Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Go down

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Empty Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Пишување by трендафил on Саб Aвг 12, 2017 7:51 pm

Дали СДСМ кој од КПМ стана СКМ па СКМ-ПДП па го доби сегашното име за прв пат ќе ја задржи кратенката, а ќе го смени името во Социјал-диктаторски сојуз на Македонија. Или тоа ќе биде името на коалицијата на Алијансата на Албанците, ДУИ и поранешните комунисти. По партизацијата што експресно ја спроведува и по потезите што ги прави своеглаво, без дебата, да не зборувам за консензус, на добар пат е да го добие новото име барем како прекар.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Empty Re: Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Пишување by трендафил on Саб Aвг 12, 2017 8:52 pm

Поминаа 24 часа од крвавиот настан во кој режимската полиција застрела две деца од кои едно се бори за живот. Нема никаква информација од министерот Оливер Спасовски и неговите сопартијци кои ги преземаа раководните места во МВР. Нема информации ниту како тоа вчера една девојка почина од воспаление на слепо црево, оѕкако е пуштена дома со погрешна дијагноза за наводно стомачен вирус. А и лаик како мене знае дека со најпроста крвна анализа може да се утврди дали некое заболување е бактериско или вирусно. Во амбулантата на Зегин таква анализа се прави приватно за 100 денари.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Empty Re: Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Пишување by трендафил on Саб Aвг 12, 2017 9:11 pm

Според извештајот на режимската полиција, кој конечно се појави, се работи наводно за потера по извршена кражба. Во извештајот пишува:„  На излезот од Струмица во близина на село Баница возачот на возилото Опел Фронтера бил принуден да го запре возилото. Полицискиот службеник кој го запрел возилото испукал два куршуми во воздух како предупредување, а во исто време на местото на настанот пристигнало и друго возило на МВР од кое излегле двајца полициски службеници и се упатиле кон возилото Опел фронтера за да ги приведат осомничените. При обидот да се приведат осомничените, полицискиот службеник употребил огнено оружје при што биле повредени Т.Д. и А.Ѓ. кои веднаш биле пренесени во Медицински центар-Струмица, каде од страна на лекар се констатирани повреди од огнено оружје. Поради карактерот на повредите Т.Д. е пренесен во Клинички центар во Скопје.“ Што би рекле, јасно е дека приведените не биле вооружени и веќе се предале на полицијата. Не знам ни дали може да се верува во овој извештај. Да потсетам дека СДСМ на 23 август 1951 година во струмичко ги има ликвидирано студентите Мирко Пецев, Стево Топчев, Борис Белев, Ѓорги Костуранов и Ѓорги Јарамов, а потоа лажеше дека наводно се убиени во обид за бегство во Грција. Да потсетам и дека министерот и сите функционери од режимот на Заев лажеа за наводни фантомски гласачи, а избирачкиот список ќе биде без поголеми промени и на локалните избори. Промената е што има 5.000 гласачи повеќе отколку лани во декември на парламентарните.
Зошто режимот сакаше да го прикрие случајот ако е во право. Ќе протестирате ли како за Мартин Нешовски, Бог да го прости:

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Empty Re: Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Пишување by трендафил on Саб Aвг 12, 2017 10:50 pm

Уште една реформа на режимот на Ахмети, Села и Заев. Вчера во Тетово имаше екстерно големо загадување. Среде лето ПМ10 честички имаше 1.000 мг/м3 (1 грам на метар кубен). Дозволени се 50 мг. Југохром, наводниот загадувач не работи.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Empty Re: Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Пишување by трендафил on Саб Aвг 12, 2017 10:58 pm

Да ја разбиеме монотонијата еве фотографија на министерот за КУРтура Алаѓозовски. Ако сакате да видите какви му се маргините под ѕвездата ќе треба да го побарате списанието „Маргина“  број 62 од времето на првата коалиција на СДСМ и ДУИ како два победника.

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Alagjozovski-640x482-640x396

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Empty Re: Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Пишување by трендафил on Нед Aвг 13, 2017 8:23 am

Кој не сака ѕвезда еве му фотографија со црно квадратче.

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Crn-kv-640x480

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Empty Re: Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Пишување by Teo on Нед Aвг 13, 2017 1:12 pm

sakash po kojznae koj pat da dokazhesh deka vie vro-dpne-orfcite se palite na mazhi pochituvan Trendafile...Ne morash...Odamna vekje site znaat za vashite seksualni orientacii i devijacii...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Empty Re: Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Пишување by трендафил on Нед Aвг 13, 2017 2:56 pm

Да не се пали Заев на мажи па поради оваа фотографија го избра да биде дел од неговиот тим. Или Бејли е тој што се пали. Мојата намера беше само да ја соопштам вистината дека министер за КУРтура е егзибиционост кој сака да го покажува органот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Empty Re: Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Пишување by Teo on Нед Aвг 13, 2017 8:45 pm

pa ne bea Zaev i Bejli na slikite i filmchinjata od Halkidiki shto gi objavija mediumite...Vrhushkata na vashata vro-dpne beshe...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Empty Re: Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Пишување by трендафил on Сре Aвг 16, 2017 4:03 pm

Ајде да одбележам уште еден бисер на министерот за КУРтура. На директорското место во Танец постави човек со завршено средно градежно училиште. Ова се повеќе заличува на Среќна Нова 1949 година.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Empty Re: Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Пишување by Teo on Сре Aвг 16, 2017 7:45 pm

Samo tolku ti e poznato za sluchajov??? Prashuvam informativno...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Empty Re: Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Пишување by трендафил on Сре Aвг 16, 2017 8:20 pm

Познато ми е дека владата остана без еден орган, односно дека половиот орган на Алаѓозовки што е задскриен на фотографијата си заминал од владата. Претпоставувам дека мислиш на лагата на министерот за КУРтура дека ова било наводно протест за облекувањето гаќи на Прометеј. Фотографијата е објавена во 2003 година, во Маргина број 62 на страна 124, а Прометеј е поставен 8 години подоцна.
Долниот текст е пародија и на оставките на Зиков и Лешовски на новите функции на Струшките вечери на поезија и МЕПСО.

Половиот орган на Роберт Алаѓозовски се повлече од својата функција после жестоките реакции откако во јавноста излезе неговата фотографија.
Пред неколку дена на интернет порталите се појави слика од Роберт Алаѓозовски комплетно гол како седи пред компјутер, а на сликата се забележува токму и неговиот полов орган, после што јавноста бурно реагираше.
Реакциите беа измешани, од такви кои го критикуваа половиот орган поради позицијата која ја зазема, до такви кои со две раце го поддржуваа и него и министерт Роберт Алаѓозовси. Но, на крај половиот орган попушти пред притисокот:
„Нема веќе да ја извршувам функцијата и ќе се повлечам. На министерот Алаѓозовски, на владата и особено на премиерот Зоран Заев им посакувам многу успех во понатамошното живеење без мене, верувам дека ќе најдат соодветна замена и дека ќе продолжат со успешната работа, како што досега работевме заедно“, изјави половиот орган на Алаѓозовски и додаде:
„Јас сум скромен. Мојата цел никогаш не била да се истакнувам, немам таков карактер. Само сакав да придонесам кон подоброто функционирање на министерот за култура и кон целиот ресор. Но, реакциите беа жестоки и мојата цврстина попушти. Ќе оставам на времето да суди за мојата големина и важност, во моментов се повлекувам и немам што повеќе да кажам“, додаде органот на Алаѓозовски.
Министерот Алаѓозовски рече дека е изненаден од оваа одлука на органот, но бидејќи одамна не се виделе, откако ќе се видат, ќе заземе став.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Empty Re: Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Пишување by Teo on Сре Aвг 16, 2017 10:11 pm

Neverojatno kolku ste opsednati so polovi (mashki) organi...Se gleda deka strashno ve zaebaa shto vi gi zedoa pasoshite da ne mozhete da odite na Halkidiki...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Empty Re: Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Пишување by трендафил on Чет Aвг 17, 2017 5:36 pm

Овој ли министер за КУРтура ќе се појави на некој детски фестивал на пример. Комплетниот одбор на Струшките вечери на поезија има поднесено оставка. Фестивалот треба да се одржи наскоро, а министерот уво не го лази.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Empty Re: Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Пишување by Teo on Чет Aвг 17, 2017 6:45 pm

Festivalot kje se odrzhi...A vie vro-dpne-ofcite imate popametni grizhi...Na primer kako da go otstranite patorot od chelo na dpne i od razbojnichko zdruzhuvanje da napravite politichka partija koja posle dvaesetina godini vo opozicija mozhebi kje se vrati na vlast...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Empty Re: Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Пишување by OPOZICIONER on Пет Aвг 18, 2017 11:21 am

трендафил напиша:Ајде да одбележам уште еден бисер на министерот за КУРтура. На директорското место во Танец постави човек со завршено средно градежно училиште. Ова се повеќе заличува на Среќна Нова 1949 година.

shto ima vrska obrazovanieto ? toj e v.d.direktor i e staven namerno za da moze pobrzo da ja ischisti bagrata od nacionalnata institucija ,a posle normalno deka ke se postavi kadar koj ke menadzira najdobro shto znae
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Empty Re: Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Пишување by трендафил on Пет Aвг 18, 2017 7:20 pm

Ова ми заличува на времето на почетокот на комунистичката диктатура. Ќе поздравам кај тебе што не го користиш најпримитивниот збор од говорот на омраза, небањат, туку за нијанса помалку простачки - багра.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Empty Re: Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Пишување by Teo on Пет Aвг 18, 2017 10:07 pm

Imash pogreshen vpechatok...Ova e krajot na diktaturata na dpne i pastirot vash...I pochetok na noviot zhivot vo sloboda i demokratija...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Empty Re: Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Пишување by трендафил on Саб Aвг 19, 2017 9:06 pm

Демократијата се потпира на народот, а не на странски амбасадори. И ниту една демократија не зборува самата за себе дека е демократија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Empty Re: Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Пишување by Teo on Нед Aвг 20, 2017 4:55 pm

A shto pravi??? Tvrdi deka e diktatura??? Patem blagodaram za objasnuvanjeto...Jas pak se chudev zoshto sose Kurc i Sijarto otidovte u kurac...

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Firesh10
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Empty Re: Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Пишување by трендафил on Чет Сеп 07, 2017 8:24 pm

Каква е таа демократија кога за службеник што не знае албански со законот на Заев треба да плати од 1.200 до 1.500 евра казна, а установата од 4 до 5 илјади , а за службеник што не знае македонски ниту имало ниту се предвидува иста или поголема казна. СДСМ очигледно го штити албанскиот, но не и македонскиот јазик.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Empty Re: Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Пишување by Teo on Чет Сеп 07, 2017 9:10 pm

Znam deka lazhesh ama eve kje ti dadam mozhnost da postavish link do zakonotg kaj shto pishuva deka drzhaven sluzhbenik vo Vinica na primer kje bide kaznet ako ne znae albanski...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Социјал-диктаторски сојуз на Македонија Empty Re: Социјал-диктаторски сојуз на Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот