ПРЕДЛОГ

Go down

ПРЕДЛОГ Empty ПРЕДЛОГ

Пишување by osa on Нед Сеп 27, 2015 7:40 pm

гледам се нешто предлага СДСМ ...се нешто не му прифака ДПМНЕ ....па си велам ајде и јас да предложам нешто можеби и СДСМ и ДПМНЕ ке прифатат ...се работи за сите грагани на државата ...имено се плака граганинот што потрошил ...така и треба ...но во последните години откако многу ЗАБЕГАА од власта почна да ПЛАКААТ граганите и тоа што се вика НЕРЕАЛНО ...ТОА што не го потрошиле ....така е со парно во Скопје ...но сега нема да се задржам за него на темава ,туку за ЃУБРЕТАРИНАТА ...ПОПОЗНАТА КАКО ПЛАКАЊЕ ЗА СМЕТ .....е сега да ги прашам оние усвитени глави од дпмне зошто граганите плакаат за смет според квадратурата на станот /куќата ...како така ,сега тој схто има 100 квадрати стан /куќа ке плати иако е сам во станот ,повеке од оној што зивее со големо семејство во еднособен стан ....како може да се пресметува според квадратурата ...па квадратурата не го прави ѓубрето .....затоа треба да се наплака според бројот на жители во тој простор ,стан/куќа...
еве математички во 100 квадрати живее еден граганин и плака 347 денари за однесуванје на смет -ѓубре
во 30 квадрати живеат седум грагани и плакаат 110 денари
тој што живее сам во контејнер носи една клесичка ѓубре ...од станот со седум жители носат пет врекички ѓубре ....

кога би се плакало според членови ке биде пореално и поголема добивка за фирмата задолжена за однесување на ѓубрето ...поточно сметот ...


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕДЛОГ Empty Re: ПРЕДЛОГ

Пишување by Гостин on Нед Сеп 27, 2015 10:08 pm

Подобро да не им даваш такви идеи. Сега ќе почнат да наплаќаат и по член на семејство и по квадратура. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ПРЕДЛОГ Empty Re: ПРЕДЛОГ

Пишување by osa on Нед Сеп 27, 2015 10:16 pm

veruvam deka SDSM se pametni i znaat deka lugeto go pravat smetot a ne kvadraturata i vednash koga ke dojdat na vlast ke go smenat ovoj glupav zakon vo interes na graganite

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14302
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕДЛОГ Empty Re: ПРЕДЛОГ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот