Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Предавници

2 posters

Go down

Предавници Empty Предавници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 16:31

Коj е предавник? Предавник е тоJ коj што ja предава вистината.
МАНУ е докажана предавничка структура. Преде ве преда дека сте некакви аморфни глупаци поглупи и од ромите само ромите и "етничките" македонци не сакале ферман за одделна народност во ОсманлиJската империJа. Ваков добиваат власите во 1905 тата година и албанците во 1908.На бугарите во Македониjа за каков кур им е бил ферман како се били во нивната бугарска екзархиja?
Истата предавничка структура МАНУ сега ве "докажа" дека и сте антички.Ако се сака за основа вистината треба да се снеме лажното Jугословенско образование. Исто толку лажно како и антиквизациjата на ГруJо Србомански Антички.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Предавници Empty Re: Предавници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 16:33

Сакате да сте копилинJа на Лазар колишевски или на Блаже конески- србомани и предавници? Или достоJни наследници на гоце Делчев, тодор александров и иван михаJлов? Избирате вие на мене ми е преко кур.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Предавници Empty Re: Предавници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 16:46

НекоJ ке кажа, ама сега ова не е актуелно. Секогаш е актуелно, не може ти да си создаден со лага и на таа база да одиш напред.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Предавници Empty Re: Предавници

Пишување by Luxor Сре Фед 22 2017, 17:59

Убаво од тебе што си ставил линк. Тоа како прво. Второ, на овој потфорум ја дискутираме актуелната политичка ситуација. Теми како оваа што не ја засегаат моменталната политичка состојба можеш да отвараш во историја или општи муабети. Таму докажувај колку сакаш кој и зошто е предавник.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Предавници Empty Re: Предавници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 18:50

Ти ке си оастанеш продукт на тие србомански лаJна?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Предавници Empty Re: Предавници

Пишување by Luxor Сре Фед 22 2017, 18:54

Немој ти да се грижиш за мене. Јас не сум тема на разговор. Форумот е јасно насловен како Мелница, македонски форум за политика, историја и општи муабети. Затоа секоја тема оди во соодветниот потфорум.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Предавници Empty Re: Предавници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 18:56

Ja се не грижим. Интересно ми е што мислиш ако воопште мислиш. Или и ти  како античкиот токмак "така ме учеле"?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Предавници Empty Re: Предавници

Пишување by Luxor Сре Фед 22 2017, 19:02

Што мислам јас е моја работа. Ти само почитувај ги правилата на форумот и се ќе биде во најдобар ред.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Предавници Empty Re: Предавници

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 19:11

Страв те е да кажаш? Хехе во 21 векSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Предавници Empty Re: Предавници

Пишување by Веритес Вто Сеп 18 2018, 13:10

Ova e forum Istorija...za politichkata situacija i tvoeto mislenje za istata go imash forum Makedonska politichka scena...Pa poveli tamu...

Веритес

Број на мислења : 36
Join date : 2015-09-27

Вратете се на почетокот Go down

Предавници Empty Re: Предавници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот