БЕЛГИЈАНЦИ

Go down

БЕЛГИЈАНЦИ

Пишување by Kalinda on Нед Апр 26, 2015 4:03 pm

Многу црни белгијанциве ,од "сонцето "ли е тоа ?
гледав на ТВ 24 Вести ,нешто штрајкуваат ,
но не сум во тек ,незнам за што се борат ,
сепак многу ми стана чудно што многу
од Белгијанците се со црн ТЕН ,
порано беа плави со светол тен !
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 474
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БЕЛГИЈАНЦИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Апр 26, 2015 4:32 pm

Pa ne bi se slozil bash....
Imeno severniot del (prema Holandija) koj se flamanci (2/3) mozebi prirodno zalikuvaat na holangjanite koj se po priroda "posvetli". Nasproti niv juzniot del (prema Francija) se pretezno valonci i tie se bas crnomuresti, i zalikuvaat na frankofonskite narodi.
Snimkite sto ni gi prikazuvaat na TV se pretezno od Brisel kade se pak 70% Valonci "juznaci" pa zatoa i najpovekje niv gi gledame. Intersno e deka vo samiot Brisel ziveat golemi grupi od razni nacionalnosti, pretezno Turci, arapi, od Afrikanskite zemji, taka da meshanicata nakaj crno isleguva uste pogolema. Istoto moze da se zabelezi i vo pomalite gradovi pretezno vo juzniot del na Belgija.
inaku protestiraat......!?!?!?!? .....po nasi standardi : ZA NISTO! т.е. Za nezamrznuvanje na platite !?!? Sum imal prilika da gi gledam kako brzo se organiziraat na protest poradi pretepuvanje na shofer vo tramvaj od huligani, ili poradi neotkupuvanjeto na mlekoto, ili ........ pomalce od 24 sata im treba za organizacija na protest. Sto e najcudno - 90% od baranjata im se ispolnuvaat!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БЕЛГИЈАНЦИ

Пишување by Kalinda on Нед Апр 26, 2015 4:42 pm

Ете што ти значи кога си имаш знаење ,
ем ти знаеш .ем на другите ке им кажеш
и они да знаат !
Мора да се согласиш дека сепак има
многу ЦРНЦИ ,не црномурести !?
Црномурести има и во Македонија ?
Но ова беа црнци ?
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 474
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БЕЛГИЈАНЦИ

Пишување by Гостин on Нед Апр 26, 2015 4:44 pm

Epten e potkovan...Otsega samo so nego mastika da piesh vo meanata... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: БЕЛГИЈАНЦИ

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Апр 26, 2015 5:44 pm

A da viknevte edna pijacka- za informacijata, namesto da podjebavate ?Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БЕЛГИЈАНЦИ

Пишување by kiBik on Пон Апр 27, 2015 5:46 pm

Kalinda напиша:Ете што ти значи кога си имаш знаење ,
ем ти знаеш .ем на другите ке им кажеш
и они да знаат !
Мора да се согласиш дека сепак има
многу ЦРНЦИ ,не црномурести  !?
Црномурести има и во Македонија ?
Но ова беа црнци ?
Така е!  В Брюксел съм ходил веднъж - фул е с всякакви раси и религии, но на мен лично ми се стори, че преобладват црнци и црномурести... Ко Пат!!! Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БЕЛГИЈАНЦИ

Пишување by osa on Пон Апр 27, 2015 6:44 pm

obichno vistinskite belgijanci se mnogu svetli i na ten ,no i so svetla kosa .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13971
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: БЕЛГИЈАНЦИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот