Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Хитлер

Go down

Хитлер Empty Хитлер

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 22:49

Ми беше интересно да разберем како овоj човек преко демократски избори доагJа на власт. Како успеJал да излаже цел народ или огромен дел од него потоа.Клишеите фашисти се популарни тука на Балканот и во русиJа и бившиот СССР. На Запад терминот е нацисти или Наци. Се согласувам. Фашисти се во ИталиJа. Хитлер е националсоциалист.еве неколку филмови на руски ама коJ не разбира да си ги бара на англиски или на друг Jазик коj го разбира. Да не цвикне Луксор ова не е пропаганда на нацизмот туку сосема  обективно изследуванJе на историскиот феномен. Интересното е дека понеже хитлер е бил популист многу негови похвати ке ги намерите и каj денешните популисти. Сеене на омраза. Треба да се наJде враг коJ шо сака да ве уништи и така натаму.Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Хитлер Empty Re: Хитлер

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 22:56

Да ебам премести Ja во историJа мислев дека таму jа ставам.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот