Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вистинската антика

Go down

Вистинската антика Empty Вистинската антика

Пишување by Гостин Вто Фед 14 2017, 15:08

Вистинската антика 398px-Boxer_of_Quirinal_%28Mys_from_Taranto%29_-_Lateral_View
Се извинувам ама ово не може да го направи ни денеска речиси никоj ниту во бугариjа нито во Вардарска македониja. Нели континуитет, континуитет ама си треба и мозок и уметности шо бугарските селанци ни од едната ни од другата страна на осогово не можеле да го направат. Не дека не можеле всушност никогаш не им е било цел.Копане со мотика и гледанjе кози и пиперки не е истото со тоа.Ебаго и талентот и културата на овоj направил ово пред неколко илjади години.
П.с.Како гледам нема ништо опщшто во цртите ни со денешпните грци пола асимилирани бугари пола разни грцизирани од целата византиjака империja цигани тие по островите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот