Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Тенис

Go down

Тенис Empty Тенис

Пишување by Гостин on Нед Фед 12, 2017 11:27 am

Той нашиов Григор многу нестабилна работа. Победува секоj од наjдобрите но сеуште нема титула од турнир од Голем шлем. Ова не знам зошто е така. Ебе некакви стари "девоjки" како Шерцингер но пред тоа ебеше и Шарапова па она беше млада. Како и да е му посакувам да победи во турнир од Голем шлем има сички квалитети за тоа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Тенис Empty Re: Тенис

Пишување by Гостин on Нед Фед 12, 2017 6:11 pm

Най-добрият български тенисист Григор Димитров спечели турнира в София от сериите АТП 250 с награден фонд 540310 евро.
Поставеният под номер 3 Димитров надделя на финала над втория в схемата Давид Гофен (Белгия) със 7:5, 6:4 за 98 минути.

Тенис 69_3om3eb
Забележите чисто татарскиот изглед особено колко му се коси очите Very Happy Very Happy Very Happy

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Тенис Empty Re: Тенис

Пишување by Гостин on Пон Фед 13, 2017 12:18 pm

Со таа спие Григор.15 години е постара од него и на мене ми личи на уроспиjа.Тенис 28_g2ksye

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Тенис Empty Re: Тенис

Пишување by Teo on Пон Фед 13, 2017 5:33 pm

Ima vreme kje ja stabilizira formata pa mozhe da osvoi nekoj Gren Slem turnir...
Teo
Teo

Број на мислења : 4938
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Тенис Empty Re: Тенис

Пишување by Гостин on Пон Фед 13, 2017 6:39 pm

И jа верувам ама за тоа мора да има ментелитет на победник.А така победува Ноле, Победува Федерер и бам празен од некоj педер на 55 та позициjа во листата. Многу добро игра на аустралиjа опен.Ja едно време гледав Моника Селеш.Сега не гледам така интересирам се но не гледам.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Тенис Empty Re: Тенис

Пишување by luxor on Вто Фед 14, 2017 9:33 pm

Моника беше добра се до нападот со нож. После тоа никогаш не се опорави.
luxor
luxor

Број на мислења : 5459
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Тенис Empty Re: Тенис

Пишување by Гостин on Пет Фед 17, 2017 12:34 am

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира в холандския град Ротердам с награден фонд 1,85 милиона евро.
Поставеният под номер 5 Димитров се наложи над "щастливия губещ" от квалификациите Денис Истомин (Узбекистан) с 7:6 (9:7), 6:1, информира БТА.

Добро, така треба ама да видиме дали ке го спечелиш овоj турнир. Ja чекам турнир од големиот шлем.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Тенис Empty Re: Тенис

Пишување by Albatros on Пон Aвг 20, 2018 11:42 am

Sekaoja cest za Nole, ova pred nego na nikoj ne mu uspealo si obezbedi vlez vo istorijata.

Ѓоковиќ: На ова ќе се гордеам цел живот! (ВИДЕО)

Српската тениска ѕвезда Новак Ѓоковиќ синоќа испиша историја како прв тенисер кој успеал да ги освои сите Мастерс-турнири од серијата 1000, па за него победата во Синсинати му го донесе комплетирањето на „златен Мастерс“, како дополнување на успесите со освоените сите гренслем турнири во досегашната кариера.

https://sport1.mk/bozhem-mali/tenis/gjokovikj-na-ova-kje-se-gordeam-cel-zhivot-video

Albatros

Број на мислења : 531
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Тенис Empty Re: Тенис

Пишување by Albatros on Пон Сеп 10, 2018 10:34 am

A Nole so uste edna titula.

Со победата од 3:0 во сетови (6-3, 7-6, 6-3), Новак Ѓоковиќ го освои својот трет грен-слем турнир УС опен. Во финалето Дел Потро му беше достоен ривал на Србинот само во вторито сет, додека во првиот и во третиот Ѓоковиќ успешно се носеше со својот ривал.

https://tv21.tv/mk/?p=187993

Albatros

Број на мислења : 531
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Тенис Empty Re: Тенис

Пишување by Albatros on Пет Сеп 21, 2018 1:22 pm

Nole i Roze ke igraat zaedno.

Федерер и Ѓоковиќ како партнери во првиот дубл на „Лејвер куп“

Тениските фанови од утре ќе можат да уживаат во второто издание на ревијалниот „Лејвер куп“ кој овојпат се одржува во Чикаго, а на кој повторно ќе се спротивстават „Тимот на Европа“ и „Тимот на светот“.

Организаторите вечерва го соопштија распоредот за првиот натпреварувачки ден, а фановите со нетрпение ќе го очекуваат мечот во дубл во кој првпат досега заедно ќе играат Рожер Федерер и Новак Ѓоковиќ.

Дублот Федерер/Ѓоковиќ ќе се соочи со Џек Сок и Кевин Андерсон како шлаг на првиот натпреварувачки ден, а претходно ќе бидат одиграни сингл мечевите Димитров-Тиафо, Едмунд-Сок и Гофан-Шварцман.

Дополнително ќе бидат познати двојките за следните натпреварувачки денови.

https://derbi.mk/federer-gjokovikj-kako-partneri-vo-prviot-dubl-na-lejver-kup/

Albatros

Број на мислења : 531
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Тенис Empty Re: Тенис

Пишување by Albatros on Пет Сеп 28, 2018 11:04 am

Posle promenite Dejvis kupot ke se igra vo Madrid.

Мадрид ќе биде домаќин на новиот „Дејвис куп“

Првиот домаќин на финалниот турнир на „Дејвис купот“, кој ќе се игра по нов формат, ќе биде Мадрид, беше објавено на веб-страницата на Меѓународната тениска федерација.

Управниот комитет на неофицијалното светско тениско првенство за тимови одлучи дека домаќин на првите две изданија на новиот формат на „Дејвис купот ќе биде главниот град на Шпанија.

Во новиот „Дејвис куп“ ќе учествуваат 18 екипи, а шампионот ќе биде познат по седумдневно натпреварување.

Пласманот на финалниот турнир досега обезбедија овогодинашните полуфиналисти Франција, Хрватска, САД и Шпанија, како и Аргентина и Велика Британија, кои добија „вајлд карти“.

Останатите 12 тимови ќе се борат преку квалификации, кои ќе се одржат во февруари.

Финалето на „Дејвис купот“ ќе се одигра од 18 до 24 ноември.

http://www.libertas.mk/madrid-ke-bide-domakin-na-noviot-dej/

Albatros

Број на мислења : 531
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Тенис Empty Re: Тенис

Пишување by Dino on Вто Окт 09, 2018 6:42 pm

Startuvase turnirot vo Sangaj, Dzokovic so pobeda.

Ѓоковиќ стартуваше со победа во Шангај

Новак Ѓоковиќ продолжува со добри игри на мастерс турнирите откако на Стартот го совлада Французинот Шарди со 6-3 и 7-5 по нешто повеќе од 80 минути игра.
Српскиот тенисер го забележа 12. Триумф во исто толку мечеви со Жереми и притоа собори еден несеккојдневен рекорд – освоени 28 сета во серија против Французинот што е најдолга низа против некој од ривалите во историјата на „белиот спорт“.

https://sitel.com.mk/gjokovikj-startuvashe-so-pobeda-vo-shangaj

Dino

Број на мислења : 511
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Тенис Empty Re: Тенис

Пишување by Dino on Сре Окт 31, 2018 9:46 am

Aj da vidime dali ke uspee Nole.

Ѓоковиќ со победа против Соуса тргна во атак на првото место на АТП листата

Србинот, кој мака мачеше на стартот на сезоната, доколку на турнирот во Париз има подобар скор од Рафаел Надал, тогаш повторно ќе се врати на првото место на АТП листата, што ќе биде и своевиден подвиг, со оглед на катастрофалниот прв дел од сезоната.

https://www.gol.mk/tenis/gjokovikj-so-pobeda-protiv-sousa-trgna-vo-atak-na-prvoto-mesto-na-atp-listata

Dino

Број на мислења : 511
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Тенис Empty Re: Тенис

Пишување by Albatros on Пет Ное 02, 2018 9:28 am


Albatros

Број на мислења : 531
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Тенис Empty Re: Тенис

Пишување by Nebula on Нед Ное 18, 2018 9:00 am

ВИДЕО: Шоу пред почеток на мечот – Ѓоковиќ знае како да ја подигне публиката
Објавено на November 18, 2018
Новак Ѓоковиќ денеска од 19 часот ќе го игра финалето на завршниот турнир во Лондон против Кевин Андерсон.

Сринот го победи токму Кевин Андерсон во полуфиналето, а имаше и еден атрактивен потег пред мечот, по што измами аплаузи од публиката.


Тој при загревањето во Арена 02, успеа топката која луташе долго, да ја смести во сопствениот џеб, на големо воодушевување од присутните.


Nebula

Број на мислења : 604
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Тенис Empty Re: Тенис

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот