Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Курајбер

+4
osa
Luxor
Teo
misterija
8 posters

Go down

Курајбер Empty Курајбер

Пишување by misterija Вто Фед 28, 2017 7:04 pm


Сигурна сум дека сте го слушнале овој збор-КУРАЈБЕР...е, сега, да си признам и јас, првпат денес разбрав, гуглајќи безвезе, што всушност значи...ххахахахаа..мислев дека е нешто погрдно, за човек без углед во друштво..така нешто.

Колку си го познавате минатото на своето семејство!? Како се викаат сите родбински врски?
Јас знам, на жалост, само за баба ми и дедо ми, а за моите прапра предци незнам ама баш ништо...а тек за кој ми бил курајбер!???

misterija
misterija

Број на мислења : 467
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by misterija Вто Фед 28, 2017 7:05 pm

Курајбер 12308511

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 467
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by Teo Вто Фед 28, 2017 7:52 pm

I jas ne si go znam kurajberot...Za volja na vistinata nikogash i ne me interesiralo semejnoto steblo...Grankite ushte pomalku...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by misterija Вто Фед 28, 2017 8:04 pm

Убаво е да се знае кои се нашите предци, барем 5-6 колена...да знаеш барем дали имало некои психопати..хахахахха...не дај боже!

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 467
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by Luxor Вто Фед 28, 2017 8:27 pm

Мислиш дека психопатијата е наследна?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by osa Вто Фед 28, 2017 8:35 pm

ne bi trebalo da e nasledna psihopatijata ...interesno misterija ,no ne veruvam deka nekoj si go znae kurajberot

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by misterija Вто Фед 28, 2017 8:42 pm

Jas ne ni znaev sto znaci zborot, sekogas znaci pogresno sum go upotrebuvala.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 467
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by OPOZICIONER Вто Фед 28, 2017 10:33 pm

znaci koa ke ti kazat ne mi se pravi kurajber toa znaci ne mi pravi cetrnaeseti predok Very Happy
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 885
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by misterija Вто Фед 28, 2017 10:34 pm

OPOZICIONER напиша:znaci koa ke ti kazat ne mi se pravi kurajber toa znaci ne mi pravi cetrnaeseti predok Very Happy


Баш така изгледа Very Happy
misterija
misterija

Број на мислења : 467
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by Viktor Сре Мар 01, 2017 4:35 am

мистерија, сакаш ли да заработиш, „курајберски“ хонорар?
медицински импланти, вештачки дојки, и други делови.
кратка обука, па ќе бидеш оператор и одржувач. а скоро да не се расипуваат, нема и како.
. хонорар по саат. бива?
му нудев на „здравко„ ама ми пукна ко меур од сапуница, бараше работа а кога му најдов, се збуни.
„женско“ е посодветно за таа работа, ќе треба да им ги мести вештачките дојки на жени кои ги немаат или им се мали и не се задоволни, па требаат импланти.
а одлични се , германски производ.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by misterija Сре Мар 01, 2017 6:20 pm

Viktor напиша:мистерија, сакаш ли да заработиш, „курајберски“ хонорар?
медицински импланти, вештачки дојки, и други делови.
кратка обука, па ќе бидеш оператор и одржувач. а скоро да не се расипуваат, нема и како.
. хонорар по саат. бива?
му нудев на „здравко„ ама ми пукна ко меур од сапуница, бараше работа а кога му најдов, се збуни.
„женско“ е посодветно за таа работа, ќе треба да им ги мести вештачките дојки на жени кои ги немаат или им се мали и не се задоволни, па требаат импланти.
а одлични се , германски производ.

Vidi vaka, ako se pronajdeme vo nekoja kurajberska rodninska vrska, prapraprababababa da tI sedela na 14 koleno, mozebi I ke podrazmislam za predlogot tvoj, iako ne zvuci mnogu ubavo..hmmmmmmm, da im stavam cicki na tie sto nemaat Rolling Eyes

Ete gledas deka treba da si gi poznavame svoite predci, ako ne, barem ke znaeme kakov graden kos imale. Laughing
misterija
misterija

Број на мислења : 467
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by Viktor Чет Мар 02, 2017 2:37 am

misterija напиша:
Viktor напиша:мистерија, сакаш ли да заработиш, „курајберски“ хонорар?
медицински импланти, вештачки дојки, и други делови.
кратка обука, па ќе бидеш оператор и одржувач. а скоро да не се расипуваат, нема и како.
. хонорар по саат. бива?
му нудев на „здравко„ ама ми пукна ко меур од сапуница, бараше работа а кога му најдов, се збуни.
„женско“ е посодветно за таа работа, ќе треба да им ги мести вештачките дојки на жени кои ги немаат или им се мали и не се задоволни, па требаат импланти.
а одлични се , германски производ.

Vidi vaka, ako se pronajdeme vo nekoja kurajberska rodninska vrska, prapraprababababa da tI sedela na 14 koleno, mozebi I ke podrazmislam za predlogot tvoj, iako ne zvuci mnogu ubavo..hmmmmmmm, da im stavam cicki na tie sto nemaat Rolling Eyes

Ete gledas deka treba da si gi poznavame svoite predci, ako ne, barem ke znaeme kakov graden kos imale. Laughing

Што не е убаво?

Ако ти, на пр. од икс причини немаш цицки неубаво е да имаш заменски?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by misterija Чет Мар 02, 2017 10:08 am

Викторче, не е место на оваа тема да збориме за приватна или додатна работа која што ни ја нудиш.
Отвори една тема, објасни за какви производи станува збор, има ли од нив некој резултат или само се естетски украс..за какви инплантанти всушност мислиш!?

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 467
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by OPOZICIONER Чет Мар 02, 2017 6:32 pm

be Viktor ti si bil samo od cicki opsednat
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 885
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by Viktor Чет Мар 02, 2017 6:50 pm

Искрено, да ми простиш , ама мислам дека си баш ти најзасегнат .

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by Teo Чет Мар 02, 2017 6:53 pm

Sekoe mashko e zasegnato od cicki...Pod uslov da se zhenski...Курајбер Happy-smiley17 Курајбер Happy-smiley17
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by Viktor Чет Мар 02, 2017 7:00 pm

misterija напиша:Викторче, не е место на оваа тема да збориме за приватна или додатна работа која што ни ја нудиш.
Отвори една тема, објасни за какви производи станува збор, има ли од нив некој резултат или само се естетски украс..за какви инплантанти всушност мислиш!?
мистрија, мислам , односно, некој друг смислил на импланти, т.е надоврешни додатоци, заменски гради, не оние хируршки.
значи повеќе самодоверба кај жените кои ги немаат, што се вели, да се подигне блузата, да се види дека има нешто.
дури и визуелно, присуството на гради, предизвикува самодоверба, а привлекува и внимание кај набљудувачите:
тоа не мораше и низа психолози да го истражуваат, тоа го знае секоја жена.
на пример, замисли, жена која е рамна како даска, напред, колку е привлечна за разлика од жена која има гради?
градите се жлезда со своја биолошка функција, но, тоа е само мал дел од животот-доење по породуање, и толку. најголем дел од животот жената ги
„ползува„ како еден од најголемите женски адути .
дури , нивното „галење“ е од мал број на мажи или често- само еден, додека сите ги- гледаат. се разбира, ако ги има.
токму затоа, секоја жена која , просто речено, не се грижи за себе, и се кочопери а е рамна ко даска, треба да подразмисли, дека грижата за својата фигура е важна колку и утринската хигиена. Секој тоа ќе го примети, како што напишав-малце мажи ќе знаат дека има силиконски заменски гради, а најголем дел би ја гледале со восхит -визуелниот впечаток ( има/нема гради) е неспоредлив.

ете, мистрерија просто објаснување.

да не те мачат прашалници.
не ти нудам тебе гради, ако си ги имаш, туку - бизнис. и не само тебе. тука, гледам има и други членови кои се представуваат како жени, на пример Оса.
Ива,. Калминда,и други .

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by misterija Чет Мар 02, 2017 7:51 pm

Мистрија....аааааа!? хаххахаххахахаа..

Да се повторам- отвори тема, дај слика да видиме како изгледа тоа, објасни подробно..а не тука да ми миструваш.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 467
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by TRAJCHE Пон Мар 06, 2017 1:29 pm

lele zabegan cicki ta cicki a onde otide drzaviceto
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 615
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by Viktor Сре Апр 05, 2017 10:30 pm

дојки, не цицки.

дефо , дали ти си курајбер?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by defo Сре Апр 05, 2017 10:42 pm

Не бе курајбер, според мене и употребата во Охрид и Охридско курајбер е дечко успону, или шизик на батерии, кои пробува да се праи важен. Јас сум далеку од тоа, јас сум само обичен лик.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by Viktor Сре Апр 05, 2017 10:45 pm

значи педер?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by Viktor Сре Апр 05, 2017 11:01 pm

не е навреда , само прашање.
ако сакаш одговори.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by defo Чет Апр 06, 2017 7:56 am

Не се навредив, твое си е да прашаш.
Wink
Грешен заклучок си донелWink

Или експлицитно, не несум педер.

Него ја знаеш разликата измеѓу педер и хомосексуалец Виктор?

Педер е кога оди на пиво а не те вика, а хомосексуалец кога го прави она со личност од ист пол.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by osa Пет Апр 07, 2017 11:20 pm

defo напиша:Не се навредив, твое си е да прашаш.
Wink
Грешен заклучок си донелWink

Или експлицитно, не несум педер.

Него ја знаеш разликата измеѓу педер и хомосексуалец Виктор?

Педер е кога оди на пиво а  не те вика, а хомосексуалец кога го прави она со личност од ист пол.

TONCH

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Курајбер Empty Re: Курајбер

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот