Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KARNEVAL

+3
Боко
Естир
kiBik
7 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

KARNEVAL Empty Karneval vo Strumica

Пишување by Гостин Чет Фед 19 2015, 11:32

Site kaj Boko na gosti...Pochnuva strumichkiot karneval...

ГАЛЕРИЈА Најмалите ја најавија карневалската треска во Струмица

KARNEVAL Princ

Со прекрасни карневалски креации што ги понудија на синоќешниот детски маскенбал кој се одржа во ресторанот „Сент Џорџ“, најмладите го стартуваа годинашното издание на традиционалниот струмички карневал, соопшти Општина Струмица.

Принцови и принцези, барбики, кловнови, буба мари и други омилени актуелни ликови, беа само дел од богатата понуда на маски на околу 250 деца кои учествуваа на овој маскенбал кој за прв пат се одржа во рамките на карневалските празнувања.

Димитар Поп Пецев и Елена Митрова беа избрани за принц и принцеза и тие ќе ја предводат карневалската поворка на детскиот каренвал кој ќе се одржи в недела, на Прочка.

KARNEVAL 1(2)

KARNEVAL 3(3)

KARNEVAL 4(1)

http://plusinfo.mk/vest/15416/galerija-najmalite-ja-najavija-karnevalskata-treska-vo-strumica

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by kiBik Чет Фед 19 2015, 17:04

На маскари ке се правиме??? Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by Естир Чет Фед 19 2015, 17:45

kiBik напиша:На маскари ке се правиме??? Very Happy

Very Happy Very Happy Very Happy

Боко на какъв ше се маскира? Very Happy
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by kiBik Чет Фед 19 2015, 17:55

Естир напиша:
kiBik напиша:На маскари ке се правиме??? Very Happy

Very Happy Very Happy Very Happy

Боко на какъв ше се маскира? Very Happy
Не знам за Бокича, ама аз на три-четири ракии се маскирам. Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by Естир Чет Фед 19 2015, 18:00

kiBik напиша:
Не знам за Бокича, ама аз на три-четири ракии се маскирам. Twisted Evil

Very Happy Very Happy Very Happy

Карнавал без граници Very Happy
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by Боко Чет Фед 19 2015, 18:28

Естир напиша:
kiBik напиша:На маскари ке се правиме??? Very Happy

Very Happy Very Happy Very Happy

Боко на какъв ше се маскира? Very Happy
Човек bounce
Некој ако го носе пат,може и да пиеме пиво.
Иначе градот е веќе подготвен и сите со нетрпение го очекуваме почетокот

Боко

Број на мислења : 66
Join date : 2015-01-27

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by kiBik Чет Фед 19 2015, 18:41

Боко напиша:...
Некој ако го носе пат,може и да пиеме пиво.
...
Посред зима? Темно? Мооооже! Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by osa Пет Фед 20 2015, 03:10

jas sakam skara pomrsna ama da pijam vino ,ne pivo ...zimno vreme mi e ladno od nego .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Фед 20 2015, 07:01

osa напиша:jas sakam skara pomrsna ama da pijam vino ,ne pivo ...zimno vreme mi e ladno od nego .....
Probaj so temnoto - skopsko! Ke se iznenadis kako legnuva zimno vreme! Very Happy
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by Естир Пет Фед 20 2015, 09:17

kiBik напиша:
Боко напиша:...
Некој ако го носе пат,може и да пиеме пиво.
...
Посред зима? Темно? Мооооже! Very Happy

Аз да си кажа любимото темно: Каменица череша Very Happy

И скопското темно не е лошо (го имам пробвано), ма аз си харесвам пиво с ягодки и малинки Very Happy
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Фед 20 2015, 18:06

Естир напиша:
kiBik напиша:
Боко напиша:...
Некој ако го носе пат,може и да пиеме пиво.
...
Посред зима? Темно? Мооооже! Very Happy

Аз да си кажа любимото темно: Каменица череша Very Happy

И скопското темно не е лошо (го имам пробвано), ма аз си харесвам пиво с ягодки и малинки Very Happy

Sos dve jagodki i edna maslinka! Very Happy
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by osa Саб Фед 21 2015, 16:29

nemaj gajle kalife ,dobivme pokana od ovaa godina za slednata ...podgotvuvaj se ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by osa Саб Фед 21 2015, 16:31

kiBik напиша:
Естир напиша:
kiBik напиша:На маскари ке се правиме??? Very Happy

Very Happy Very Happy Very Happy

Боко на какъв ше се маскира? Very Happy
Не знам за Бокича, ама аз на три-четири ракии се маскирам. Twisted Evil
...vo pijan karnevaldzija ....ili vo neshto drugo ...aj kazi da znaeme ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by osa Саб Фед 21 2015, 20:53

poglednav na televiziite kako e vo Strumica ?
duri sega ,mi e krivo shto ne sum tamu ....
navistina prekrasna atmosvera ,mnogu ubavi maski ...i pred se mnogu narod ...
ubavina ...sekoja chest na organizatorite ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by osa Саб Фед 21 2015, 23:46

еве некоја сликичка од карневалот во Струмица KARNEVAL Images?q=tbn:ANd9GcSTdlmzN-AnnO8-rjhwSnuAVa1LvwmWc-AG7eLK5d1PoeiiKe_Rdg

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by osa Саб Фед 21 2015, 23:51

атмосверата од карневалот е таква што неможе да се замисли ,може само да се почуствува доколку сте дел од таа убава журкаKARNEVAL Images?q=tbn:ANd9GcTDtTDtpR_KIB8jupE4Aahpa2JGMD7woywa1gwxiu5lS2Q4rDX-oA

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by osa Саб Фед 21 2015, 23:52

за ова треба многу време и секако многу голема желба KARNEVAL Images?q=tbn:ANd9GcSJCu6wfwatxx2x9rU96oS6Wb3ymHC6WZBB-qLTfbJqI7PRm3Er

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by Боко Сре Фед 25 2015, 23:29

По правило карневалот требаше да биде сношти,вторник вечер ама поради практични причини од пред 3 години е преместен сабота.Иначе имаше многу интересни маски,како групни така и поединечни.Можеби не сте знаеле,најдобро се ценат и рангират од страна на жирито самопрајските маски со тема еротика,впрочен самиот празник Тримери е тесно поврзан со еротиката.Друго е веќе клише,народ многу,цени издигани...

Боко

Број на мислења : 66
Join date : 2015-01-27

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by kiBik Чет Фед 26 2015, 17:42

Ej, Boko!!!! Da gi vratish cucite nazad!!!
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by osa Чет Фед 26 2015, 18:31

kiBik напиша:Ej, Boko!!!! Da gi vratish cucite nazad!!!
pa taka de Kibik ,vikni malku da te slushnat site ....i normalno ke gi vrati nazad ..mora da svati deka ne se negovi

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by kiBik Пет Фед 27 2015, 14:12

osa напиша:
kiBik напиша:Ej, Boko!!!! Da gi vratish cucite nazad!!!
pa taka de Kibik ,vikni malku da te slushnat site ....i normalno ke gi vrati nazad ..mora da svati deka ne se negovi
Види го како се прави расеан!!!! Ти кажав яс, ама кой ли да ме слушне!!! Evil or Very Mad
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by Гостин Саб Фед 28 2015, 09:30

Хммм, мислиш дека ако ти ги дадеше Оса тебе цуците да ги водиш на карневал, ти после карневалот немаше да бидеш расеан како Боко? KARNEVAL Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by kiBik Нед Мар 01 2015, 12:00

luxor напиша:Хммм, мислиш дека ако ти ги дадеше Оса тебе цуците да ги водиш на карневал, ти после карневалот немаше да бидеш расеан како Боко? KARNEVAL Happy-smiley21
Ke gi vratev be!!! Chesen zbor!!! Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by Гостин Нед Мар 01 2015, 13:35

Добро бе киБик, ти верувам. А после колку време ќе ги вратеше? Девет месеци? KARNEVAL Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by kiBik Нед Мар 01 2015, 14:12

luxor напиша:Добро бе киБик, ти верувам. А после колку време ќе ги вратеше? Девет месеци? KARNEVAL Happy-smiley21
Ааа, не, баце! Колкушто пишува во договорот за наем! Яс не сум струмичанец!!! Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

KARNEVAL Empty Re: KARNEVAL

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот