доказ мк .

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: доказ мк .

Пишување by трендафил on Чет Aвг 20, 2015 3:02 pm

Тео напиша:Aman bre Trendo, pa ti sam sebe si se stavil vo nebanjati...I shto vikash sega, vi gi tegnat ili ne ushite vo shtabot?
Ти си тој што смета дека мнозинството во Македонија се небањати. Затоа што не гласаат за аболицираниот со указ на Црвенковски и црпнат по сопствена изјава Заев. Моето искуство пак говори дека сите самопрогласени пратеници на Господ, без разлика дали изјавуваат дека се црпнати од земја или паднати на земја се или измамници или нездрави. Па тешко ми е да поверувам дека не е така и со случајот во Муртино.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3785
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: доказ мк .

Пишување by Гостин on Чет Aвг 20, 2015 3:40 pm

трендафил напиша: Моето искуство пак говори дека сите самопрогласени пратеници на Господ, без разлика дали изјавуваат дека се црпнати од земја или паднати на земја се или измамници или нездрави.

Chestitam Trendafile...Konechno uspea da dadesh realna ocenka za tvojot pastir...



Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: доказ мк .

Пишување by Sotir on Вто Aвг 25, 2015 3:08 pm

amiii.. ovoj debelio bil gazda na dokaz? hahaa?ko se sili tolku so mislese deka po Skopjeno ke letat?nema da ojt po ulicine,
ami kolku jadese lajna za lugjeno napamet se pisuvase nisto tocno ne bese arno go snajde, za pamet.

Sotir

Број на мислења : 124
Join date : 2015-03-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: доказ мк .

Пишување by osa on Вто Aвг 25, 2015 11:23 pm

Sotir напиша:amiii.. ovoj debelio bil gazda na dokaz? hahaa?ko se sili tolku so mislese deka po Skopjeno ke letat?nema da ojt po ulicine,
ami kolku jadese lajna za lugjeno napamet se pisuvase nisto tocno ne bese arno go snajde, za pamet.

а тебе така да ти удрат ќотек ,така ли ке зборуваш ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
avatar
osa

Број на мислења : 13871
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: доказ мк .

Пишување by трендафил on Сре Aвг 26, 2015 11:23 am

Сериозно ли верувате во се` што ќе напише Либертас. Да не им го испратил Господ сознанието од ДОБРО ИНФОРМИРАНИТЕ НОВИНАРСКИ ИЗВОРИ. Многу често им извира. И од добро информирани дипломатски извори. И изворите секогаш говорат против нашата влада. Да не се изворите помешани со изворите за финансирање на Либертас.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3785
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: доказ мк .

Пишување by Hamad bim Khalifa on Сре Aвг 26, 2015 12:07 pm

трендафил напиша:Сериозно ли верувате во се` што ќе напише Либертас. Да не им го испратил Господ сознанието од ДОБРО ИНФОРМИРАНИТЕ НОВИНАРСКИ ИЗВОРИ. Многу често им извира. И од добро информирани дипломатски извори. И изворите секогаш говорат против нашата влада. Да не се изворите помешани со изворите за финансирање на Либертас.

mala ispravka: PROGRCHKATA VLADA VO MK, finansirana od aracot vrz Mk narodot i od nekolku stranski sluzbi!
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: доказ мк .

Пишување by трендафил on Сре Aвг 26, 2015 9:27 pm

Арачот беше поголем кога СДСМ беше на власт. На лековите или препаратите за змјоделие за 13%, персоналниот данок за 5 до 8, за здравство и пензискиот фонд исто така имавме поголем арач. Иако во тоа време се продаваше државниот имот па владата имаше екстра добивка на располагање.
Иначе нема да напишам преку што ми е од добро известените новинарски или дипломатски кругови на новинарите платеници на Сорос.
Патем каде бил тој фамозен ручек на Груевски и кои се тие одбрани медиуми, кога Либертас е веќе толку добро информиран. Ајде да ги прашам и другите учесници на форумов. Има ли и некој друг што верува во информации поткрепени со дадавката добро информиран извор или круг, а се однесуваат на некои, на одбрани, на сите и слично, без конкретни податоци. Како почитуваниот исламист Хамад бин Калифат.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3785
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: доказ мк .

Пишување by Гостин on Сре Aвг 26, 2015 9:36 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: доказ мк .

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Aвг 27, 2015 12:48 am

Abe kakov Liberts, sloboden pecat i ostala sorosoidna propagandna mediumska razulavena bagra?! Samo Vecer, shitel, anal5 ....... da si citash trendic, krstozborkite da im gi popolnuvash i partizanskite filmovi da ne propustas! Twisted Evil
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: доказ мк .

Пишување by tmoro on Чет Aвг 27, 2015 10:58 pm

http://www.dokaz.mk/bozhinovski-za-tonevski-i-za-mijalkov-shto-gomna-se/

Сашо Тоневски и неговиот ортак со српско презиме (не можам да се сетам)беа преставници за Малев во Македонија,и по приземјувањето на Малев ,станаа преставници на Чешката авиокомпанија за Македонија и Косово преку Монголската влада на ДПМНЕ.
Невидени дубари правеа со авионските карти ,децата мои требаа да летаат од Скопје мислам имаа по 14-15 години а Саше и ортакот негов им викаат немат место и цел ден бев на линија со Малев и и Малев испрати нова карта и патуваа после 4 дена, и ми рекоа тие бандити немат лесно да поминат, ,,,МАМИЦА ИМ ЕБАМ КРИМИНАЛНА ,

tmoro

Број на мислења : 545
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: доказ мк .

Пишување by reiter on Чет Јан 28, 2016 8:54 pm


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
avatar
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: доказ мк .

Пишување by reiter on Пет Jул 01, 2016 2:12 pm

Shocked

Диневски: Сопственикот на Охрид скај е шпиун на ДБК напиша:
Лaжниoт сведoк Сaшo Денесoвски – кoдoш нa Сaшo Мијaлкoв, измaмник сo тaпијa (ги лaжел луѓетo декa рaбoти вo Петтa упрaвa нa УБК) зa дa не биде гoнет зa измaмите се пoјaви кaкo лaжен сведoк вo нaшиoт случaј. Пред тoa oбјaви еден лигaв текст вo кoј буквaлнo му гo пушеше. Нoрмaлнo, беше рaскринкaн и демaскирaн. Ќе гo јaде… Smile напиша:

http://www.dokaz.mk/dinevski-sopstvenikot-na-ohrid-skaj-e-shpiun-na-dbk/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
avatar
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: доказ мк .

Пишување by трендафил on Пет Jул 01, 2016 9:55 pm

А кого го шпионирал. Шпионите на ЦИА и НСА ли?

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3785
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: доказ мк .

Пишување by reiter on Вто Aвг 16, 2016 11:14 am

Само што слушнав дека има над 100 погинати и дека се даваат пари на фамилиите за да преќутат Aug 15, 2016Доказ.МкКолумни, Топ1 напиша:

Само што слушнав дека има над 100 погинати и дека се даваат пари на фамилиите за да преќутат. Ако е навистина така, треба да се гонат кривично не само тие што даваат пари да се прикрие вистината туку и тие што зеле пари и профитирале од смртта на нивните најблиски. Впрочем, тие истите и ги утепаа тие луѓе за гајба зејтин или вреќа брашно години унапред. Sapo degjova qe ka mbi 100 te mbytur dhe se u jepen pare familjeve qe te mbyllin gojen. Nese eshte e vertete, duhet ndjekur penalisht jo vetem ata qe japin para qe te mshehet e verteta, por edhe ata qe kane mare para dhe kane profituar ne vdekjen e te afermve. Ne fund, ata te njejtet edhe i vrane ata njerez per nje pako vaj ose nje thes miell vite perpara. ‪#‎поплава‬ ‪#‎vershime‬ напиша:
http://www.dokaz.mk/samo-shto-slushnav-deka-ima-nad-100-poginati-deka-se-davaat-pari-na-familiite-za-da-prekutat/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
avatar
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: доказ мк .

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот