Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

МОЛЕЛЕ

Go down

МОЛЕЛЕ  Empty МОЛЕЛЕ

Пишување by osa on Пон Фед 27, 2017 1:36 am

Делегација на ВМРО ДПМНЕ во која биле Никола Поповски и Антонио Милошоски деновиве биле по задача од партискиот шеф биле во Приштина, информира Либертас.
Тие од претседателот на собранието на Косово, Кадри Весели, побарале помош односно го молеле да ги разубедел во раководството на ДУИ да не прават коалиција со СДСМ туку со нивната ВМРО ДПМНЕ.

Изворите на Либертас тврдат дека на сребата го убедувале Весели да помогне во убедување на Ахмети да остане во коалиција со ВМРО ДПМНЕ и дека за возврат во нивната партија немало дилема дека на ДУИ како владин партнер ќе им бидат исполнети сите барања

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

МОЛЕЛЕ  Empty Re: МОЛЕЛЕ

Пишување by трендафил on Пон Фед 27, 2017 9:23 am

Сериозно ли му веруваш на Либертс. Господ нека ти е на помош. Зарем мислиш дека врските на Либертас со Албанците се толку големи што единствен дознал за наводна посета на Приштина. Имш погрешено во старт. Творец на вашата платформа е Еди Рама, а тој живее во Тирана.
Еве ја реакцијата на наклеветените

Линк.


Работите не се решаваат во Брисел, Бон или Тирана, како што правите вие. Ќе се решат во Македонија, а секое предавство се плаќа.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МОЛЕЛЕ  Empty Re: МОЛЕЛЕ

Пишување by Teo on Пон Фед 27, 2017 5:30 pm

Ti pak istoto...Zapamti tvorec na platformata e Grujokio koj bil tolku bezobrazen da ja plati so nashi pari i da ja objavi na vladiniot sajt vo 2015...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

МОЛЕЛЕ  Empty Re: МОЛЕЛЕ

Пишување by трендафил on Пет Мај 19, 2017 7:59 am

Апсолутна лага. Со наши пари тоа беше платено од Муса Џафери, министер одговорен за Рамковната спогодба, кој ја злоупотреби позицијата на која се наоѓа и таа платформа не беше прифатена од тогашната влада. Вие ја прифативте. Токму затоа главен коалиционен реформски партнер ви е токму ДУИ. Веројатно заедно со меѓународната банда што ве донесе на власт ќе ја формирате т.н. Голема Албанија. Откако вас ве донесоа на власт во Македонија претпоставувам дека на Косово ќе го инсталираат Рамуш Харадинај. Тој и покрај меѓународната потерница по него за извршени воени злосторства беше пуштен на слобода од „реформска“ Франција, а и реформскиот министер за внатрешни работи од „реформската“ ДУИ, Нухиу, не го уапси кога пред некој ден беше во посета на еден од лидерите на вашата коалиција, тој што се фалеше дека никогаш не стоел на македонската химна и кој беше претепан по криминалниот избор на Талат Џафери за претседател на Собранието.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6678
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

МОЛЕЛЕ  Empty Re: МОЛЕЛЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот