за преговори.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5497
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by luxor on Саб Окт 19, 2019 5:14 pm

Не е спомнат ама затоа се сликал со Капушевски па според вашата дпне-оФчја логика мора да е вмешан во криминалот.

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Untitl38
luxor
luxor

Број на мислења : 4910
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by трендафил on Саб Окт 19, 2019 5:20 pm

Не се сликани во канцеларија на Мицковски, туку во спортска сала. Ако оваа вест треба да биде противтежа за ваљда одземањето на датумот за преговори со ЕУ што го добивме минатата година според премиерот во заминување кој не си поднесе оставка, веројатно некој има проблем со начинот на размислување. Ќе го оставам обвинителството да си ја заврши работата затоа што многу ефикасно кога се работи за опозицијата. А во случајов мирува од февруари месец кога добило кривична пријава.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 5497
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by Teo on Саб Окт 19, 2019 5:39 pm

Kakov bre datum, pochnete so mantrite imeto kje go vratime, Goce ne go davame i slichno...Ili ne smeete poshto cenzusoidi...
Teo
Teo

Број на мислења : 4534
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by luxor on Пон Окт 21, 2019 9:32 am

ДПНЕ КРИМИНАЛНА 221
luxor
luxor

Број на мислења : 4910
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by Teo Today at 5:03 pm

C c c, katastrofa se. Site znaat deka se dpsmne-predavnichka.

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Ejvxiw10
Teo
Teo

Број на мислења : 4534
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот