Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UBISTVO NA AMERIKANSKI TURIST NA ZAKINTOS

Go down

UBISTVO NA AMERIKANSKI TURIST NA ZAKINTOS Empty UBISTVO NA AMERIKANSKI TURIST NA ZAKINTOS

Пишување by SHARENI on Нед Jул 09, 2017 12:18 am

Закинтос: Уапсени шест Срби за убиството на американскиот турист

Министерството за надворешни работи на Србија соопшти дека во рамки на истрагата за убиството на американскиот државјанин на грчкиот остров Закинтос се уапсени шест српски државјани.

Тие ќе бидат изведени пред обвинител.

Грчката полиција соопшти дека афроамериканецот Бакари Хендерсон (22) им подлегнал на повредите здобиени во тепачка во бар.

Медиумите претходно пренесоа дека освен еден Грк и Британец со српско потекло и двајца Срби се уапсени поради претепувањето до смрт на американскиот турист во бар во Лаганас.

Засега не се познати мотивите за тепачката која заврши со трагичен исход. Истргата сè уште трае.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 706
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

UBISTVO NA AMERIKANSKI TURIST NA ZAKINTOS Empty Re: UBISTVO NA AMERIKANSKI TURIST NA ZAKINTOS

Пишување by delta on Саб Jул 15, 2017 9:22 pm

zatoa be sedi si doma poretko ke se najde budala da te utepa.,,/..,
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

UBISTVO NA AMERIKANSKI TURIST NA ZAKINTOS Empty Re: UBISTVO NA AMERIKANSKI TURIST NA ZAKINTOS

Пишување by nino on Нед Jул 16, 2017 12:27 pm

Вие србите не се никаде да ги пуштиш. Кај одат се крвнички тепаат. Лани и кај нас исто усмртија некого.
Не се сеќавам само дали ги затворија или со опомена ги пуштија, оти многу сме добри ние, брзо простуваме.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

UBISTVO NA AMERIKANSKI TURIST NA ZAKINTOS Empty Re: UBISTVO NA AMERIKANSKI TURIST NA ZAKINTOS

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот