ZHIVOTNI I LUGJE

Go down

ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин on Пон Апр 25, 2016 12:18 am

ГАЛЕРИЈА: Сатирични цртежи – кога животните и луѓето ќе ги заменат местата

Кога животните и луѓето во некои ситуации би ги замениле местата, веројатно би изгледало вака:

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин on Пон Апр 25, 2016 12:18 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин on Пон Апр 25, 2016 12:18 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин on Пон Апр 25, 2016 12:19 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин on Пон Апр 25, 2016 12:19 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин on Пон Апр 25, 2016 12:19 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин on Пон Апр 25, 2016 12:19 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин on Пон Апр 25, 2016 12:19 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин on Пон Апр 25, 2016 12:20 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин on Пон Апр 25, 2016 12:20 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин on Пон Апр 25, 2016 12:20 am


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин on Пон Апр 25, 2016 12:21 am

Vredi da se razmisli nad ova...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин on Пет Мај 06, 2016 8:32 pm

zivotnite nema da go pravat toa,Podobri se od lugeto.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин on Саб Окт 22, 2016 1:00 pm

Човекот и мечката кои се најдобри пријатели веќе 23 години


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин on Саб Окт 22, 2016 1:00 pm

Џим Ковазик и Џимбо се пријатели веќе 23 години.

Џимбо за првпат пристигнал во домот на Џим и Сузан во како повредено бебе кое морало да се рани со цуцла за да преживее.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин on Саб Окт 22, 2016 1:01 pm

„Способен е да си игра цел ден, ако имаш време да му посветиш“ - вели Џим.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин on Саб Окт 22, 2016 1:02 pm

Инаку, покрај 11-те мечки за кои се грижи Џим, во неговиот центар за грижа на животни тој се грижи и за верверички и елен.

Видеата од Џим и Џимбо како се гушкаат секојдневно имаат по милиони прегледи, но истите не им се допаѓаат на експертите кои тврдат дека нивното пријателство може да биде опасно по животот на Џим.

Нивното мислење е дека близината со дива мечка може да биде екстремно опасна по вашиот живот.

Но, тоа не го тврди и Џим.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Гостин on Саб Окт 22, 2016 1:02 pm

Тој вели дека: „Ако се среќни и задоволни, ќе го знаете тоа.“http://www.crnobelo.com/zabava/zivotinsko-carstvo/44338-covekot-i-meckata-koi-se-najdobri-prijateli-vekje-23-godini

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ZHIVOTNI I LUGJE

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот