ЗЕМЈОТРЕС ВО ГРЦИЈА

Go down

ЗЕМЈОТРЕС ВО ГРЦИЈА

Пишување by osa on Саб Ное 19, 2016 2:23 am

Земјотрес од 5 степени во Грција, почувствуван и во Македонија

Вечерва Грција повторно ја стресе земјотрес со јачина од 5 степени според Рихтер, епицентарот бил на длабочина од 10 километри.

Земјотресот се случи 22 минути по полноќ на 19 ноември . а почувствуван е во јужните делови на Македонија, во Гевгелија, Струмица и Валандово, исто така почувствуван е и во Бугарија.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13913
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот