ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by defo on Саб Апр 09, 2016 5:37 pm

Листа на потписници на ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА (14 партии)!
☼ СДСМ
☼ НСДП
☼ ЛДП
☼ ОМ
☼ ПДТ (Партија за Движење на Турците)
☼ ПЦЕР
☼ Демократски Сојуз на Власите во Македонија
☼ Санџачка Лига
☼ Српска Странка во Македонија
☼ Движење за Национално Единство на Турците во Македонија
☼ Нова Алтернатива
☼ ПЕП21
☼ Партија на Обединети Пензионери и Граѓани
☼ Граѓанско-Либерална Партија


ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА 12973372_1130970173613950_8865812576308259031_o

*Преземено од ФБ

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by osa on Саб Апр 09, 2016 6:15 pm

a kade e Lileto ???? hm ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14419
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by osa on Саб Апр 09, 2016 6:15 pm

nemago i Pavle ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14419
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by osa on Саб Апр 09, 2016 6:16 pm

pak ke pravat pu pu pu nevazi ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14419
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by трендафил on Саб Апр 09, 2016 7:13 pm

колку што гледам горе долу истата коалиција што загуби на минатите избори. Треба ли да очекуваме ист резултат?

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Апр 09, 2016 7:49 pm

Ligleto i mudroserot Pajo ----- pak ni riba ni devojka ?! E koga gospod kaznuva bash znae da bide surov. Ne bil samo trendic vecniot tragac po izgubenata cherepna sodrzhina. Gi ima u Mk na makedonija. Aj shupljo u glava ama i megju noze.
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by трендафил on Саб Апр 09, 2016 9:22 pm

Има окулу половина милион полнолетни во Македонија што во основа мислат како мене кога гласаат. Единствена шанса на СДСМ да не загуби на изборите е да ги бојкотита. Само за да не мора Заев да си даде оставка.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by defo on Саб Апр 09, 2016 11:26 pm

3X150.000+50.000=500.000
за да биде појасно 50.000 фантоми , кои ќе гласаат по нашава ни мила Македонија+ 50.000 трендфовци=пола милион, а у реалност само 50.000

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by osa on Саб Апр 09, 2016 11:35 pm

трендафил напиша:Има окулу половина милион полнолетни во Македонија што во основа мислат како мене кога гласаат. Единствена шанса на СДСМ да не загуби на изборите е да ги бојкотита. Само за да не мора Заев да си даде оставка.

ti mislish ???...ne zezaj ! dobro kako go opravduvash toa shto javno i jasno go slushnavme vo bombite za onie vreki shto treba da se otvaraat ...sami oni od vlasta si zborat ...i kaj naogash opravduvanje ? lepeno prelepeno ?...shto ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14419
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by osa on Саб Апр 09, 2016 11:43 pm

трендафил напиша:Има окулу половина милион полнолетни во Македонија што во основа мислат како мене кога гласаат. Единствена шанса на СДСМ да не загуби на изборите е да ги бојкотита. Само за да не мора Заев да си даде оставка.

a onoj kaj vi e so zubite ...onoj shto gi ima iminjata koi se slichni so onie od opozicijata ....kako li se vikashe ..branko mislam ...abe trendo ako ste tolku jaki shto ne odite na izbori samostojno ?..zoshto ne si ja isprobate silata ? veruj da me fali onakov crep i da dojdam so takvi poddrzuvachi na vlast ke se ubiijam ...kamu da izvadite nekoj asalen kadar shto e pandan na sdsm ...a so vakvi da gi kradete izborite treba da se sramite ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14419
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by osa on Саб Апр 09, 2016 11:47 pm

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА 132
Јаневски е директор на Управата за прашања на борците и воените инвалиди под Министерството за труд
Социјалдемократската партија на Македонија на Бранко Јаневски на вчерашните избори освои 4.700 гласа. Оваа партија е позната по тоа што како носители на нејзините пратенички листи поставува луѓе коишто имаат слични имиња и презимиња со кандидатите на СДСМ. Таков беше случајот во 2008 година, кога кандидираа извесна Рада Шеќерова наспроти Радмила Шекеринска, а на овие избори во втората изборна единица имаа кандидат Петре Петров наспроти Петре Шилегов од СДСМ. Во тројката на Марјанчо Николов му парираа со Марјанчо Наков.

Претседателот на СДПМ, Бранко Јаневски е директор на Управата за прашања на борците и воените инвалиди под Министерството за труд во владата на Никола Груевски.

„Фокус“ во минатото има пишувано повеќе за оваа партија и нејзиниот лидер.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14419
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by osa on Саб Апр 09, 2016 11:49 pm

glej bre trendafile i plachi ....ovoj ja kroi sudbinata na Makedonskiot narod ...zamisli i toa celi 10 godini ...e mizerii bre ,koga ke se osvestite do kade ja donesovte drzavata i narodot vo nea ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14419
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by osa on Саб Апр 09, 2016 11:58 pm

a ova trendo kako go objasnuvash

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14419
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Апр 10, 2016 7:08 am

Trendo ostavi ja ti Osa! Ti postira montirani lepeni i prelepuvani snimki. Grujoliki ubavo vi objaswni i jasno e deka ova na snimkite ne e Goca brk, mile kopile, stavre..... ic somnez da si nemash. Ova se baba Trpana i dedo Straso! Ako ne veruesh odi proveri u kol centarot na Vmro-Mvro....ili u sirkus Medrano! Twisted Evil
Glupaci!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by трендафил on Пон Апр 11, 2016 11:50 am

И каде тоа имало прегласување на кое во вториот круг власта добила повеќе гласови отколку во првиот круг?

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Пон Апр 11, 2016 9:25 pm

трендафил напиша:И каде тоа имало прегласување на кое во вториот круг власта добила повеќе гласови отколку во првиот круг?

Ovoa ti e odgovor na videoto od Osa?!?!?!?!?!?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by трендафил on Вто Апр 12, 2016 10:09 am

Прво не се работи за синхронизиран материјал, како на снимките кај што Заев бара едно евро за црквата и едно евро за Вицето, на кои се гледа и устата на Заев, па може со сигурност да се каже дека е оригинал, плус снимката е во едно парче, не е монтирана. За разлика од тоа видеото што е постирано е класичен пропаганден спот. Башка минтирано видео, башка тон. АКо се земе во обзир дека прикажаното е монтирано од повеќе од милион разговори, а можеби е и надсинхронизирано во некои делови, сигурно е дека не може безрезервно да се верува во снимката. На страна што се работи за приватен разговор. Не значи на пример дека секој што се пофалил дека имал секс со некоја жена во приватен разговор тоа го имал и на јаве. Не знам какви луѓе се тие што веруваат во вакви пропагандни материјали. Вие си знаете. Проблемот не е во тоа, туку во тоа што насилно сакате сите да ги натерате да мислат како вас и што не го почитувате мислењето на мнозинството.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by трендафил on Вто Апр 12, 2016 7:06 pm

Пази Бога ти. И Стојанче Ангелов и неговото Достоинство пристапија кон здружението на чело со Бејли и Заев. Какво изненадување.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Вто Апр 12, 2016 8:02 pmKoja foto video montaza, jebote bog !?!?!??!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by трендафил on Пон Апр 18, 2016 8:33 pm

Ова е рушењето четвртата дивоградба на Фијат Цановски, откако првите три му се легализирани затоа што се постари од 2011 година. Космос е граден веднаш по донесувањето на законот за легализација, што би рекле терање на директен инает со законите. Законот за дивоградби е донесен за да нема повеќе градење на нелегални објекти.
Зошто под демократија во Македонија подразбирате законите да не важат за вас и вашите поддржувачи.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by defo on Пон Апр 18, 2016 8:55 pm

трендафил напиша:Ова е рушењето четвртата дивоградба на Фијат Цановски, откако првите три му се легализирани затоа што се постари од 2011 година. Космос е граден веднаш по донесувањето на законот за легализација, што би рекле терање на директен инает со законите. Законот за дивоградби е донесен за да нема повеќе градење на нелегални објекти.
Зошто под демократија во Македонија подразбирате законите да не важат за вас и вашите поддржувачи.
Убав тој, грешно те научиле во штаб.....рушен е за наводни 30-40 цм отстапка на некој балкон, легална градба е...само вие одлучивте да и ебате маме, а со тоа и на сите нас кои ќе му ја исплатиме штетата. Истото и порано го напрвија ДПМНЕ-овциве, па цел народ ја плативме оштетата, и сега ќе е исто..ич да не се секираш а и Фиат не се секира.

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by трендафил on Пон Апр 18, 2016 9:03 pm

Во моментов Цановски е во процедура за легализација на 1.151 м2 дивоградба на објектите на ФОН. Тие се изградени пред 2011 година и проблем е само во тоа што дел е изграден на туѓ приватен имот, па Фијат мора да го реши прво спорот со сопственикот на тој дел од плацот.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот - слобода на народот
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 4820
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by defo on Пон Апр 18, 2016 9:11 pm

трендафил напиша:Во моментов Цановски е во процедура за легализација на 1.151 м2 дивоградба на објектите на ФОН. Тие се изградени пред 2011 година и проблем е само во тоа што дел е изграден на туѓ приватен имот, па Фијат мора да го реши прво спорот со сопственикот на тој дел од плацот.
Од каде жити очи информацииве???

defo

Број на мислења : 2120
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by osa on Пон Апр 18, 2016 10:16 pm

defo напиша:
трендафил напиша:Ова е рушењето четвртата дивоградба на Фијат Цановски, откако првите три му се легализирани затоа што се постари од 2011 година. Космос е граден веднаш по донесувањето на законот за легализација, што би рекле терање на директен инает со законите. Законот за дивоградби е донесен за да нема повеќе градење на нелегални објекти.
Зошто под демократија во Македонија подразбирате законите да не важат за вас и вашите поддржувачи.
Убав тој, грешно те научиле во штаб.....рушен е за наводни 30-40 цм отстапка на некој балкон, легална градба е...само вие одлучивте да и ебате маме, а со тоа и на сите нас кои ќе му ја исплатиме штетата. Истото и порано го напрвија ДПМНЕ-овциве, па цел народ ја плативме оштетата, и сега ќе е исто..ич да не се секираш а и Фиат не се секира.

Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14419
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by osa on Пон Апр 18, 2016 10:21 pm

defo напиша:
трендафил напиша:Во моментов Цановски е во процедура за легализација на 1.151 м2 дивоградба на објектите на ФОН. Тие се изградени пред 2011 година и проблем е само во тоа што дел е изграден на туѓ приватен имот, па Фијат мора да го реши прво спорот со сопственикот на тој дел од плацот.
Од каде жити очи информацииве???

abe ovoj izgleda e visok "funkcioner" od dpmne pa mnogu znae okolu mestenkite

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 14419
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА Empty Re: ПЛАТФОРМАТА ЗА ДЕМОКРАТСКА МАКЕДОНИЈА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот