Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ПОЛНОКНА ВЕЛИГДЕНСКА ЛИТУРГИЈА ВО СТРУМИЦА

3 posters

Go down

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ПОЛНОКНА ВЕЛИГДЕНСКА ЛИТУРГИЈА ВО СТРУМИЦА Empty ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ПОЛНОКНА ВЕЛИГДЕНСКА ЛИТУРГИЈА ВО СТРУМИЦА

Пишување by osa Нед Апр 08 2018, 08:51

Премиерот Заев на Полноќна Велигденска литургија во Струмица

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев присуствуваше на Полноќната Велигденска литургија во храмот Свети Димитриј Мироточив и Свети Григориј Палама во Струмица.

- Најголеми пријатели на верата и на луѓето можат да бидат воздржувањето и одговорност. Навистина овие човекови вредности може да ги ослободат, да ги зајакнат и да го засилат душата и духот на овој голем празник. Нека е честит големиот Велигден. Христос Воскресе, изјави премиерот Заев.

Објавата за Христовото воскреснување тој ја пречека заедно со градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски, пратеници во Собранието на Република Македонија, соработници и голем број граѓани.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ПОЛНОКНА ВЕЛИГДЕНСКА ЛИТУРГИЈА ВО СТРУМИЦА Empty Re: ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ПОЛНОКНА ВЕЛИГДЕНСКА ЛИТУРГИЈА ВО СТРУМИЦА

Пишување by TRAJCHE Нед Апр 08 2018, 20:08

chovek od narodot i za narodot
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ПОЛНОКНА ВЕЛИГДЕНСКА ЛИТУРГИЈА ВО СТРУМИЦА Empty Re: ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ПОЛНОКНА ВЕЛИГДЕНСКА ЛИТУРГИЈА ВО СТРУМИЦА

Пишување by nino Нед Апр 08 2018, 23:55

e pa imase eden takov i porano ama ispadna deka ne bil bas za narodot tuku samo za sebe si gledal

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ПОЛНОКНА ВЕЛИГДЕНСКА ЛИТУРГИЈА ВО СТРУМИЦА Empty Re: ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ПОЛНОКНА ВЕЛИГДЕНСКА ЛИТУРГИЈА ВО СТРУМИЦА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот