Потентност

Go down

Потентност

Пишување by Гостин on Нед Мар 29, 2015 11:58 am

Бананата ја зголемува машката потентностБананата е богата со јаглехидрати кои ја зголемуваат за неколку мати машката потентност, открија научниците од Сингапур... Научниците направија сензационално откривање. Храната, особено бананите, богати со јаглехидрати ја зголемуваат машката потентност, наместо да ја намалуваат, како што се сметаше досега. Лекарите му препорачуваат на посилниот пол да јаде што се можно повеќе банани, кои ќе го продолжат задоволството од сексот. Препорачаната храна за зголемување на машката потентност се компирот, оревите, тестенините и морските плодови. Негативното влијание врз машката сексуална може да биде пушењето, алкохолот, жешката бања и сауната.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Потентност

Пишување by Гостин on Нед Мар 29, 2015 12:00 pm

Мед и ореви за зголемена потентност
Медот и оревите се вистинска алтернатива за антидепресивните лекови, велат научници од белгискиот Институт за заштита на здравјето. - Некои видови храна содржат големо количество на хормони кои ја зголемуваат проводливоста на нервните импулси. Ако човекот ги сака и тие често се присутни во исхраната му, тој станува подложен на депресија. А телото само бара начин да се лекува, велат белгиските експерти. Според нив исклучително добра природна алтернатива на антидепресивите се чоколадото, бананите и оревите: Неслучајно Белгија, каде што депресија, поврзана со недостатокот на сонце, е најчеста, се смета за едно од местата каде што е создадено чоколадо, а на менито на скандинавците бананите се секојдневие. Голем број истражувања покажуваат постоењето на директна врска помеѓу исхраната и психичкото растројство. Има развиено дури и специјални диети, кои се користат при нивното лекување. Медот во комбинација со оревите, пак, е од корист за подобрување на потентноста, покажуваат податоците од едно британско ...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Потентност

Пишување by Гостин on Нед Мар 29, 2015 12:02 pm

Јогуртот ја зголемува машката плодност и потентностПознато е дека пробиотичкиот јогурт може да помогне во смирувањето на стомачните тешкотии, а сега, научниците тврдат дека позитивно влијае и на машкоста.

Научниците од Технолошкиот институт од Масачусетс, направија експеримент на глувци, при што на една група им било давано доза на јогурт, секојдневно, а  друга група биле хранети со класична, односно брза храна. Тестисите на глувците кои секојдневно добивале јогурт, имале за 5% – 10% потешки тестиси за разлика од останатите.

Освен тоа, глувците кои добивале јогурт, значително полесно и побргу ги оплодувале женките и добивале повеќе потомци. Резултатите од истражувањето би можеле да имаат импликации врз човечката плодност, а научниците наскоро ќе почнат да истражуваат дали е можно да се поврзаат конзумацијата на јогурт и квалитетот на спермата.

До интересното откритие научниците дошле случајно, додека го испитувале ефектот од јогуртот врз дебелината. За да докажат дека конзумирањето јогурт може да го спречи дебелењето во зрелата доба, на глувците им давале јогурт со вкус на ванила.

Глувците кои добивале јогурт имале значително поголеми тестиси, а освен што ги направиле поголеми „ заводници “, пробиотиците им овозможиле и посјајни и погусти влакна.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Потентност

Пишување by Гостин on Нед Мар 29, 2015 12:03 pm

Домашен рецепт за цврст… и насмеана партнерка!

Многу мажи иако се срамат да признаат имаат големи проблеми со потенцијата, што е многу непријатна ситуација за нив.Ако имате слични проблеми пробајте го овој неверојатен и ефикасен рецепт со кој ќе се препородите и ќе заборавите на непријатностите.

ПОДГОТОВКА:

Во тегла домашен мед изрендајте еден корен ѓумбир, додадете една лажица сув рузмарин и три полни лажици мелени ореси. Оставете да отстои на собна температура неколку дена ( од 3 до 5 ), а потоа консумирајте по една лажичка наутро и навечер.

Ова воопшто не е скап рецепт и може секој да го проба.

Вам ќе Ви ја врати насмевката, а вашата партнерка…? Таа ќе биде постојано ем насмеана, ем распеана!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Потентност

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот