ОЈ МИНИСТРЕ

Go down

ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by osa on Пет Мар 06, 2015 10:44 pm

Денес се одржа расправа за проблемите во образовниот систем и воопшто за образованието во нашата држава ..на неа учество земаа мегу другите и министерот  за образование Абдулаќи Адеми и градоначалникот на чаир ,но сите се обратија на албански јазик во дискусиите и немаше превод на македонски .запрашан мнистерот не одговори и успеа да ги одбегне новинарите ,но затоа пак изјава во медиумите даде градоначалникот на општина чаир кој ги "искара" медиумите зошто не си донеле преведувачи!
ех тоа е во нашата мила македонија !

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13902
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by Гостин on Пет Мар 06, 2015 10:55 pm

Pa bandata na vlast ne vodi smetka za nishto drugo osven za svoite dzepovi...No nabrgu kje se najdat kade shto im e mestoto...Kje vidime Abdulaqim i glupanderot od Chair, dali kje si donesat preveduvachi na sudenjeto...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by reiter on Пет Мар 06, 2015 10:58 pm

се сменија ли таблите на школите на македонски или останаа на албански?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by Гостин on Пет Мар 06, 2015 10:59 pm

Koj da gi smeni...Pa zoshto postoeshe i seushte postoi lista popushinela... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by osa on Пет Мар 06, 2015 11:16 pm

неможам да најдам некоја снимка ,и искрено многу ме интересира дали ОН ке збори повторно на сите други јазици ,само не на македонски

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13902
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by Kalinda on Саб Мар 07, 2015 12:13 am

А зошто сега барате да се сменат таблите?
Па тоа е веке завршена работа!
Зошто не се буневте кога им даваше Бранко и Кирчо државјанства на албанците ?
Што мослевте тогаш дека они ке седат и нема да се парат ?
и сега Грујо е крив ?
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by osa on Саб Мар 07, 2015 12:43 am

Дебатата  „Предизвиците на албанското образование“ која беше најавена како официјален настан на кој се дискутираше за актуелните состојби и проблеми во образовниот процес помина без официјален превод на македонски јазик. 
 
Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми кој беше гостин на дебатата ги одбегна новинарите и не даде официјална изјава ниту за настанот ниту за актуелните состојби во образованието. 
 
Единствено градоначалникот на општина Чаир Изет Меџити како организатор на настанот излезе пред новинарите, но вината за нецелосно организираниот настан според него е делумно кај нив, но и кај медиумите кои вели се должни да си обезбедат превод од албански на македонски ако сакаат да го следат настанот. 
 
На дебатата присуствуваа и гости од Косово и Албанија

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13902
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Мар 07, 2015 6:58 am

Kalinda напиша:А зошто сега барате да се сменат таблите?
Па тоа е веке завршена работа!
Зошто не се буневте кога им даваше Бранко и Кирчо државјанства на албанците ?
Што мослевте тогаш дека они ке седат и нема да се парат ?
и сега Грујо е крив ?

Clenot prashuva: "Dali se smeneti nezakonski postavenite tabli na shkolite niz Makedonija?"
A dupeglavecot oldgovara: " A Branko i Kirco sto im dade drzavjanstvo na albancite"....[img][/img]
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by Гостин on Саб Мар 07, 2015 7:44 am

Браво за смајлито шеику. Ептен си го погодил. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Мар 07, 2015 12:18 pm

[img][/img]

Uste da naucam tie pred i po smajlito zagradite kako se brishat... Smile
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by Kalinda on Саб Мар 07, 2015 12:29 pm

Hamad bim Khalifa напиша:
Kalinda напиша:А зошто сега барате да се сменат таблите?
Па тоа е веке завршена работа!
Зошто не се буневте кога им даваше Бранко и Кирчо државјанства на албанците ?
Што мослевте тогаш дека они ке седат и нема да се парат ?
и сега Грујо е крив ?

Clenot prashuva: "Dali se smeneti nezakonski postavenite tabli na shkolite niz Makedonija?"
A dupeglavecot oldgovara: " A Branko i Kirco sto im dade drzavjanstvo na albancite"...." />

Многу убаво ти пишав !
Сега што ти немаш капацитет да разбереш ,јас не сум крива !
ке ти повторам ,кога им даваше Бранко државјанства мислеше дека нема да се дупат и да се размножуваат ,
или тогаш им беше битно само да ги гласаат !
и според тебе кај треба да одат тие ?
кај треба да им учат децата ?
и доста веке се ударате в гради ,ами вие први се здруживте со Али Ахмети ,и тоа одма после конфликтот .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Мар 07, 2015 12:54 pm

Sakash da kazesh deka Branko e kriv shto so davanje drzhavjanstvo ne im napravil kastracija ???

Aman be Sanaderke koj gebelsov k.r te napravil?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by Гостин on Саб Мар 07, 2015 6:20 pm

Kalifu, zoshto nasednuvash...kako mozhe Kiro i Branko da dadat 150K drzhavjanstva, a na popisot od 2002, albancite da bidat samo za 60K povekje, otkolku vo 1994...Ako go zememe predvid prirodniot porast, togash kade se onie 150K albanci na koi Kiro i Branko im dale drzhavjanstva???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Мар 07, 2015 8:20 pm

Kako i nivniot "SHEF" - matematika se TAPA - koga se u prashanje "iljadarki" ! Tie znaat samo so milioni i miljardi da rachunaat! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by Kalinda on Саб Мар 07, 2015 9:27 pm

Hamad bim Khalifa напиша:Sakash da kazesh deka Branko e kriv shto so davanje drzhavjanstvo ne im napravil kastracija ???

Aman be Sanaderke koj gebelsov k.r te napravil?

Не кастрација ,туку требаше да не им дава државјанства!

од каде јас Санадерка ?дај објасни ми !
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Мар 07, 2015 9:57 pm

Za kastracija i drzavjanstvata ke mi treba povekje vreme da ti objasnuvam, pri bidejki gledam skarana si so matematikata! A i Teo go ima nakratko i mnogu jasno pogore obrazlozeno! Jas ke probam uste pokratko - POPIS, sestro, POPIS ....KOGA KE NAPRAVI NIKOLAE???? ili toa cudo nema da se sluci dodeka e na vlast ?!??!?

Za "SANADERKA -?" PA PO ANALOGIJA : Kalinda-Kolinda -HDZ !
Inaku Kolinda e ovaa:
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by Kalinda on Саб Мар 07, 2015 10:40 pm

Според тебе е мала разликата Very Happy Very Happy Very Happy
Си викаш Калинда или Колинда ,само една буква ах ме насмеа ..
Што се трескаш од земја за попис ?
Што не направи Бранко попис?
мислиш ко Бранко што го правеше '91 година ,или оној '94 година ...
Немој не ме смеј !
вие повеке се дружите со манипулаторите албанци ,затоа не ми глуми реален и поштен
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by Kalinda on Саб Мар 07, 2015 10:44 pm

да ги замолам админите да ми го средат постот ,тоа со болдираното
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Мар 07, 2015 10:50 pm

Kako mozel branko da pravi redoven popis vo 2011 godina ????
Ili si go verglash kako sto ve istrenjirale: Branko pa Branko..... (of mori majko?!?!?)

Inaku, za tvoja informacija -postojat dva tipa na lugje 1.- realni i poshteni i pod 2. -dpbnovci!
p.s. Jas ne sum dpbnovca! Twisted Evil


Последната промена е направена од Hamad bim Khalifa на Саб Мар 07, 2015 10:51 pm. Мислењето е променето 1 пати
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by Гостин on Саб Мар 07, 2015 10:51 pm

Kalinda напиша:Според тебе е мала разликата Very Happy Very Happy Very Happy
Си викаш Калинда или Колинда ,само една буква ах ме насмеа ..
Што се трескаш од земја за попис ?
Што не направи Бранко попис?
мислиш ко Бранко што го правеше '91 година ,или оној '94 година ...
Немој не ме смеј !
вие повеке се дружите со манипулаторите албанци ,затоа не ми глуми реален и поштен

Postot go srediv jas...A ti sredi si gi mislite...Posebno sekjavanjata od 91...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by Kalinda on Саб Мар 07, 2015 11:01 pm

благодарам што го среди постот !
мислите ми се средени ,Бранко како НАСЛЕДНИК на комуњарите 9во тој контекс го спомнав ...
не си ми јасен ,што е маката кажи да ти помогнам
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by Гостин on Саб Мар 07, 2015 11:29 pm

Bravo...A Grujo sigurno go spomnuvash kako naslednik na Aceta pederot...U toj kontekst...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Мар 07, 2015 11:45 pm

Na najpoznatoto grcko pederishte mu napraile najgolem spomenik i go opnale u sred srede glaven grad! Bogdacuva...
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ОЈ МИНИСТРЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот