СИРИЗА согласна на име со географска додавка

Go down

СИРИЗА согласна на име со географска додавка Empty СИРИЗА согласна на име со географска додавка

Пишување by Фири on Чет Јан 22, 2015 7:31 pm

Еве сеа се чудим дали темата е за тука оти е поврзана со прашанjето за името ама СИРИЗА е надворешна грчка партиja.Оти не се обединат тие подфоруми во еден Политика да не се чуди човек? Ако СИРИЗА победи на изборите имате шанс да го решите спорот.Дури и хипотетички ама шанс.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СИРИЗА согласна на име со географска додавка Empty Re: СИРИЗА согласна на име со географска додавка

Пишување by Гостин on Чет Јан 22, 2015 7:34 pm

Ке го сменат мислењето кога ке се доберат до власта Фири.Нема партија што не користи национализам за подобрување на сопствениот политички рејтинг...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СИРИЗА согласна на име со географска додавка Empty Re: СИРИЗА согласна на име со географска додавка

Пишување by Hamad bim Khalifa on Чет Јан 22, 2015 7:34 pm

Firi: ne e rabotata do Siriza- fershten?
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СИРИЗА согласна на име со географска додавка Empty Re: СИРИЗА согласна на име со географска додавка

Пишување by Фири on Чет Јан 22, 2015 7:40 pm

luxor напиша:Ке го сменат мислењето кога ке се доберат до власта Фири.Нема партија што не користи национализам за подобрување на сопствениот политички рејтинг...
Jас не сум адвокат на СИРИЗА знам дека имат некои краjни ставови и не се многу постоjанни во ништо но зошто мислиш дека ке си го сменат ставот, имено пред избори секоj користи национализам па потоа заборава за него.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СИРИЗА согласна на име со географска додавка Empty Re: СИРИЗА согласна на име со географска додавка

Пишување by Гостин on Чет Јан 22, 2015 7:49 pm

Можеби си во право,но сепак добро ти напиша шеикот.СИРИЗА не е проблемот...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СИРИЗА согласна на име со географска додавка Empty Re: СИРИЗА согласна на име со географска додавка

Пишување by Фири on Чет Јан 22, 2015 7:55 pm

Да ама ако доjде на власт можеби ке бидат подобри времинjа за да се реши? Инаку каков е проблемот? Како според тебе може да биде решен?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СИРИЗА согласна на име со географска додавка Empty Re: СИРИЗА согласна на име со географска додавка

Пишување by Гостин on Чет Јан 22, 2015 7:56 pm

Проблем е што нашите не сакаат да го решат.Подобро им е вака,да ловат во матно.Го користат проблемот со името да го подгреваат национализмот пред секои избори.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СИРИЗА согласна на име со географска додавка Empty Re: СИРИЗА согласна на име со географска додавка

Пишување by Фири on Чет Јан 22, 2015 7:59 pm

Ете види, ти се согласуваш со мене дека национализмот се користи повеке пред избори. Тогаш можеби навистина ако СИРИЗА спечели изборите ке бидат подобри времинja особено ако падне и ГруjоSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СИРИЗА согласна на име со географска додавка Empty Re: СИРИЗА согласна на име со географска додавка

Пишување by Гостин on Чет Јан 22, 2015 8:01 pm

Фири напиша:Ете види, ти се согласуваш со мене дека национализмот се користи повеке пред избори. Тогаш можеби навистина ако СИРИЗА спечели изборите ке бидат подобри времинja особено ако падне и ГруjоSmile

Е ова болдираното ти е точно...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СИРИЗА согласна на име со географска додавка Empty Re: СИРИЗА согласна на име со географска додавка

Пишување by Гостин on Нед Јан 25, 2015 8:45 pm

Каде си бе Фири?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СИРИЗА согласна на име со географска додавка Empty Re: СИРИЗА согласна на име со географска додавка

Пишување by Гостин on Нед Јан 25, 2015 9:11 pm

koj ja prasuva siriza na sto e soglasna.Posle doaganje na vlast stavovite ke gi koregiraat vo soglasnost so raspolozenieto na mnozinstvoto glasaci.Plus ekonomskata kriza,plus Grujo, ramno na ponatamosno razvlekuvanje na prasanjeto za imeto...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СИРИЗА согласна на име со географска додавка Empty Re: СИРИЗА согласна на име со географска додавка

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 9:16 pm

luxor напиша:Каде си бе Фири?
Еве тука сум!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СИРИЗА согласна на име со географска додавка Empty Re: СИРИЗА согласна на име со географска додавка

Пишување by Гостин on Нед Јан 25, 2015 9:18 pm

Еве ти сега одговор.Како ке се изјаснам на референдум ако го има, ке зависи од предлогот за новото име.Според мене најдобро е да остане ова што сега го имаме...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СИРИЗА согласна на име со географска додавка Empty Re: СИРИЗА согласна на име со географска додавка

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 9:24 pm

Добро! Знаеш дека мене етикетите малку ме интересират, важна е содржинатаSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СИРИЗА согласна на име со географска додавка Empty Re: СИРИЗА согласна на име со географска додавка

Пишување by Гостин on Нед Јан 25, 2015 9:27 pm

А знаеш ли ти дека сериозно размислувам за она правилото: Нема навреди на национална основа? СИРИЗА согласна на име со географска додавка Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СИРИЗА согласна на име со географска додавка Empty Re: СИРИЗА согласна на име со географска додавка

Пишување by Hamad bim Khalifa on Нед Јан 25, 2015 9:35 pm

Фири напиша:Добро! Знаеш дека мене етикетите малку ме интересират, важна е содржинатаSmile

I da e na kirilica!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СИРИЗА согласна на име со географска додавка Empty Re: СИРИЗА согласна на име со географска додавка

Пишување by Гостин on Нед Јан 25, 2015 9:37 pm

Sodrzinata ili napisot na etiketata?СИРИЗА согласна на име со географска додавка Happy-smiley28

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СИРИЗА согласна на име со географска додавка Empty Re: СИРИЗА согласна на име со географска додавка

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 9:39 pm

luxor напиша:А знаеш ли ти дека сериозно размислувам за она правилото: Нема навреди на национална основа? СИРИЗА согласна на име со географска додавка Happy-smiley17
Некоj те навредил? Кажи само коj и ке му е..м..?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СИРИЗА согласна на име со географска додавка Empty Re: СИРИЗА согласна на име со географска додавка

Пишување by Фири on Вто Јан 27, 2015 8:42 pm

СИРИЗА да ама "Независни грци" - не.
Nacionalna pitanja desnici, ekonomija ljevici
Краj нема никаков надеж на решаванjе на спорот и то од грчка страна.
Ставот на Независни Грци за името е да не се прифати име кое го содржи зборот Македонија.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

СИРИЗА согласна на име со географска додавка Empty Re: СИРИЗА согласна на име со географска додавка

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот