ПРЕКИН

Go down

ПРЕКИН Empty ПРЕКИН

Пишување by osa on Пет Јун 26, 2015 7:06 pm

Интересно ...кај се виновни ,уште уценуваат ...замислете, ПОБАРАЛА ВЛАСТА ОД ОПОЗИЦИЈАТА ДА НЕ ГИ ОБЈАВУВА ТАКАНАРЕЧЕНИТЕ БОМБИ !!!???? НЕ МИ СЕ ВЕРУВА ДЕКА ИМААТ ОБРАЗ ДА БАРААТ ВАКВО НЕШТО ПОСЛЕ СЕ ШТО НАПРАВИА И НА ДРЖАВАТА И НА ГРАГАНИТЕ ...
Се надевам како граганин на оваа држава дека опозицијата на чело со Заев нема да го прифати ова барање ...народот со нетрпение ги очекува бомбите
порака до власта и нејзините подржувачи ,ако сте толку добри ,ако толку многу гласачи стојат позади вас ,ако навистина НАРОДОТ ВЕ САКА зошто тогаш барате да не се објавуваат бомбите ???
па знаете ли вие од власта какви "идиотизми и лаги "имате објавувано и за Љубчо и за Бранко ,а богами и за Заев , и сега не ви се допага да се објавува вистината за Вас ?????
Напротив ,народот сака да ја види и да ја слушне вистината за вас и вашето владеење...
за крај прашувам ,која е причината за да се бара дури и во ПРЕГОВОРИТЕ прекин на емитување на бомбите ?????????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕКИН Empty Re: ПРЕКИН

Пишување by osa on Нед Јун 28, 2015 1:57 pm

koga ke se "reshi" opozicijata da go proglasi dogovorot od 2 juni za paloma hartija ?????

ako moze vlasta da tvrdi deka Zaev ne pochituval del od nekojsi dogovor ,togash jas mislam deka opozicijata na chelo so Zaev ima potpolno pravo da gi prekine pregovorite i dogovorot od 2 juni da go proglasi za paloma hartija ....
zoshto mislam vaka ????
pa zatoa shto PRV I OSNOVEN USLOV ZA DA ZAPOCHNE BILO KAKVO DOGOVARANJE I PREGOVARANJE NE E ISPOLNET ....VLASTA NA CHELO SO GUJO NE SI PODNESE OSTAVKA ,EDNOSTAVNO RABOTI I SI JA ZACVRSTUVA POZICIJATA PRED PREDSTOJNITE IZBORI VO APRIL ...POKACHUVA NEREALNO PLATI ,PENZII ,SUBVENCIONIRA TOA SHTO DOSEGA NE BILO SUBVENCIONIRANO (PRIMER DOMATITE )VRABOTUVA ISTO TAKA NEREALNO ...I USHTE MILION GLUPOSTI PRAVI (POTOCHNO POPULISTICHKI MERKI) I SHTO KE SE SLUCHI VO APRIL 2016 godina KE POBEDI NA IZBORI SO FALSIFIKAT I KE VLADEE ...
ZA CELO OVA VREME DODEKA VLASTA SI "TERA IZBORNA KAMPANJA "OPOZICIJATA PREGOVARA !!!!!!! GLUPOSTI !!! EDNOSTAVNO TREBA DA PREKINAT I DA POCHEKAAT PRVO GUJO DA DADE OSTAVKA PA DA PRODOLZAT PREGOVORITE POTOCHNO DOGOVORITE ZA TOA KAKO DA BIDAT ORGANIZIRANI IZBORITE I OD KOGO ...ZA CELO VREME TREBA DA SE PRODOLZI SO OBJAVUVANJE NA BOMBITE ZA DA DOZNAE NARODOT SE SHTO PRAVELA VLASTA VO SVOETO VLADEENJE

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕКИН Empty Re: ПРЕКИН

Пишување by Гостин on Нед Јун 28, 2015 2:44 pm

Одлична анализа Оса. Единствено непризнавањето на договорот од 2 јуни, и враќање на ставот изборите да се одржат една година откога техничка влада ќе биде формирана, гарантира фер и демократски избори. плус промена на изборниот закон и организирање на Македонија како една изборна единица.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПРЕКИН Empty Re: ПРЕКИН

Пишување by osa on Нед Јун 28, 2015 3:41 pm

luхor напиша:Одлична анализа Оса. Единствено непризнавањето на договорот од 2 јуни, и враќање на ставот изборите да се одржат една година откога техничка влада ќе биде формирана, гарантира фер и демократски избори. плус промена на изборниот закон и организирање на Македонија како една изборна единица.

dali toa znachi deka ja poddrzuvash idejata na LJubcho iako ne si ljubchovist

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕКИН Empty Re: ПРЕКИН

Пишување by Kalinda on Нед Јун 28, 2015 4:03 pm

Аха значи така!
Конечно ви текна !?
За да ве одбере народот ,
за да ви го даде својот глас
мора да му понудите нешто !

нема власт без работа!
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 481
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕКИН Empty Re: ПРЕКИН

Пишување by Гостин on Нед Јун 28, 2015 4:25 pm

e sto si naivna...pa zatoa sakaat vlast...za da ne rabotat...a da se zbogatat...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПРЕКИН Empty Re: ПРЕКИН

Пишување by osa on Нед Јун 28, 2015 4:29 pm

dеlmol напиша:e sto si naivna...pa zatoa sakaat vlast...za da ne rabotat...a da se zbogatat...

i ti mislish deka vladeachkava garnitura raboti i se bogati ...ili kradejki se zbogatuva ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕКИН Empty Re: ПРЕКИН

Пишување by osa on Нед Јун 28, 2015 8:17 pm

ajde se iznasmeav ....veli Zaev ne go pochituva dogovorot od 2 juni .....ha ha ha ,a Ti go pochituvash ???? e shto nema koj da go prasha !!!!!
glej vtora smeshna rabota : ako jas falsifikuvam diploma od medicinski fakultet i se vrabotam kako doktor (vakov sluchaj imavme no ne mi teknuva na detalite i kako da ja najdam taa vest ,no nekoj se sekava verojatno)toa e KAZNIVO DELO SPORED ZAKON NA R.M. ...
a ovie falsifikuvaa izbori i so toj falsifikat dojdoa na vlast i vladeat so drzavata ,so parite na site nas i ne odgovaraat ,ne se kazneti .....
pa dobro ima li nekoj normalen vo drzavava da mi go objasni ova kako e mozno ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕКИН Empty Re: ПРЕКИН

Пишување by osa on Нед Јун 28, 2015 8:22 pm

propushtiv da go pozdravam SHilegov za izjavata koja ja slushnav sega pred malku na dnevnikot na tv 24 vesti vo koja veli NEMA DA OTSTAPIME OD ONA SHTO E DOGOVORENO I POTPISHANO SO SHTO BARAME OSTAVKA NA GRUEVSKI ....

bravo za opozicijata ,mora da istraete na toj pat ...nie ,narodot sme so vas ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕКИН Empty Re: ПРЕКИН

Пишување by трендафил on Пон Јун 29, 2015 10:37 pm

Прво во старт, изборен фалсификат има само во умовите на припадници на една политичка опција. И кај никој друг. Ако ВМРО ја освои власта со нереални вработувања, субвенции, зголемувања на плати и пензии, ќе има проблеми во следниот мандат и ќе ги загуби следните избори. За СДСМ на пример беше проблем законското покачување на пензиите од тогаш 8%, а ВМРО кога дојде на власт и ги зголеми пензиитре и на пензионерите им ги исплати парите што им ги укина СДСМ.
Тоа што СДСМ сака да дојде на власт, и да ги укине сите добри нешта, а одговорноста да ја префрли врз ВМРО, како што беше во 2001 година, на пример, е нешто што не може да помине. Иначе Заев никој не го тепал по раце за да го потпише договорот на 2 јуни. Не ми го рекламирајте како будалетинка што не знае што потпишува.

трендафил

Број на мислења : 4771
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕКИН Empty Re: ПРЕКИН

Пишување by osa on Пон Јун 29, 2015 10:49 pm

трендафил напиша:Прво во старт, изборен фалсификат има само во умовите на припадници на една политичка опција. И кај никој друг. Ако ВМРО ја освои власта со нереални вработувања, субвенции, зголемувања на плати и пензии, ќе има проблеми во следниот мандат и ќе ги загуби следните избори. За СДСМ на пример беше проблем законското покачување на пензиите од тогаш 8%, а ВМРО кога дојде на власт и ги зголеми пензиитре и на пензионерите им ги исплати парите што им ги укина СДСМ.
Тоа што СДСМ сака да дојде на власт, и да ги укине сите добри нешта, а одговорноста да ја префрли врз ВМРО, како што беше во 2001 година, на пример, е нешто што не може да помине. Иначе Заев никој не го тепал по раце за да го потпише договорот на 2 јуни. Не ми го рекламирајте како будалетинка што не знае што потпишува.
za toa deka ima izboren falsifikat ne zboruvam jas ,Zaev ,SHekerinska ili nekoj drug ko shto velish od opoziciska partija ,potochno politichka opcija ,tuku za TOJ FALSIFIKAT NA IZBORITE ZBORUVA GRUJO ,GOCA ,STAVREVSKI ,MILE I SITE DRUGI VMESHANI VO TOJ IZBOREN FALSIFIKAT ......ZA MALKU KE GO ZABORAVEV TODOROV ....i daj te molam prestani da kazuvash deka nemalo falsifikat ...duri i cel svet dozna i site potvrdija ,a ti ushte CHEKASH DA TI PRIZNAE PASTIROT DEKA TOA SHTO SI SLUSHNAL E VISTINA .....


Последната промена е направена од osa на Вто Јун 30, 2015 1:50 pm. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕКИН Empty Re: ПРЕКИН

Пишување by трендафил on Пон Јун 29, 2015 11:11 pm

Поголем дел од материјалите што нелегално со масовно прислушкување ги сними и обајви СДСМ се однесуваат на локалните избори и тоа за општините Центар, Куманово и Струмица. Во кои победи опозицијата. Патем за разговор, односно вербален деликт во Македонија не се одговара. Посебно ако се работи за монтирани разговори. Иначе да се разбереме. И јас мислам дека доко9лку некој направил било каков кринал, треба за тоа да одговара. Доколку не биде аболициран како Зоран Заев. А по аболиција народот на избори одлучува дали ќе му прости. Како што вие му простивте на Заев.

трендафил

Број на мислења : 4771
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕКИН Empty Re: ПРЕКИН

Пишување by Гостин on Вто Јун 30, 2015 10:08 am

трендафил напиша:Поголем дел од материјалите што нелегално со масовно прислушкување ги сними и обајви СДСМ се однесуваат на локалните избори и тоа за општините Центар, Куманово и Струмица.

Lazhgo, od objaveni 38 bombi, samo tri se odnesuvaat na toa shto ti tvrdish...Ostatokot se odnesuva na teshki kriminali na vladata i pastirot kako i dogovori so teroristite na Alji za podelba na Makedonija...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПРЕКИН Empty Re: ПРЕКИН

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Јун 30, 2015 1:19 pm

"More da idat u plm. Hohstapleri i lopovi se eden do drug!"
Ova e najslushaniot citat do vcera zakolnatite dpmnovci. Tie sto kilo krv ke davaa sekoj izbori i do grob na vernost mu se kolnea na pastirot!
Sto se' se imam iznaslushano za kriminalcive .... da ne ti se verue ?!?!?!? t.e. na trendo nema da mu se verue! Ustvari, toj uste nemoze da se razbudi....go predozirale so narkozata...jbga grevce! KOMA!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕКИН Empty Re: ПРЕКИН

Пишување by osa on Вто Јун 30, 2015 1:48 pm

mislish svatile Kalifu kolku e saat ???? bash bi sakala da e taka ....konechno da vidi dpmneovecot so koj si ima rabota ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14359
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕКИН Empty Re: ПРЕКИН

Пишување by трендафил on Сре Jул 01, 2015 10:14 pm

Тео напиша:
трендафил напиша:Поголем дел од материјалите што нелегално со масовно прислушкување ги сними и обајви СДСМ се однесуваат на локалните избори и тоа за општините Центар, Куманово и Струмица.

Lazhgo, od objaveni 38 bombi, samo tri se odnesuvaat na toa shto ti tvrdish...Ostatokot se odnesuva na teshki kriminali na vladata i pastirot kako i dogovori so teroristite na Alji za podelba na Makedonija...
Јас само констатирав дека ниту една бомба не се однесува на последните парламентарни избори. Единствени избори кои се спомнуваат во бомбите, а се актуелни денес се локалните избори. Но СДСМ не бара предвремени локални избори. Тоа го бара ВМРО во Струмица. Место во кое според бомбите имало изборен фалсификат.
Не сум јас тој што тврди дека кога сега би имало избори, на нив би победило ВМРО со Груевски на чело. Па затоа и барањето на СДСМ прво да се составела нова влада, па нејзините будалаштини да и се припишат на сегашната. Јас иначе го пишувам своето мислење. Што и во колкав број мислат други, ќе видам на избори. Што поскоро подобро. И со што поголема контрола. За да престане еднаш за секогаш јадењето фекалии од губитникот на изборите. Патем сигурен сум дека во Македонија по 1994 година не е можно да се украдат 200 илјади гласови. Ни десетина од оваа бројка. Со напомена дека Црвенкоски амнестираше и членови на СДСМ осудени за изборен фалсификат. Иванов нема направено такво нешто.

трендафил

Број на мислења : 4771
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕКИН Empty Re: ПРЕКИН

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Jул 01, 2015 10:40 pm

U Strumica imase katastrofa izbori!!!!!! Na site so dve i povekje licni karti ne im dozvolija da glasat! Sramota! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕКИН Empty Re: ПРЕКИН

Пишување by трендафил on Сре Jул 01, 2015 10:49 pm

За Струмица Заев објави монтирани материјали со обвинување за наводен фалсификат на локалните избори. Иначе негово заминување се бара затоа што прво се бави самиот со себе, односно се обидува да добие уште една амнестија за сторен криминал и оптеретен е со обидите да ја донесе СДСМ на власт без избори, односно да владее во мандат што народот му го довери на ВМРО, па тотално ги има заборавено обврските и ветувањата што пред изборите им ги има дадено на струмичани. Иначе не тврдам дека Заев ќе ги загуби евентуалните предвремени избори, но очигледно е дека тој тоа што го бара таму кај што е опозиција ни на крај на умот не му е да го направи таму кај што е власт. Што е безобразен и недемократски однос. Според мене. Вие очигледно сте горди со однесувањето на вашиот пастир, да користам ваша терминологија за партиски лидер за да нема забуна.

трендафил

Број на мислења : 4771
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕКИН Empty Re: ПРЕКИН

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Jул 01, 2015 10:54 pm

"Nashiot" pastir e Visoko pocituavaniot gospodin Zaev, koj ke mu udri takvo prcanje na "vashiot" coban, komplet sose ovcite! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕКИН Empty Re: ПРЕКИН

Пишување by трендафил on Сре Jул 01, 2015 11:02 pm

Морам да признаам дека корупција од 200%, односмо на едно евро за општината и државата две евра поткуп, уплатен кај брат Вице, веројатно е за почит во светот на криминалот. До сега не сум слушнал дека некаде некој во светот побарал поткуп во тој сооднос, Вашиот пастир изгледа е рекордер.

трендафил

Број на мислења : 4771
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕКИН Empty Re: ПРЕКИН

Пишување by Гостин on Чет Jул 02, 2015 10:09 am

Ne e Zaev korumpiran...Toa e laga...Dpmne-ovcite montirale, sechele, lepele i prelepuvale lazhni dokazi protiv nego... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПРЕКИН Empty Re: ПРЕКИН

Пишување by трендафил on Пон Jул 06, 2015 11:21 pm

Многу убаво се гледа дека се работи за континуирана снимка. И цело време му се гледа устата. Па тие што читаат од усни (глувите и нивните инструктори) можат да ја потврдат автентичноста на снимката. Во секој случај тоа е работа на судот, Кој ќе го потврди или отфрли обвинувањето. Се согласувам дека додека некој не биде осуден мора да се почитува презумцијата на невиност. Но тоа не го прави никој на овој форум. Не гледам зошто јас би бил исклучок.

трендафил

Број на мислења : 4771
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕКИН Empty Re: ПРЕКИН

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот