Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

svarovski sudstvo

Go down

svarovski sudstvo Empty svarovski sudstvo

Пишување by OPOZICIONER on Сре Фед 22, 2017 12:29 pm

pod itno treba reizbor na sudiite vednas stom se sostavi vlada.

Јанева и Фетаи казнети по 2.000 евра, Груевски гледа театар во рочиштата за „шамарите“

Специјалните обвинителки ја обвинија судијката дека направила фалсификат на записникот од минатото рочиште за судењето насилните протести пред општина

http://plusinfo.mk/vest/105755/janeva-i-fetai-kazneti-po-2000-evra-gruevski-gleda-teatar-vo-rocishtata-za-shamarite
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

svarovski sudstvo Empty Re: svarovski sudstvo

Пишување by OPOZICIONER on Сре Фед 22, 2017 12:31 pm

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

svarovski sudstvo Empty Re: svarovski sudstvo

Пишување by Гостин on Сре Фед 22, 2017 1:36 pm

Катица ми не треба ама ова со тие нацрвени устаSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

svarovski sudstvo Empty Re: svarovski sudstvo

Пишување by Teo on Сре Фед 22, 2017 1:48 pm

Temata e seriozna...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

svarovski sudstvo Empty Re: svarovski sudstvo

Пишување by трендафил on Чет Фед 23, 2017 12:19 pm

Смешно е специјалното јавно обвинителство да се бави со дело во кое вкупната штета е помала од 10 илјади денари, односно се работи за еден скршен прозор и заварување на оборена железна ограда. На сите им е јасно дека криминално снимените и монтирани материјали не може да се користат како доказ во судска постапка, па не знам за што тресеа зелени платеничките на поборниците за двојазичност и федерализација на Македонија. Најтажно е што казната според изјавеното од сороспијките од СЈО ќе се плати од огромниот буџет на обвинителството, односно со пари на сите граѓани на нашата држава. Не навлегувам во тоа кој е во право, затоа што не ги знам деталите. Ката и Фата можеа да бараат изземање на судијата наместо да му упаѓаат во збор.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

svarovski sudstvo Empty Re: svarovski sudstvo

Пишување by Гостин on Чет Фед 23, 2017 12:26 pm

Се ова со тие обвинителства е смешно. Партиски пресметки според тоа "наши" или "ваши" се обвинителите или судиите. Глупа бесперспективна работа прах во очи дека нешто се работи. Ништо не се работи. слаба економиjа кJорсокак во интеграциите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

svarovski sudstvo Empty Re: svarovski sudstvo

Пишување by Teo on Чет Фед 23, 2017 12:49 pm

Se raboti za nasilstvo protiv legalno izbran gradonachalnik koe e porachano od togashniot premier tvojot pastir Grujoshesku...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

svarovski sudstvo Empty Re: svarovski sudstvo

Пишување by трендафил on Чет Фед 23, 2017 1:51 pm

Ако скршениот прозор и соборена неоштетена ограда се насилство, што да кажеме за насилството врз легално избран претседател на држава, легално избран премиер кој тоа не е повеќе од една година иако беше договорено истото да трае 100 дена. Немаше никакво насилство врз градоначалникот на општина Центар. Не е допрен, а не удрен од некого. Извини, дали си сонувал за насилство врз Жерновски или повеќе веруваш на гнасните лаги на сороспиите од реалноста. Ајде те молам да ми дадеш линк до вест, најдобро до видео, за насилството од твоите соништа.
Пред општина Центар имаше протести пред се поради обидот да се забрани изградбата на црквата свети цар Константин и света царица Елена, без поголемо насилство. Немаше повредени полицајци или било кој друг, за разлика од протестите на соросовата револуција. Кога сме кај Жерновски и црквата, да напишам дека тој беше еден од иницијаторите за забрана на факултативното изучување на веронаука во училиштата. А не му пречи албански од прво одделение. Иако има повеќе верници од Албанци, а Албанците учат македонски од трето одделение.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

svarovski sudstvo Empty Re: svarovski sudstvo

Пишување by luxor on Чет Фед 23, 2017 4:33 pm

Некој од опозицијата нарачал на претседателот или премиерот на државата да му залепат неколку шамари кога ќе си ја врши работата? Упс, заборавив, единствено што тие работат е да крадат а тоа се работи во тајност кога никој не може да ги види за разлика од Жерновски кој не се крие од народот кога чесно ја врши функцијата градоначалник на Центар.
luxor
luxor

Број на мислења : 5583
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

svarovski sudstvo Empty Re: svarovski sudstvo

Пишување by трендафил on Чет Фед 23, 2017 8:28 pm

Имавме јавно објавени нарачки за убиства од новинари платеници на Сорос, па никому ништо. Не знам кога и кој на Жерновски му залепил шамари. Едноставно многумина, вклучувајќи ги и обвинителите лажат. Такво нешто постои само во болната фантазија на вљубениците во Али Ахмети, вклучувајќи ги тука и обвинителите од СЈО. Пред општина Центар имаше минимално насилство врз имотот во вредност од десетина илјади денари. За разлика од насилствата на шарената банда што повредуваше полицајци и направи милионска штета. Нарачателите на овие насилства, Зоран Заев и Џорџ Сорос не се на суд. Заев и денес по кој знае кој пат одбегна да се појави на судењето за по едно евро за црквата и едно за Вицето.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

svarovski sudstvo Empty Re: svarovski sudstvo

Пишување by OPOZICIONER on Чет Фед 23, 2017 8:30 pm

sto ne go apsite toj sto javno naracuval ubistva? ili samo lazes?
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

svarovski sudstvo Empty Re: svarovski sudstvo

Пишување by трендафил on Чет Фед 23, 2017 8:40 pm

За вербален деликт изгледа дека обвинува само СЈО. Пак прашувам кој и кога го шамарал Андреј Жерновски. Колку што знам тоа е само една гнасна лага.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

svarovski sudstvo Empty Re: svarovski sudstvo

Пишување by OPOZICIONER on Чет Фед 23, 2017 8:41 pm

naracuvanje ubistvo ne e verbalen delikt. ne se rezili vaka pred javnost.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

svarovski sudstvo Empty Re: svarovski sudstvo

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот