Стефчо Јакимоски ГРОМ

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Стефчо Јакимоски ГРОМ

Пишување by defo on Сре Јун 22, 2016 9:47 pm

Да отвориме една тема за еден симпатичен дечко, кој ги помина сите партии...Прво беше ЛДП, после СДСМ, и на крај основа пајтон партија ГРОМ, со која реши да се приклучи кон ДПМНЕ. Пошто со своето однесување и за таму припаѓа.

Претседателот на Граѓанската опција за Македонија (ГРОМ) Стевчо Јакимовски на денешната прес-конференција ги осуди акциите на Шарената револуција, зад кои обвини дека стои СДСМ, а ги спореди дури и со терористички групи како Исламска држава.

„Во светот постојат само две политичко- воени групации кои уништуваат споменици на културата: тоа се припадниците на ИСИЛ кои разурнуваат древни асирски градови во Сирија и Ирак, и на СДСМ. Во отсуство на креативност и идеи, но со силно чувство на немоќ да се освои власта на легитимен начин, СДСМ се фаќа за деструктивното однесување: поганење на спомениците и на јавните институции на државата. Со тоа оваа генерација на политички раководители, СДСМ ја претвараат од државотворна во деструктивна партија.” – рече Јакимовски.

Јакимовски: Само ИСИЛ и СДСМ уништуваат културни споменици

defo

Број на мислења : 1947
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Стефчо Јакимоски ГРОМ

Пишување by трендафил on Пет Јун 24, 2016 10:08 pm

И јас не познавам некој друг освен ИСИЛ и СДСМ што уништува споменици. Тоа ниту еден нормален човек никаде на светот не го поддржувал. Дури и Сорос, човекот што ги финансира идиотите на куртон револуцијата јавно се откажа од нивното делување, односно јавно се срамеше да признае дека тој е наредбодавач и човек со чии пари се купуваат куртоните и бојата, па вината ја префрли на локалното раководство на неговата пирамидална невладина (кај нас антивладина) организација. Која би требало да ја суспендира волјата на гласачите и во нивно име да избере власт.

_________________
Негација на негативното.

трендафил

Број на мислења : 2769
Join date : 2015-04-23

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Стефчо Јакимоски ГРОМ

Пишување by defo on Саб Сеп 17, 2016 4:10 pm

Јакимовски за Јанева:Зврлевски го замени Карла Дел Понте од Гевгелија
Шо бе мали, ти се стресоа гаќичките, а ..мораш ДМПНЕ да го браниш а??? Само така можеше да останеш на слобода а???


defo

Број на мислења : 1947
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Стефчо Јакимоски ГРОМ

Пишување by osa on Нед Сеп 18, 2016 5:55 pm

me iznasmea bre defo ...e taka e spored narodnata :"od kol na kol ,na kraj kol u g's "mu fufka ,no i so pravo ,sekogash TIE go jadat stapot .....ha ha ha

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

avatar
osa

Број на мислења : 12281
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Стефчо Јакимоски ГРОМ

Пишување by defo on Нед Сеп 18, 2016 7:43 pm

Тоа ти е ОСА, така одат тие работи, едини начин за да ги замачка криминалите и да пристапи кон нови (помини од тафталиџе Веро према Паризанска, има нов објект на Азманов) криминали и незаконско издавање дозволи за градба.

defo

Број на мислења : 1947
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Стефчо Јакимоски ГРОМ

Пишување by defo on Чет Сеп 29, 2016 9:12 pmИ ај сеа НЗС најди....

defo

Број на мислења : 1947
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Стефчо Јакимоски ГРОМ

Пишување by Гостин on Чет Сеп 29, 2016 11:35 pm

Se sprema i Stefka za izbori...Kolku shto mu dozvoluvaat mozhnostite...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Стефчо Јакимоски ГРОМ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот