Хахахаха

Go down

Хахахаха Empty Re: Хахахаха

Пишување by Гостин on Нед Јан 24, 2016 4:17 pm

Здраво Естер. одамна те немам читано. Ова со Путин беше пред Бајден да им нареди на Хан и Бејли да го поддржат Грујо за избори на 24 април, во замена за огромен бегалски камп на македонско грчката граница, со кој би се решила бегалската криза. Исто како што за време на бомбардирањето на Косово, Македонија беше принудена да прими 300 000 бегалци. Сега омилени на античките ќе им бидат САД и ЕУ, се додека не сфатат дека иако поддржуваат , ЕУ и САД мислат пред се на фер и демократски а не криминални избори. После тоа пак ќе му испеат нова можеби уше потрогателна песна на Путин и маќушка Росија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Хахахаха Empty Re: Хахахаха

Пишување by Естир on Нед Јан 24, 2016 7:33 pm

А-хам, ясно, мерси. Ама много се смях, като го прочетох това и "песента".
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Хахахаха Empty Re: Хахахаха

Пишување by трендафил on Пон Јан 25, 2016 11:30 am

luxor напиша:Здраво Естер. одамна те немам читано. Ова со Путин беше пред Бајден да им нареди на Хан и Бејли да го поддржат Грујо за избори на 24 април, во замена за огромен бегалски камп на македонско грчката граница, со кој би се решила бегалската криза. Исто како што за време на бомбардирањето на Косово, Македонија беше принудена да прими 300 000 бегалци. Сега омилени на античките ќе им бидат САД и ЕУ, се додека не сфатат дека иако поддржуваат , ЕУ и САД мислат пред се на фер и демократски а не криминални избори. После тоа пак ќе му испеат нова можеби уше потрогателна песна на Путин и маќушка Росија.
Колку што ми е познато во Македонија имаше само едни криминални избори. Тие во 1994 година. Сега е проблемот во тоа зошто најгледаните телевизии го подржуваат ВМРО, а не СДСМ. Иако одговорот е јасен. Ако го подржуваат СДСМ нема да бидат најгледани. Ќе им побегнат гледачите, затоа што не ја сакаат оваа партија. Зборувам за мнозинството. Не дека целиот народ мисли така. Но мислат доволно за да има коалицијата предводена од ВМРО мнозинство и во идниот парламентарен состав. Спорее анкетите рејтингот на опозицијата опаѓа.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4545
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Хахахаха Empty Re: Хахахаха

Пишување by Гостин on Пон Јан 25, 2016 3:31 pm

Проблемот Трендо е што тие телевизии не го поддржуваат пастирот твој, туку само се збогатуваат од народни пари.Истиот момент кога ќе престане твојот пастир да ги плаќа, ќе се свртат против него. И тогаш ќе сфатиш дека всушност диктатурата се одржува со корупција, насилство и страв. Освен тоа би можел да престанеш да лажеш и да се заплеткуваш во своите лаги. Изборите во 1994 беа регуларни. Ниту некој дојде, ниту пак бараше од СДСМ после победата и вашето непризнавање на изборите, своерачно со свој потпис да признаат дека изборите биле криминални. Но го побараа тоа од дпмне-овците. А твојот пастир го направи во моментот кога го потпиша договорот од Пржино. И ако сега ти текне да пишуваш глупости за ЕУ и САД, сети дека пред само два дена ги величаше Бејли и Хан на овој истиот форум. Поштеди се самиот себеси од срамот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Хахахаха Empty Re: Хахахаха

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот