БЕНЕФИЦИРАН СТАЖ ЗА РУДАРИТЕ

Go down

БЕНЕФИЦИРАН СТАЖ ЗА РУДАРИТЕ  Empty БЕНЕФИЦИРАН СТАЖ ЗА РУДАРИТЕ

Пишување by osa on Саб Окт 21, 2017 10:05 pm

Наредната година го носиме законот со кој ќе се регулира бенефицираниот стаж на рударите, затоа што сме левичари и го почитуваме работникот, а рударот е врв на работникот, истакна Зоран Заев, лидерот на СДСМ и Коалицијата „Живот во Македонија“ попладнево на митингот во Македонска Каменица.

БЕНЕФИЦИРАН СТАЖ ЗА РУДАРИТЕ  Zaev-makedonska-kamenica-600x425

Наредната година го носиме законот со кој ќе се регулира бенефицираниот стаж на рударите, затоа што сме левичари и го почитуваме работникот, а рударот е врв на работникот, истакна Зоран Заев, лидерот на СДСМ и Коалицијата „Живот во Македонија“ попладнево на митингот во Македонска Каменица.

„Кој ли се нема бенифициран стаж во Македонија, а потребата од бенефициран стаж тргна од тешката мака на рударот. Затоа, да знаете дека и таа правда ќе дојде овде и преку бенефициран стаж, рударите полесно и побрзо ќе одат во пензија, а тоа ќе отвори нови работни места на младите луѓе“, рече Заев обраќајки се до рударите и додаде: „Дојдов да ветам инвестиции, една или две фабрики со триста работни места ја враќаме среќата во Македонска Каменица. Ве увервам дека со економските политики кои ги развивме, од идната година овде ќе се градат фабрики. Сакам на младите да им предочам да мислат да останат овде. Државата ја отвори младинската гаранција и од октомври достапна е за секој млад човек кој завршил образование, а нема работа. Секој млад човек може да побара работа во која било фирма, државата првата година ќе обезбедува бруто-плата за сите.“

Кандидатот за градоначалник на Македонска Каменица од СДСМ, Соња Стаменковска им порача на своите сограѓани дека на 29 октомври за градоначалник добиваат, како што посочи, свој човек, од семејство со исти работни навики, борец за социјални права, за родова еднаквост и рамноправност, човек кој знае да цени и почитува се што вреди, знае и може.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15758
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БЕНЕФИЦИРАН СТАЖ ЗА РУДАРИТЕ  Empty Re: БЕНЕФИЦИРАН СТАЖ ЗА РУДАРИТЕ

Пишување by Bosonoga on Нед Окт 22, 2017 12:26 pm

bravo ,odamna nekoj trebashe da se seti na ovie rabotnici ,ama lopovite nemozea da se nakradat
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 835
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

БЕНЕФИЦИРАН СТАЖ ЗА РУДАРИТЕ  Empty Re: БЕНЕФИЦИРАН СТАЖ ЗА РУДАРИТЕ

Пишување by SHARENI on Нед Окт 22, 2017 6:59 pm

mnogu sitno broime do novi pobedi vo vtoriot krug za SDSM
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 615
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

БЕНЕФИЦИРАН СТАЖ ЗА РУДАРИТЕ  Empty Re: БЕНЕФИЦИРАН СТАЖ ЗА РУДАРИТЕ

Пишување by SHARENI on Вто Окт 24, 2017 5:56 pm

uf kolku sum umorna .....
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 615
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

БЕНЕФИЦИРАН СТАЖ ЗА РУДАРИТЕ  Empty Re: БЕНЕФИЦИРАН СТАЖ ЗА РУДАРИТЕ

Пишување by nino on Вто Окт 24, 2017 8:15 pm

^ да не копаше во рудник?

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

БЕНЕФИЦИРАН СТАЖ ЗА РУДАРИТЕ  Empty Re: БЕНЕФИЦИРАН СТАЖ ЗА РУДАРИТЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот