Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

На знамето на Постоль Воjвода имало зелено! Бил "татар"?

Go down

На знамето на Постоль Воjвода имало зелено! Бил "татар"? Empty На знамето на Постоль Воjвода имало зелено! Бил "татар"?

Пишување by Фири Вто Јан 27 2015, 20:17

Нема вергински дзвезди, нема вентилатори, зошто?
На знамето на Постоль Воjвода имало зелено! Бил "татар"? A45v03

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

На знамето на Постоль Воjвода имало зелено! Бил "татар"? Empty Re: На знамето на Постоль Воjвода имало зелено! Бил "татар"?

Пишување by Фири Сре Јан 28 2015, 08:44

И а некоj србоман смее да навреди ова крваво знаме бел ден да не види ниту тоj ниту семеjството му!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот