Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто

5 posters

Go down

Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто Empty Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто

Пишување by Гостин Пет Фед 17, 2017 6:34 pm

Хе хе 'намалена" па ваква подршка нема во Бугариjа иако сме внатре. И що сеа? и на умрените им е jасно дека без промена на името нема влез ни во ЕУ ни во НАТО.Не може и душата во раj и кур во пичка.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто Empty Re: Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто

Пишување by Гостин Пет Фед 17, 2017 6:37 pm

Прашанjето е ке има ли волJa да се истерат античките фашисти и нивните глашатаи и да се оди кон просперитет или ова мрша ке ви пие крвта уште 20 години?????

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто Empty Re: Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто

Пишување by трендафил Нед Фед 19, 2017 10:16 pm

Ако погледаме каков идиотски однос имаа ЕУ, но и НАТО кон Македонија, ме изненадува што поддршката е релативно висока, 77%. Веројатно луѓето се надеваат дека конечно со ЕУ ќе почнат да раководат нормални луѓе.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто Empty Re: Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто

Пишување by Luxor Пон Фед 20, 2017 1:53 am

Е сега веројатно ти е јасно дека вие дпмне-офците се апсолутно малцинство. 77% од граѓаните се против политиките на твојот пастир.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто Empty Re: Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто

Пишување by трендафил Чет Фед 23, 2017 8:45 pm

Не ли ти е срам да лажеш. Владата на Никола Груевски е таа што ги исполни условите за членство во НАТО и за почеток на преговорите со ЕУ. После тоа овие две организации почнаа прво да измислуваат дека проблемот што го има Грција со нашето име не е решен, дури и откако судот во Хаг донесе пресуда во наша полза. После тоа за секој случај странците почнаа да измислуваат нови проблеми и да купуваат Македонци да ги спроведуваат. Изгледа дека ќе успеат да формираат и вазалска влада.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто Empty Re: Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто

Пишување by OPOZICIONER Чет Фед 23, 2017 8:47 pm

vladata na bivsiot premier samo ja oddaleci Makedonija od EU i NATO. za da moze da krade i da vladee diktatorski.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 885
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто Empty Re: Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто

Пишување by Гостин Чет Фед 23, 2017 9:55 pm

А ке видиме шо ке напраи владата на твоjот премиер еве го веке е речиси 99% премиоер. Инаку тоа се елементарни глупости, шо како е во ЕУ и НАТО нема да може да краде? Напротив ке краде поеке од фондови има си начини. Груевски како е популист не излезе пред народ и да каже- еJ или менуваме името или нема влез во ЕУ и НАТО. Ако треба да беше направил референдум баре да се знае како примерно 80% не се за промена на името значи нема и ЕУ и НАТО. Тоj нема смелост ова да го направи.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто Empty Re: Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто

Пишување by Kalinda Пет Мар 03, 2017 4:40 pm

Ова е благодарение
на сите сценарија
на СДСМ.
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто Empty Re: Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто

Пишување by трендафил Нед Мар 05, 2017 9:57 pm

Гостин напиша:А ке видиме шо ке напраи владата на твоjот премиер еве го веке е речиси 99%  премиоер. Инаку тоа се елементарни глупости, шо како е во ЕУ и НАТО нема да може да краде? Напротив ке краде поеке од фондови има си начини. Груевски како е популист не излезе пред народ и да каже- еJ или менуваме името или нема влез во ЕУ и НАТО. Ако треба да беше направил референдум баре да се знае како примерно 80% не се за промена на името значи нема и ЕУ и НАТО. Тоj нема смелост ова да го направи.
Сите сме свесни дека сегашното раководство на ЕУ нема намера да ги почитува нашите човекови права, односно името на нашата држава, идентитетот и името на народот, не го почитуваат ни правото (пресудата на судот во Хаг) но дека е многу веројатно дека работите тргнуваат на подобро, посебно по недоаѓањето на Хилари Клинтон на власт во САД и дај Боже доколку Ангела Меркел загуби на изборите во Германија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто Empty Re: Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто

Пишување by Luxor Нед Мар 05, 2017 10:22 pm

Па што квичите до ден денешен дека не не примаат во ЕУ и НАТО. Што кур сте запнале да не внесувате кај такви што не ги почитуваат нашите човекови права? Ве платиле за тоа?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто Empty Re: Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто

Пишување by трендафил Пет Мар 17, 2017 11:49 am

Колку повеќе ЕУ ќе ги поддржува партиите на Албанците, LSDM, BDI, BESA i ASh, толку повеќе ќе опаѓа поддршката за ЕУ кај Македонците. А колку и да сакате да не направите малцинство во Македонија, бројките покажуваат дека сме мнозинство. Поголемо отколку што беше прикажано на последниот попис.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто Empty Re: Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто

Пишување by Teo Пет Мар 17, 2017 5:04 pm

Gladna kokoshka proso sonuva...Makedonija pod vodstvo na mnogupochituvaniot Zoran Zaev vo najkratok mozhen rok kje vleze vo NATO i EU pri toa zachuvuvajki ja i drzhavata i makedonskiot nacionalen identitet koj vie dpmne-ofcite zaedno so vashite brakja uchkite sakavte da go unishtite...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто Empty Re: Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто

Пишување by трендафил Саб Мар 18, 2017 7:46 pm

Мислиш на вашите браќа од ДУИ, кои беа во коалиција со ВМРО само кога можеше да состави влада и без нив, и откако ЕУ преку Оли Рем во име на ЕУ наметна дека во владата треба да бидат победникот од македонска и од албанска страна. Сега кога ВМРО нема 61 пратеник не важи за ЕУ дека во владата треба да биде и македонскиот победник. По иовие избори сите ги отворија картите, па многу интересни ќе бидат следните предвремени избори. Во моментов не знам дали парламентот сам ќе се распушти или народот ќе мора насилно да влезе во него, но наскоро ќе дознаеме. Најдоцна кога СДСМ ќе се обиде да ни го смени името и идентитетот, односно кога ќе се обиде, да употребам твои зборови, кога ќе не внесува во НАТО и во ЕУ. Барем кога се работи за НАТО и на нај будалиот му е јасно дека имаме само една пречка, а тоа е тоа што сме Македонци и не сакаме да станеме нешто друго. Па бадијала се обидуваш да манипулираш.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто Empty Re: Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто

Пишување by Teo Вто Мар 21, 2017 6:37 pm

Odi bre sokrij se vo gluvcheshka dupka predavniku...Ako mozhevte bez niv da sostavite vlada zoshto togash im go dadovte sevo ova??? Za da ja unishtite makedonskata drzhava i nacija???

Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто Empty Re: Поддршката за членство во ЕУ во Македонија намалена на 77 отсто

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот