Спомениците во Центар

Go down

Спомениците во Центар

Пишување by трендафил on Пон Мар 07, 2016 1:15 pm

Во принцип ја поддржувам одлуката на општина Центар, слободна територија според соросоидите и СДСМовците, со која признаа дека погрешиле кога тврдеа дека во нивната општина има преголем број на спомен обележја и одлучија да постават нови. Малку ме чуди изборот, но се надевам дека во иднина ќе ги средат работите. На пример не ми е јасно зошто се позаслужни фантаџиите од Маџир Маало од Стефан Русјаков, на пример. Кој е роден во Скопје и најголемиот дел од својата кариера, и како оперски пеач и како правник го поминал во општина Центар. Но за вкусовите нема да дискутирам. Живееме на подрачје со големо историско минато, па тешко е да се одбере. За едни е позначаен Александар Македонски, за други кројачот Ангелковски. Да се надеваме дека сите заслужни еден ден ќе добијат свое обележје.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3785
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спомениците во Центар

Пишување by трендафил on Вто Мар 08, 2016 10:10 am

Веројатно величината е според заслугите. И колку пари ќе чинат спомен обележјата. Патем општина Центар пренаменува еден милион од буџетот предвиден за чистота во финансирање на невладини организации. Пари со кои се плаќаат протестите што се обидуваат да ги срушат државните институции на нашата држава. Како малку да им се парите од СОрос. Као божем хигиената во Центар е толку голема што може да се скратат пари и да им се дадат на платениците кои се спремни за пари да направат се`. И за странци и за домашни плаќачи.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3785
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спомениците во Центар

Пишување by Гостин on Вто Мар 08, 2016 10:20 am

Кој ги плаќа оние што протестираат против Спасовски Трендо? И немој да лажеш дека не се платени. Всушност тоа се најлошите и најгнасни платеници. За пари да се обидеш да направиш меѓуетнички конфликт за пастирот да остане на власт навистина е гнасно.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Спомениците во Центар

Пишување by трендафил on Вто Мар 08, 2016 10:42 am

Светскиот Македонски Конгрес не добива пари ниту од нашата ниту од било која друга амбасада. Се издржува од донации пред се` на Македонците од дијаспората. За разлика од Цивил на Џабир Дерала, што лажеше за наводен помор на вработените во Дрекселмаер на пример финансиран и од повеќе амбасади вклучувајќи ја тука и германската, швајцарската, американската, а се разбира и од СОрос. Сега можеби ќе добие и пари од општина Центар. Пари кои требаше да се користат за хигиена. Не знам за каков меѓуетнички конфликт зборуваш. Ако мислиш на тоа што МВР дозволи скврнавење на осветените темели на крстот во Бутел, со тоа што овој гнасен чин не го спречи МВР ги испровоцира граѓаните да ја превземат работата во свои раце. Тоа што некој Рамковната спогодба ја разбира како безусловна капитулација на Македонците пред т.н. Меѓународна заедница и АЛбанците како нивни примарни сојузници, а СДСМовците како секундарни е негов ментален проблем. Не е така во реалноста. Иначе за кршење на човековите права, а едно од тие права е граѓаните на општина Бутел самите да одлучуваат каков симбол да постават во својата општина, а не за тоа да одлучува градоначалникот на Чаир, се применува и насилство. И меѓуетнички конфликт, како што го нарекуваш, ако едно етничко малцинство сака да воведува диктатура над мнозинството. Или ако една опозициона партија сака да воведе диктатура во општеството, таа е таа што провоцира конфликт. Барем во тој поглед правилата се многу едноставни. Одлучуваат бројките. Не кој ја има поддршката од НАТО и ЕУ. Во СИрија и Украина тоа е превише очигледно. И скапо за Украинците и Сиријците.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3785
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спомениците во Центар

Пишување by Гостин on Вто Мар 08, 2016 11:37 am

Lazhesh Trendafile...Prometejcho so onie dva trojca okolu nego cicaat od parite na narodot...A MVR postapi ispravno...Vie bevte glupavite shto pomislivte deka nekoj kje nasedne na vashite uchk-dpmne-ovski igri...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Спомениците во Центар

Пишување by трендафил on Вто Мар 08, 2016 12:56 pm

Не го оспорувам твоето мислење. Но на 5ти јуни ќе видиме како мисли мнозинството граѓани во Македонија. И се надевам дека новиот министер за внатрешни работи доколку самите не научите да ја почитувате волјата на мнозинството ќе ве натера на тоа.
Патем повторно забегавме од темата. Оваа е за спомениците на фантаџиите и другите заслужни за општина Центар. Патем. Чија е дивоградбата во која ќе се отвара ресторан кај Католичката црква во општина Центар?

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3785
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спомениците во Центар

Пишување by трендафил on Пон Апр 04, 2016 9:25 pm

Кога сме кај општина Центар, Јавното претпријатие Паркинзи центар изгледа стана собиралиште на заслужните членови на СДСМ. После сопругата на партискиот фалсификатор, Чаушот, сега таму е вработен и претседателот на СДММ Јон Фрчковски, иначе син на поранешниот министер за внатрешни и надворешни работи и претседателски кандидат Љубомир Данаилов. На сликата десно е нововработениот во паркинзи.

_________________
Негација на негативното.
Смрт на фашизмот - слобода на народот.

трендафил

Број на мислења : 3785
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Спомениците во Центар

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот