Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Страна 37 of 40 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Нед Фед 01, 2015 3:29 am

eve taman stanav da si odam koga gledam nadvor se belo ,SNEG ,i toa navrnal .....
e stvarno ne mi se dopaga ,lele pak mraz i gluposti ...aman sakam prolet i tochka ...

eve i pesnichka dodeka si go dopijam vinoto....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15991
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Нед Фед 01, 2015 10:51 am

Работи ли оваа меанава, или сам да се послужам?


Последната промена е направена од luxor на Нед Фед 01, 2015 11:02 am. Мислењето е променето 1 пати

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Нед Фед 01, 2015 10:59 am

dobro utro pochituvani gosti vo meanata ,....za mene momche donesi chaj od majchina dushichka , ajde momichki donesete edna zolta na gospodinot do vratata ...eve i edno kafe bez sheker za vas .....se nadevam deka ubavo ke se druzime vo meanata ...eve edna pesnichka za da ni trgne nedelniot den na ubavo v

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15991
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Фири on Нед Фед 01, 2015 11:00 am

Ja сакам живот, болjи живот со едно чаjче Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Нед Фед 01, 2015 11:02 am

Фири напиша:Ja сакам живот, болjи живот со едно чаjче Smile

Србизам.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Фири on Нед Фед 01, 2015 11:03 am

А да ви кажам тоj Валтер направо ги претепа нацистите во Сараево. Уште дваjца како него и Втората светска воjна да би била локален конфликт ако ги беа испратиле не во Сараево него во Берлин Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Нед Фед 01, 2015 11:08 am

Аха, ти оттаму ги наогаш овие србизмите. В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley28В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley28

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Фири on Нед Фед 01, 2015 11:12 am

Па то е jасно дека преку телевизиjа. На мене ми е сеуште чудно како сите не зборите претежно српски мегjу себе при толко медиумска пропаганда на тоj jазик.Па вие со само 10% од неа да би знаеле и книжевен бугарски Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Нед Фед 01, 2015 11:16 am

Фири напиша:Ja сакам живот, болjи живот со едно чаjче Smile

добро утро Фири ,еве и за тебе едно чајче (и тоа на кирилица )....се надевам ке се дружиме денес во меаната ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15991
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Нед Фед 01, 2015 11:20 am

ајде расправи ги тие србизми додека да дојде ханот ,гледам он нешто бистрел политика за србизмот ,па сигурно има одговор на нешто што вие немате ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15991
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин on Нед Фед 01, 2015 11:24 am

Он може да одговори само на едно прашање.Како најбрзо да те банираат од Крстарица.В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley18В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley18

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Фири on Нед Фед 01, 2015 11:38 am

Ханот е полиглот има нерви да учи и падежиSmile Абе не мислите ли дека Груjо сака да направи од РМ Холивуд? Еве направи ви човекот антички Дисниленд па сега сака и судски процеси, нели знаете има цел жанр филмови на судска тематика? Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Нед Фед 01, 2015 11:42 am

luxor напиша:Он може да одговори само на едно прашање.Како најбрзо да те банираат од Крстарица.В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley18В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley18

ma neeeee ,oni se mnogu fini ,ko da se od finska ....oni ne baniraat nikogo ....ama kako oni shto praat muabet so hanot ne se bugarofili ,e toa nekoj da mi go objasni ......ili nemora

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15991
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Фири on Нед Фед 01, 2015 11:48 am

Па едноставно е они не се поранешни бугари и за тоа немат проблем со идентитетот, а за вашиот идентитет е смртоносно да се сретне со бугари оти може да се разпадне, целиот е сошиен со бели конциSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Нед Фед 01, 2015 11:52 am

Фири дај да наздравиме ,што пиеш ,денес е убав ден недела ,ајде малку да се развеселиме ......

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15991
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Фири on Нед Фед 01, 2015 11:53 am

На чаjче сум денеска . Решив и jас како тебе да не пиjам кафе.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Нед Фед 01, 2015 12:10 pm

Фири напиша:На чаjче сум денеска . Решив и jас како тебе да не пиjам кафе.

ех што убаво сега ке си имам друштво за чај да не пијам сама .....ајде повели ти сакаш со шекер или со мед ? јас го пијам сомед и малку лимон ,витамин Ц

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15991
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Фири on Нед Фед 01, 2015 12:14 pm

И на мене еден. Патим со една нога како седим по цел ден на стол уж некакви скриени разширени вени ,па морам да jа држим нависоко, а ти одкако кажа дека кафето проширува вените па решив да не пиjам да видим дали ке ми мине.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Нед Фед 01, 2015 12:21 pm

Фири напиша:И на мене еден. Патим со една нога како седим по цел ден на стол уж некакви скриени разширени вени ,па морам да jа држим нависоко, а ти одкако кажа дека кафето проширува вените па решив да не пиjам да видим дали ке ми мине.


Убава одлука си донел ,ако неможеш одма да го откажеш целосно ,првично намали го и полека остави го целосно ....штом е таква работата еве уште еден совет од мене за тебе ,помалку употребувај витамин Ц ,и он проширува вените ,но малку мозеш за да се разреди крвта за да не се згрудва ,тоа го викаат тромбоза и тоа не е убаво ,мислам опасно е мозе да запусхи некои вени и да останат без воздух некои делови од организмот (на пример така настанува мозочен удар )ајде да не ти се олади чајот пиј го ,вкусен е ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15991
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Фири on Нед Фед 01, 2015 12:27 pm

Нема проблем од вчера не пиjам ама со тие пусти цигари ке е многу потрудно. Еднаш не пушив 4 години, потоа пред неколку време не пушив една година ама сега пак пушим. А инаку уж било во начален стадиj, ништо се не види но ако седим многу на стол и почнува да ме боли ногата долу на ..незнам како е на македонски стъпалото .

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Нед Фед 01, 2015 12:34 pm

Фири напиша:Нема проблем од вчера не пиjам ама со тие пусти цигари ке е многу потрудно. Еднаш не пушив 4 години, потоа пред неколку време не пушив една година ама сега пак пушим. А инаку уж било во начален стадиj, ништо се не види но ако седим многу на стол и почнува да ме боли ногата долу на ..незнам како е на македонски стъпалото .


зошто пријателе да е потрудно ?едноставно е ! ако сакаш да живееш нема да пушиш цигари .

ете гледаш како не си пушел толку време и ништо не ти фалеше ,е што те натера да почнеш пак ?
јас веке една ипол година не пушам и никогаш нема да почнам пак ,тоа било најголема штета за организмот ....
ајде да те прашам што е полесно Чда ги оставиш цигарите и да не ги пушиш или да пушиш и ако ти се влоши состојбата да мора да ти отсечат стапалото па да неможеш да одиш ....ама битно пушиш ...не зезај ,фрли цигарите и живеј ,убав е животот .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15991
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by хан Ацо on Нед Фед 01, 2015 12:34 pm

Фири напиша:Jaс сакам една ракиjа и еден коктеjл Молотов да го фрлам по главата на Груjо предавникот!

Ова е кривично дело,ке те стигне македонското правосудство Smile
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Фири on Нед Фед 01, 2015 12:46 pm

Оса никогаш не кажуваj дека нема да почнеш пак, многу е лесно како не бев пушил 4 години така на една журка пропушив пак и се едно си бев пушил през целото време, дури не се закашлjав, а изпушив близо една кутиja:)
Aцo ако тоа го направам песни ке се пеjат за мене во Македониja и то полни со пофалби Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik on Нед Фед 01, 2015 12:53 pm

osa напиша:... ако сакаш да живееш нема да пушиш цигари... .

Znachi jas sum mrtov! Roden mrtov, zhiveam mrtov, ke umram mrtov... Twisted Evil
A, Osa, ako nekoj ti kazhe (kako na primer vo Kina) deka shibanjeto e porok, sho kje napraish?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa on Нед Фед 01, 2015 12:54 pm

Фири напиша:Оса никогаш не кажуваj дека нема да почнеш пак, многу е лесно како не бев пушил 4 години така на една журка пропушив пак и се едно си бев пушил през целото време, дури не се закашлjав, а изпушив близо една кутиja:)
Aцo ако тоа го направам песни ке се пеjат за мене во Македониja и то полни со пофалби Smileе гледаш Фири има и некои работи кои не сме исти ,јас сум многу голем 'инает " кога ке казам не ,и останам на не ,јас се познавам себеси ,и ти треба да зацврстиш карактерот и да кажеш оти сакаш да живееш и да престанеш да пушиш ....

а богами и споменик ке ти направат_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15991
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 37 of 40 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот