Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ракетарство

2 posters

Go down

Ракетарство Empty Ракетарство

Пишување by Гостин Саб Фед 11 2017, 13:37

Премногу сум добар. Се откажав оти нема доволно голем полигон и ке утепам некоj.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин Нед Фед 19 2017, 15:35

Еве последниот пат кога изпитував нов ракетен мотор. 10 секунди падаше земjа врез колата.
Ракетарство Grom10

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин Нед Фед 19 2017, 15:44

А еве како лета снимка од онборд камерата:
Ракетарство Raketa10

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин Нед Фед 19 2017, 15:58

Една од наjубавите. За жал самиот се преебав како ставив тенко jаже на падобранот па ветарот го откина и ракетата падна во висока трева и не jа наjдов.Ракетарство Raketa11

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин Нед Фед 19 2017, 16:01

Ja не сум случаен чоек. Коj нема направено ракета во животот се едно не е живеал. Важно е да се откажеш пред да се убиеш самиот или да утепаш некоj:)

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Delta Пон Фед 20 2017, 12:24

ako e politicar ke ti prostat,././ubeniot mislam././
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин Пон Фед 20 2017, 12:30

Ти не знаеш што е...стрелам, ракетата се губи во небото..падобранот не се отвара...жената вика чуем во блиското село некоj плаче...И така неколку пати .

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Delta Пон Фед 20 2017, 12:33

e pa ti u selo si pustal raketi.//.,da si probal u parlament poarno ke bilo././em narodot blagodaren ke ti bil,//,l
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by OPOZICIONER Пон Фед 20 2017, 12:58

zarem poligonite ne se zastiteni i podaleku od naseleni mesta?
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин Пон Фед 20 2017, 13:03

Какви полигони одам помегJу две села и стрелам. ама не секогаш оди право нагоре. Имав една летеше како треба 4-5-6-7 пати една и иста па ми омрзна.Правам дриуга да лети повисоко. Ама она цепи не нагоре а директно кон блиското село.За тоа и се откажав нема тука у близина поголемо место без села. Навистина ке утепам некоj и ке треба да го лежим во затвор како за човек.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин Пон Фед 20 2017, 13:06

Е горе на сликата овие села се на 4 километри едно од друго. а видиш колку е високо ракетата се види од неа да се како на 200 метри едно од друго ама не се.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин Пон Фед 20 2017, 13:16

Ракетарство Raketa12
Ете оваа двустепенна 5 километри за ништо ги нема побрза од звукот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин Пон Фед 20 2017, 13:26

Ракетарство Raketa13
Eве тука се е во ред. Но докле направиш се како треба во нов модел ракета има и како погореSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин Пон Фед 20 2017, 13:40

Имам и клипчинjа од онборд камерата на ракетата. Звукот е...убиjствен.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин Пон Фед 20 2017, 14:20

Ракетарство Raketa14

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Delta Сре Фед 22 2017, 13:44

poarno da si se zanimaval so reketartstvo/.'.?
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 15:52

Не,ова е за глупи луге силаджии.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Ракетарство Empty Re: Ракетарство

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот