Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Борба со корупциJа

4 posters

Go down

Борба со корупциJа Empty Борба со корупциJа

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 14:00

http://dnes.dir.bg/news/makedonia-zatvor-rumantzi-zapor-koruptziata-25329267?nt=4
Еве како се  прави. депутати, сенатори секакви. А и обвинителката оф на батко.....

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Борба со корупциJа Empty Re: Борба со корупциJа

Пишување by Dino Пет Фед 24 2017, 18:11

A kaj nas i kaj vas koga ke bide toa?

Dino

Број на мислења : 622
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Борба со корупциJа Empty Re: Борба со корупциJа

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 18:12

Никогаш.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Борба со корупциJа Empty Re: Борба со корупциJа

Пишување by Dino Пет Фед 24 2017, 18:14

Ke bide, ke bide. Ke se iselat bugarite i makedoncite ke ostanat turcite, ciganite i siptarite i ke se opraat i Bugarija i Makedonija.

Dino

Број на мислења : 622
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Борба со корупциJа Empty Re: Борба со корупциJа

Пишување by OPOZICIONER Пет Фед 24 2017, 18:18

i dolgovite oni ke gi vrakaat.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 928
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Борба со корупциJа Empty Re: Борба со корупциJа

Пишување by Dino Пет Фед 24 2017, 18:19

Togas da se zadolzuvame so vreme. Tie sto ke ostanat neka mu mislat. Evil or Very Mad

Dino

Број на мислења : 622
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Борба со корупциJа Empty Re: Борба со корупциJа

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 18:24

Не бе за да има вакво нешто треба системот да е ваков да може ЧЕСЕН човек како ова слатко пиче да се издигне па да им ебе матер. КаJ нас и каJ вас како му видиш фацата ти е Jасно дека е изедел толку лаJна шо нема ништо да направи. Сеа да ме извините ама еве ке ви ги постирам некои слики:
Борба со корупциJа Timthumb5
Борба со корупциJа 3_396

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Борба со корупциJа Empty Re: Борба со корупциJа

Пишување by Luxor Пет Фед 24 2017, 19:21

Катица Јанева одлично си ја врши работата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6385
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Борба со корупциJа Empty Re: Борба со корупциJа

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 19:38

Одлично ке кажаш кога има некоJ во затвор. Нашето прасе колку процеси одпочна ....

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Борба со корупциJа Empty Re: Борба со корупциJа

Пишување by Teo Пет Фед 24 2017, 19:53

Dali nekoj kje odi vo zatvor zavisi od sudstvoto...A ne od obvinitelite...Pravi razlika...
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Борба со корупциJа Empty Re: Борба со корупциJа

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 20:00

Судството работи по закон доста формално. Во смисла нема многу каде да оди. Се е во рацете на обвинителите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Борба со корупциJа Empty Re: Борба со корупциJа

Пишување by Teo Пет Фед 24 2017, 20:03

Pojma nemash od sluchuvanjata vo Makedonija...kaj nas sudstvoto e bedemot za zashtita na kriminalcite...
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Борба со корупциJа Empty Re: Борба со корупциJа

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 20:03

Примерно ти кажуваш "Он е криминалец". ама немаш доказ не си му Jа разплел со НЕОСПОРЛИВИ докази шемата. ти можеш пред медиумите да вриштиш те Jа го обвинив готов е. ама су диjата бара доказ. доказ нема. Сознателно не си jа свршил работата како шо треба обвинителот.судиjата нема избор он суди по закон. Нема доказ нема криминал.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Борба со корупциJа Empty Re: Борба со корупциJа

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 20:05

Teo напиша:Pojma nemash od sluchuvanjata vo Makedonija...kaj nas sudstvoto e bedemot za zashtita na kriminalcite...
Ова за бугариJа ли ми збориш? Cool

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Борба со корупциJа Empty Re: Борба со корупциJа

Пишување by Luxor Пет Фед 24 2017, 20:05

Ајде не се прави паметен за нешто за кое појма немаш. Прво научи нешто за приликите во Македонија после дискутирај.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6385
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Борба со корупциJа Empty Re: Борба со корупциJа

Пишување by Teo Пет Фед 24 2017, 20:07

Tolku od mene...Nemam namera da uchestvuvam vo dijalog na gluvi...
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Борба со корупциJа Empty Re: Борба со корупциJа

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 20:11

Епа оти немаш што да кажеш. Како онова слатко пиче укарва во затвор министри , пратеници шефови на големи државни фирми?А тие дваj цата само медиумен шум и накраJ едно големо НИШТО.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Борба со корупциJа Empty Re: Борба со корупциJа

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 20:15

Работата на обвинителот се види по пресудите. Работата на судиJата како шо кажав е доста формална. Има доказ да се приложи член 254. Прилага го членот. Нема доказ собран. СудиJата не може да си го измисли.Дури да реши вака да осуди пресудата ке падне на следното ниво нели правосудството е на нива .

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Борба со корупциJа Empty Re: Борба со корупциJа

Пишување by Luxor Пет Фед 24 2017, 20:15

И јас немам што да кажам. Продолжи сега да си кажуваш сам на себе.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6385
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Борба со корупциJа Empty Re: Борба со корупциJа

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 20:16

Па шо да кажаш? Нема пресуди нема обвинителство. Тоа е се.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Борба со корупциJа Empty Re: Борба со корупциJа

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 20:59

КаJ вас имаше од долго време расправа со политички противници преко судство.  Ама ова не е судство.  судство е кога преко Jак обвинител со докази што значи дека обвинителот е независен па  нашол НЕОПРОВЕРЖИМИ докази и судиjата просто спроведува закон.Тоа каJ нас го нема. Како се работи -големо вриштене по медиуми од обвинителот "Е те сега му ебав маjката на овоj криминалец". Во суд гола вода. Нема докази. СудиJата колко и да сака не може да спроведе закон.Така е од едно барем 10 години.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Борба со корупциJа Empty Re: Борба со корупциJа

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 21:02

Ако внесеме романски обвинителки и судии ке се решат работитеSmileСо влашки нема да стане. Од долго време се тука и речиси се се бугаризирале опа македонизиралеSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Борба со корупциJа Empty Re: Борба со корупциJа

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 21:09

Освен тоа често обвинителството се ползува за да оцрни некоJ. Саму му прават "процес" народот нели кога чуе дека некоJ го судат и си мисли краJ овоJ е виновен. ама нема пресуда потоа. Рекламни црн пиар процеси. Не кажувам тоа за вашето прасе ама ке видиме по резултатите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Борба со корупциJа Empty Re: Борба со корупциJа

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот