Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ

2 posters

Go down

ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ Empty ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ

Пишување by Luxor Саб Дек 16 2017, 12:32

Доаѓањето на ладните есенски денови не значи дека мораме да се откажеме од убавината на цвеќето.

Најубаво цвеќе за вашата есенска градина!

Без разлика дали живеете во куќа или стан, сигурно посветувате многу внимание на изгледот на вашата градина или тераса …

Најлесен начин за декорирање и уредување на терасата или градината од било која големина, е да го донесете цвеќето во нивниот простор.

Меѓутоа, кои цвеќиња да се изберат сега, кога летото официјално заврши и настапи постуденото време?

Не грижете се за тоа, ние успеавме да пронајдеме неколку видови на цвеќиња кои ќе бидат идеални за есенската градина.

Уживајте и најдете го вашиот омилен цвет!
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ Empty Re: ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ

Пишување by Luxor Саб Дек 16 2017, 12:33

Змијски корен

Овие убави растенија можат да цветаат од крајот на летото до почетокот на зимата и ќе ве воодушевуваат со интересните форми и снежно-белата боја. Покрај убавиот изглед, ова растение ги одбива штетниците, а привлекува пеперутки.

ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ Zenski-magazin-jesenja-basta-cvetovi-02
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ Empty Re: ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ

Пишување by Luxor Саб Дек 16 2017, 12:34

Цвет – балон

Името на овој цвет се однесува на неговата пупка, која се отвора на есен и ги прикажува сите прекрасни нијанси на сината боја на овој цвет. Тој ќе ја нагласи вашата градина и сигурно ќе привлече многу внимание.

ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ Zenski-magazin-jesenja-basta-cvetovi-01
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ Empty Re: ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ

Пишување by Luxor Саб Дек 16 2017, 12:34

Alyssum maritimum

Ова мирисно и шарено растение ќе ја украси вашата градина како мек шарен тепих во бела, виолетова или розова нијанса. Исто така, може да се постави во високи садови од кои ќе виси и ќе направи прекрасни цветни водопади.

ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ Zenski-magazin-jesenja-basta-cvetovi-03
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ Empty Re: ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ

Пишување by Luxor Саб Дек 16 2017, 12:35

Целосија

Држете се до традиционалната есенска палета на бои. Овие убави цвеќиња со интензивни бои го сакаат сончевото место, па ако имате таков дел без цвеќе – слободно инвестирајте во ова растение.

ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ Zenski-magazin-jesenja-basta-cvetovi-04
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ Empty Re: ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ

Пишување by Luxor Саб Дек 16 2017, 12:35

Астер

Виолетовата, е овогодишната есенска боја, така што можете да ја вклучите во изгледот на вашата градина или тераса, со помош на овој цвет. Засадете ги еден до друг цвет во различни бои и ќе имате убави цвеќиња во текот на целата годината, а посебно во текот на есента.

ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ Zenski-magazin-jesenja-basta-cvetovi-05
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ Empty Re: ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ

Пишување by Luxor Саб Дек 16 2017, 12:36

Кинеска каликарпа

Ова брзорастечко растение е убаво во сите сезони – со розови цветови на пролет и со големи виолетови плодови кои личат на грозје и траат до средината на зимата.

ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ Zenski-magazin-jesenja-basta-cvetovi-06
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ Empty Re: ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ

Пишување by Luxor Саб Дек 16 2017, 12:37

Хризантема

Хризантемата е едно од најпопуларните есенски цвеќиња, бидејќи го симболизира оптимизмот, радоста и долговечноста.

ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ Zenski-magazin-jesenja-basta-cvetovi-07

http://www.divianarts.com/178748
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ Empty Re: ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ

Пишување by Delta Сре Дек 27 2017, 11:12

go podaruvas za nova godina i ostali praznici//>.,./>?
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ Empty Re: ЕСЕНСКО ЦВЕЌЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот