Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

5 posters

Go down

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА  Empty ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

Пишување by SHARENI Пет Мај 05 2017, 19:15

denes se navrshuvaat dve godini od nemiliot nastan koga bea TEPANI STUDENTI VO BIBLIOTEKATA "BRAKA MILADINOVCI " VO SKOPJE ......
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА  Empty Re: ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

Пишување by трендафил Саб Мај 06 2017, 20:20

Лоша ти е формулацијата. Се навршија две години откако група насилници нападна и повреди повеќе полицајци пред владата на Република Македонија. Груевски, како премиер, не нареди да се пука, како што му нареди Заев на некој полицаец Аце што и не е негов телохранител да пука во затворен простор, иако црпнатиот од Муртино во моментов е само кандидат за вазал на меѓународната банда што се претставува како меѓународна заедница.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА  Empty Re: ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

Пишување by трендафил Вто Јун 30 2020, 08:56

По зборовите на Заев во бомбата објавена на Јутјуб, нова револуција во мислењето за револуциите. До сега нели револуцијата ги јадеше своите деца. Шарената револуција е револуција што ги е.бе своите деца. Што би рекле педофилска револуција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА  Empty Re: ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

Пишување by defo Вто Јун 30 2020, 09:19

Хахаха...па си ги помешал аповите....Јас бев дел од Шарена револуција, сум одел и ќе одам и горд сум што сум бил таму. Срушивме режим, налош режим.  Само за едно жалам што не видоа правда сеуште тие против кои се бориме, не завршија кај шо им е место, ама ајде има време.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА  Empty Re: ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

Пишување by PRVOBOREC Вто Јун 30 2020, 15:17

Свашта мешаат небањатите не само апови. Да ми е да знам на што дрога се.

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА  Img_2558

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА  Empty Re: ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

Пишување by Luxor Вто Јун 30 2020, 15:41

Ова не е за овде бирај ги темите по внимателно.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА  Empty Re: ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

Пишување by трендафил Вто Јун 30 2020, 21:03

Ајде и тука да одговорам дека во бомбата се споменуваат Рашковски и референдумот. Работи што ги немаше во времето кога премиер беше азилантот поради политички прогон во Македонија, Никола Груевски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА  Empty Re: ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

Пишување by трендафил Вто Јун 30 2020, 21:12

defo напиша:Хахаха...па си ги помешал аповите....Јас бев дел од Шарена револуција, сум одел и ќе одам и горд сум што сум бил таму. Срушивме режим, налош режим.  Само за едно жалам што не видоа правда сеуште тие против кои се бориме, не завршија кај шо им е место, ама ајде има време.
Ако добро те разбирам сега мислиш дека живееме во демократија? Се извинувам за прашањето на кое не мора да одговориш. Дали според најновата бомба Заев ти ја е.бал мајката или го лажел својот соговорник.
Сигурен ли си дека не си наседнал на пропагандата за која Сорос и некои странски амбасади потрошија повеќе од 100 милиона евра легално дадени, а можеби и дел од нелегалните приходи, на пример од дрога, на тајните служби во кеш за купување на новинари и експертутки во Македонија. Не верувам дека живееш подобро од Крсто Мукоски иако тој беше дел од контрареволуцијата, но ппотоа се продаде на „демократската“ власт.
Знаеш ли дека во Муртино нема канализација и покрај двата мандата на Заев како градоначалник?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА  Empty Re: ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот