Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Грујо пашата

+2
TRAJCHE
defo
6 posters

Go down

Грујо пашата Empty Грујо пашата

Пишување by defo Пон Jул 17 2017, 08:15

Екс премиерот, осомничен за криминал сака 20 лица за обезбедување, кои ке се грижат за неговата сигурност. Па ова е човек да полуди, трошеле на коњски меса, чуда наши државни пари сега ќе се трошат на обезбдување на криминалец, кои ја клекна пола Македонија на колена.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Грујо пашата Empty Re: Грујо пашата

Пишување by TRAJCHE Пон Jул 17 2017, 22:20

Nema da mu dadat, neka go cuvaat kosevci sega.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 658
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Грујо пашата Empty Re: Грујо пашата

Пишување by delta Пон Jул 17 2017, 23:56

narodot go saka/.,.
delta
delta

Број на мислења : 592
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Грујо пашата Empty Re: Грујо пашата

Пишување by osa Вто Jул 18 2017, 00:11

ova go vikaat po nashki "ludilo" ...chovekov nema ni sram ni perde ...neverojatno ..i toa celi 10 godini ke treba da mu gi plakame obezbeduvachite i toa 20 na broj ....abe nemoze na LJubcho za maliot prst da mu se fati ,on i posle vojna odeshe samo so Ramche telohranitelot ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16247
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Грујо пашата Empty Re: Грујо пашата

Пишување by defo Вто Jул 18 2017, 23:59

Значи денес со Љупчо ти можеш слободно да се поздравиш да пиеш кафе, исто беше и со Киро, тој со двајца обезбедители(кои му следеа по сила на закон, не дека сакаше се шеташе слободен). Мој познаник се шетал по парк, пред него човек на некој 80 90 години, му паѓа весник, се навалува да му го подаде му застануваат двајца батки до него, кога ќе го погледне старецот ќе сфати дека е Кирца. Разврзуваат муабет, го поканува на кафе, не терените на тениски клуб АБЦ, пријателов прифаќа. Тврди дека му биле најдобрите 2 часа во животот. Човек, кој едноставно зрачеше со авторитет, знаење, умешност, не ароганција и злоба. Пријателов тврди дека разговарале за се сем за политика. Човекот имал инзворедно познавање, од култура на народите, кујна и слично.

Друга ситуација 2000 година на плажа во Трпејца, во тогашниот ресторан Антико, јас копиљ со моите, доаѓа Борис Трајковски, со 4 обезбедување, а притоа се симнал пешки низ Трпејца. Куртонот Груевски, на последниот митинг во Охрид се шетатше со панцир.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Грујо пашата Empty Re: Грујо пашата

Пишување by defo Сре Jул 19 2017, 00:04

Грујо пашата CoHR5JnWIAAbDv-

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Грујо пашата Empty Re: Грујо пашата

Пишување by OPOZICIONER Сре Jул 19 2017, 19:12

defo напиша:Значи денес со Љупчо ти можеш слободно да се поздравиш да пиеш кафе, исто беше и со Киро, тој со двајца обезбедители(кои му следеа по сила на закон, не дека сакаше се шеташе слободен).  Мој познаник се шетал по парк, пред него човек на некој 80 90 години, му паѓа весник, се навалува да му го подаде му застануваат двајца батки до него, кога ќе го погледне старецот ќе сфати дека е Кирца. Разврзуваат муабет, го поканува на кафе, не терените на тениски клуб АБЦ, пријателов прифаќа. Тврди дека му биле најдобрите 2 часа во животот. Човек, кој едноставно зрачеше со авторитет, знаење, умешност, не ароганција и злоба. Пријателов тврди дека разговарале за се сем за политика. Човекот имал инзворедно познавање, од култура на народите, кујна и слично.

Друга ситуација 2000 година на плажа во Трпејца, во тогашниот ресторан Антико, јас копиљ со моите, доаѓа Борис Трајковски, со 4 обезбедување, а притоа се симнал пешки низ Трпејца. Куртонот Груевски, на последниот митинг во Охрид се шетатше со панцир.

ama on ne se plashi od narodot ,znae oti go sakat ,toj se plashi od zivotnite da ne go izedat oti e mnogu vkusen
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Грујо пашата Empty Re: Грујо пашата

Пишување by OPOZICIONER Саб Jул 22 2017, 22:49

defo напиша:Грујо пашата CoHR5JnWIAAbDv-

kolku e doteran ,a grevot bos ,bitno da mu ja pomanda rakata ,neli TAA RAKA GO HRANI ,da vi se pluknam na idiotite ushte shto mu go drvite ,a toj e nikoj i nishto
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Грујо пашата Empty Re: Грујо пашата

Пишување by Kalinda Нед Jул 23 2017, 21:07

Можеби сега
во моментот е навистина
никој и ништо ,
само председател на
политичка партија
која е најголема
опозиција ,но
за кратко ке се врати ,
и он и неговата партија
на чело на државата .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 488
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Грујо пашата Empty Re: Грујо пашата

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот