ХАОС ВО ДРЖАВАТА СО 20 см СНЕГ

Go down

ХАОС ВО ДРЖАВАТА СО 20 см СНЕГ

Пишување by osa on Саб Јан 07, 2017 2:01 pm

Двесте патници и пет автобуси 14 часа минаа на Автобуска во Велес

ОКолу двесте патника Бадниковата вечер и Божикното утро ги пречекаа на велешката Автобуска станица. Имено патниците од Скопје кои патуваа за Струмица и Кочани, во вчерашното попладне и вечер останаа заглавени во Велес, бидејќи магистралниот пат кон Штип беше завеан. Информацијата ја потврдија и од Автобуската станица.

Три автобуси беа за Кочани и два за Струмица првиот дојде во 17,30 и сите подоцна што пристигнаа за овие правци останаа тука. Замина утрово во 8,10ч. За настанот ги информиравме надлежните од ЦУК – изјави вработената од Автобуската станица, која цела ноќ ја минала со патниците во чекалната.

Во неа дел од патниците, другите во автобусите. Жени, мали деца, семејства, млади кои сакале Бадник да го минат во кругот на семејството, но наместо тоа останале далеку од дома. Тие беа гневни, лути и разочарани што 14 часа минаа на Автобуската станица во Велес.

Повеќе од 14 часа сме тука, во чекалната, во автобусите. Тргнавме од Скопеј в о 16ч. во 17,20 ч. бевме во Велес. Тогаш ни кажаа дека патот кон Штип е непрооден и тука ќе останеме до натаму. Еден снег падна од 10 см и не остави далеку од дома. Некогаш човек нема зборови да каже што се` чувствува и мисли. Никој од институциите не покажа интерес за нас, бевме заборавени – вели патничка од Струмица.

Дел од патниците беа во чекалната која беше затоплена. Сопствениците на Автобуската станица од Велес, покажале најмногу грижа за патниците, носеле храна, вода им помагале на луѓето. Во 8,10ч. возачите на автобусите ги повикаа патниците да влезат и тргнаа кон Кочани и Струмица, телефонски биле информирани дека патот Велес- Штип бил прооден._________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ХАОС ВО ДРЖАВАТА СО 20 см СНЕГ

Пишување by OPOZICIONER on Саб Јан 07, 2017 3:40 pm

uf kako neznam na koja partija pripagaat ovie patnici ,dali glasale za gujo i kompanija shto gi ukradoa site pari namesto da gi moderniziraat sluzhbite za chistenje na sneg ...eh da bea kupeni bageri i slichni neshta namesto da se pravat tolku spomenici i GLUPOSI vo drzavata .
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 459
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ХАОС ВО ДРЖАВАТА СО 20 см СНЕГ

Пишување by osa on Саб Јан 07, 2017 9:45 pm

aman bre kako ne vi e sram ...letoska srkavte od gomnata vo dojransko ezero za da ni kazete deka e CHISTO ....sega go lizevte snegot za da ni kazete deka e ischisten sekoj pat .....
kako ne vi e sram ,so lazni sliki od internet da ni kazuvate kolku ubavo e ISCHISTEN SNEGOT ...poglednete ja slikava koja ne e od Makedonija
AMA UTRINSKI VESNIK I SE E MOZNO ....LAZOVI .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ХАОС ВО ДРЖАВАТА СО 20 см СНЕГ

Пишување by osa on Нед Јан 08, 2017 3:37 pm

NEZNAEV KADE DA PISHAM ,PA SE ODLUCHIV TUKA .....MNOGU GOLEM NACIONALIST SUM ,NO KOGA BI SE KANDIDIRAL RAMADAN RAMADANI ZA PREMIER ILI ZA PREDSEDATEL NA REPUBLIKATA ,JAS KE GLASAM ZA NEGO ...MNOGUMINA IMA VAKVI SHTO MISLAT KAKO MENE .....ZOSHTO ?????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ХАОС ВО ДРЖАВАТА СО 20 см СНЕГ

Пишување by osa on Нед Јан 08, 2017 3:41 pm

sega go slusham na TV Telma  Ramadan Ramadani i veli : trebashe da se vodi smetka deka vchera beshe najgolemiot hristijanski praznik " raganeto na Isus Hristos " i nemoze toj den da se objavuva vakva PLATFORMA .....znachi ima mozok chovekot ,bez ogled shto e albanec ,...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ХАОС ВО ДРЖАВАТА СО 20 см СНЕГ

Пишување by Kalinda on Нед Јан 08, 2017 5:45 pm

Дали тоа значи
дека за тебе
е прифатлива
Албанската платформа.
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 471
Join date : 2015-02-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ХАОС ВО ДРЖАВАТА СО 20 см СНЕГ

Пишување by misterija on Нед Јан 08, 2017 8:23 pm

Кое лудило царува меѓу луѓево, која желба за лажење, измислување, од мравка слон да се правело!?
Каков хаос има во државава, навистина незнам или пак се вчера родени овие што сакаат само мани да и наоѓаат на владеачкава партија и никогаш не виделе порано снег, мраз, поледици, отсечени села, блокирани патишта, луѓе со фрактури од незгодни падови на мразот!?
Никаде не видов пред влезовите на зградите да има колективно чистење на снегот, само да се седи и да се јаде бурек.
@osa ...ептем ти одговара никот, јако осило имаш...хаххахххаааааааа.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 440
Join date : 2016-12-30

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ХАОС ВО ДРЖАВАТА СО 20 см СНЕГ

Пишување by OPOZICIONER on Пон Јан 09, 2017 9:32 pm

misterija напиша:Кое лудило царува меѓу луѓево, која желба за лажење, измислување, од мравка слон да се правело!?
Каков хаос има во државава, навистина незнам или пак се вчера родени овие што сакаат само мани да и наоѓаат на владеачкава партија и никогаш не виделе порано снег, мраз, поледици, отсечени села, блокирани патишта, луѓе со фрактури од незгодни падови на мразот!?
Никаде не видов пред влезовите на зградите да има колективно чистење на снегот, само да се седи и да се јаде бурек.
@osa ...ептем ти одговара никот, јако осило имаш...хаххахххаааааааа.

Ja sum poodamna roden,znam i sneg i stud i mraz i se sto si napisala ama dosega niedna vlast ne PLATILA EDENIPOL MILION EVRA NA TRI FIRMI ZA CISTENE SNEG ,i sega parite gi nema ,firmite ne cistat i ti treses gluposti
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 459
Join date : 2016-11-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ХАОС ВО ДРЖАВАТА СО 20 см СНЕГ

Пишување by defo on Вто Јан 10, 2017 5:14 pm

Денес се враќав од Охрид, до стража скоро и да не е чистено, од стража до Тетово, така така, едино позитивно или климата дала свој допринос......Тетово Скопје.

defo

Број на мислења : 2072
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ХАОС ВО ДРЖАВАТА СО 20 см СНЕГ

Пишување by osa on Вто Јан 10, 2017 10:33 pm

defo напиша:Денес се враќав од Охрид, до стража скоро и да не е чистено, од стража до Тетово, така така, едино позитивно или климата дала свој допринос......Тетово Скопје.


toa zashto MAKEDONIJA PAT e na albancite ...plus trite firmi koi zemale od nashite budzetski pari celi milion ipol evra ,zatoa samo tamu chistat ...Very Happy

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


верувај во владата ,со неа одиме кон светла иднина
osa
osa

Број на мислења : 13911
Join date : 2015-01-11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ХАОС ВО ДРЖАВАТА СО 20 см СНЕГ

Пишување by TRAJCHE on Чет Јан 12, 2017 12:56 am

Kalinda напиша:Дали тоа значи
дека за тебе
е прифатлива
Албанската платформа.

koja platforma? toa e samo za da se svrti vnimanieto od vistinskite problemi vo drzavata ,nikoj sega nezbori za kriminalot i kradeneto nego samo za platforma na albancite
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 247
Join date : 2016-11-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ХАОС ВО ДРЖАВАТА СО 20 см СНЕГ

Пишување by defo on Чет Јан 12, 2017 8:15 pm

Дали се контролира работата на Македонија пат и трите фирми кои го чистат снегот?

Некој си лапна парички, ама џабе...патиштава се хорор..во Вторникот 2 часа до Стража....Дебрца (Охрид->Кичево) не ни чепнат. Макс брзина 50км/х

defo

Број на мислења : 2072
Join date : 2015-01-13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: ХАОС ВО ДРЖАВАТА СО 20 см СНЕГ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот