ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА

Go down

ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА

Пишување by osa on Нед Мај 08, 2016 1:04 am

гледам цел ден оди кајрон (она што пишува на телевизиите и што постојано се движи текстот )и оди една вест токму вака :Садик Кан стана
првиот муслиман градоначалник на Лондон ...и сликање на неговата инаугурација ,па со жена му слики ,па други видни личности како му упатуваат честитки по повод изборот ....и замислете оваа вест е пренесена во цел свет како нешто СЕНЗАЦИОНАЛНО кое се случува по прв пат ....е сега јас ке прашам дали тој зборува англиски ,или на својот мајчин јазик и преведувачот им преведува на останатите ,дали се декларира по националноста само како муслиман ,или националност му е државата од која потекнува,.....и уште мал милион прашања би поставила но сега засега мислам овие дека се доволно .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12949
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА

Пишување by Гостин on Нед Мај 08, 2016 10:54 am

Kako shto miluva da kazhe eden poraneshen vodenichar, Britanija ne e uramena i obadinterena... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА

Пишување by Гостин on Нед Мај 08, 2016 7:48 pm

I so ako e musliman.Ima rogovi i opaska/?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА

Пишување by osa on Нед Мај 08, 2016 9:17 pm

ne e problem shto e musliman ...tuku samo me interesira dali e ko nashite shto zborat na majchin jazik i baraat prava vo mojata drzava

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12949
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Мај 08, 2016 10:48 pm

osa напиша:ne e problem shto e musliman ...tuku samo me interesira dali e ko nashite shto zborat na majchin jazik i baraat prava vo mojata drzava

Go svativne prashanjeto po temata.
Sosema e na mesto i logigicno. Imam samo eden odgovor na um: TOA SE SLUCUVA VO BRITANIJA!
avatar
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА

Пишување by osa on Нед Мај 08, 2016 11:27 pm

i taa britanija ke odluchuva dali da bideme chlenka vo EU i NATO otkako ke gi ispolnime uslovite ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12949
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА

Пишување by Kalinda on Вто Мај 10, 2016 12:56 pm

Ти со муслиманите
се здружи ,
за да ја уништиш
државата !
И сега што е ова ,
лицемерие спрема
албанците муслимани ?
avatar
Kalinda

Број на мислења : 453
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПРАШАЊЕ ЈАВНО ДО СИТЕ ЧИНИТЕЛИ ВО ПОЛИТИКАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот