ШТИП И БОЛНИЦА

Go down

ШТИП И БОЛНИЦА

Пишување by osa on Чет Мар 03, 2016 11:42 pm

ке се исповратам ...како може до толку да го понижуваат народот ...сега ли му текна после десет години на власт да гради
супер болница ???????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ШТИП И БОЛНИЦА

Пишување by osa on Чет Мар 03, 2016 11:43 pm

и пази кои морони го следат и го поддржуваат!!!! па добро бре имате ли барем грам мозок ??

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ШТИП И БОЛНИЦА

Пишување by osa on Чет Мар 03, 2016 11:46 pm

ПОСТАВЕН КАМЕН-ТЕМЕЛНИК

СЕ ГРАДИ НОВ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ВО ШТИП

Во Штип вчера почна да се гради новата клиничка болница, која е предвидено да опслужува околу 300 илјади луѓе од Источна и Југоисточна Македонија.

На поставување на камен-темелникот вчера присуствуваа претседателот на Владата за спроведување на изборите Емил Димитриев, министерот за здравство Никола Тодоров, како и градоначалникот на Штип Илчо Захариев. На свеченоста присуствуваше и Никола Груевски, кој новата клиничка болница во Штип како премиер ја најави уште пред една година.
"Инвестицијата изнесува 30 милиони евра и ќе располага со осум нивоа со голем број болнички одделенија и со 300 легла за пациенти", рече Димитриев.


Новата клиника во Штип ќе се гради на површина од 34.000 квадратни метри. Ќе гради компанијата 'Интеркат' од Грција, според критериумот најниска цена на технички прифатлива понуда.
Министерот Тодоров информира дека на покривниот дел од целата зграда ќе се изградат зелени градини, кои ќе имаат посебен систем за наводнување, а градината ќе служи за одмор и за прошетка на вработените и на пациентите. Општинарите ќе изградат пристапни улици до болничкиот комплекс, кој ќе се гради на местото меѓу сегашната стара зграда и старото детско одделение кои е се реновираат и ќе се вклопат во новиот објект.
Т.Ј.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ШТИП И БОЛНИЦА

Пишување by osa on Чет Мар 03, 2016 11:51 pm

koj idiotizam ...predsedatel na partija frla lopata za kamen temelnik .....eh more makedonche ...do koga ke te ...raboti ovoj a ti ke mu vikash BRAVO

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ШТИП И БОЛНИЦА

Пишување by osa on Чет Мар 03, 2016 11:57 pm


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ШТИП И БОЛНИЦА

Пишување by osa on Пет Мар 04, 2016 12:00 am

glej shto se vika moronshtina ...alo a deset godini shto si go drveshe so SPOMENICI ke mu go zaboravite i sega ke go falite deka ke vi gradi klinichki centar ..pa vie site shto mu aplaudirate ke UMRETE dodeka toj vi izgradi klinichki centar za lekuvanje

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13904
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ШТИП И БОЛНИЦА

Пишување by Гостин on Саб Мар 05, 2016 6:16 pm

Pa ko se bolni stipjani so da im pravi/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ШТИП И БОЛНИЦА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот