Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Продолжува градежната инвазија на Скопје

2 posters

Go down

Продолжува градежната инвазија на Скопје Empty Продолжува градежната инвазија на Скопје

Пишување by defo Сре Мај 06 2020, 23:48

Сега веќе поранешната претседателка на Советот на општина Центар, Јана Белчева во вечерашното интервју на ТВ 24 рече дека камен на сопнување меѓу неа и градоначалникот Саша Богдановиќ, меѓу другото, бил и планот за земјиштетото на поранешната фабрика Треска.

-Несоласувања постоеа веќе одредено време. Се обидувавме да ги надминеме, но безуспешно. Чашата ја прели последната седница, која беше закажана да оди преку дигитална платформа. Но, Советот со селективно повикување на советници на 4.5 одржал седница. За таа седница јас не бев инфомирана. На две минути пред почетокот добив известување на продолжување на седница за чии продолжение не сум потпишала акт. Ако некој се дрзнува да организарира седница без потпис од претседателот на Советот очиледно е дека се сака некој точки да поминат или не поминат на седницата.


Некој добро се ускладува за процент %. Ме разочарува и Саша, а мислев понормален човек е. Јас и понатаму стојам на ставот ако Македонската економија зависи од градежништвото во овие 7км2, помочаи се на државава.  А ваквото дивјачко, корупктивно носење урбанистички планови ќе е штета и на нас и на нашите поколенија.
Белчева: Камен на сопнување беше и планот за земјиштето на Треска
defo
defo

Број на мислења : 3500
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Продолжува градежната инвазија на Скопје Empty Re: Продолжува градежната инвазија на Скопје

Пишување by трендафил Нед Јун 28 2020, 17:47

Ваљда во иднина ќе се формира некое нормално, нерекетарско СЈО, што ќе гони според делата, а не според партијската припадност.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11204
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот