Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

+5
Hamad bim Khalifa
Фири
osa
kiBik
reiter
9 posters

Страна 37 of 40 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин Нед Фед 08 2015, 12:09

Сега може да се каже дека сум тотално буден. И концентриран. Само уште од некаде да се појави Оса, да не послужи. В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley21 В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa Нед Фед 08 2015, 12:09

kiBik напиша:Ko da sum vo srpska kafana!
Osa, ako e taka, edna shlivovica i srpska skara, molam!

dobar den KiBiK ,poveli shlivovica ,eve i skarata meshana doaga ..
jas da si stavam edena mala chashichka shtok pa da nazdravime ...
tuku da te prasham kaj si ti vchera ?  na svadba da ne beshe ?  ili se zbuni shto YAS  si go vrati stariot nik Teo  so koj pishuvashe na drug forum .
p.s. mnogu ni nedostasuvashe vo meanata pa zatoa pituvam ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16525
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa Нед Фед 08 2015, 12:11

luxor напиша:Сега може да се каже дека сум тотално буден. И концентриран. Само уште од некаде да се појави Оса, да не послужи. В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley21 В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley21
ti ko da nemozesh da zamislish da piesh kafe bez zunzarata da ti zui ...ha ha eve sum ,poveli shto ke piesh ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16525
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik Нед Фед 08 2015, 12:12

luxor напиша:Сега може да се каже дека сум тотално буден. ....
Bace, ako nema zhena kraj tebe - mrsh vo banjata, studen dush da si zemesh! Drugoto e greshno i Gospod ke te kazni! Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин Нед Фед 08 2015, 12:12

Па се договоривме со киБик, жолта тиквешка и шопска салата, како за почеток. В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин Нед Фед 08 2015, 12:13

kiBik напиша:
luxor напиша:Сега може да се каже дека сум тотално буден. ....
Bace, ako nema zhena kraj tebe - mrsh vo banjata, studen dush da si zemesh! Drugoto e greshno i Gospod ke te kazni! Twisted Evil

Секогаш има жена покрај мене. Ако не на јаве, тогаш во сон, и во мислите. В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley21 В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley21 В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik Нед Фед 08 2015, 12:14

osa напиша:
kiBik напиша:Ko da sum vo srpska kafana!
Osa, ako e taka, edna shlivovica i srpska skara, molam!

dobar den KiBiK ,poveli shlivovica ,eve i skarata meshana doaga ..
jas da si stavam edena mala chashichka shtok pa da nazdravime ...
tuku da te prasham kaj si ti vchera ?  na svadba da ne beshe ?  ili se zbuni shto YAS  si go vrati stariot nik Teo  so koj pishuvashe na drug forum .
p.s. mnogu ni nedostasuvashe vo meanata pa zatoa pituvam ...
Uffff, najposle!!! Fala!
A na sho vikate vie shtok?
Inaku, ne - doma si bev, sled petok sabota e den za odmor i... ushte neshto.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин Нед Фед 08 2015, 12:17

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Stock-84 В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 %D0%A8%D0%BE%D0%BF%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0


Последната промена е направена од luxor на Нед Фед 08 2015, 12:22. Мислењето е променето 1 пати

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa Нед Фед 08 2015, 12:19

eve zolta i salata ...poveli luxor i ti KiBiK...
za viski no poevtino vikame shtok ,...sega konobarot ke go donese shisheto pa ke go vidish ...ajde da vi e nazdravje

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16525
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik Нед Фед 08 2015, 12:19

kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik Нед Фед 08 2015, 12:23

Nazdravje! A znaete sho chitav za whisky-to - vo pochetok go piele so vid bahur ili krvavica (ne znam kako e toa kaj vas).
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин Нед Фед 08 2015, 12:24

Ајде види овде, и кажи дали е исто или слично.

http://www.makedonski.info/show/%D0%BA%D1%80%D0%B2%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%86%D0%B0/%D0%B6

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik Нед Фед 08 2015, 12:27

Gledam shopskata e mnogu popularna kaj vas. Be se' bugarsko e ubavo. Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa Нед Фед 08 2015, 12:29

kiBik напиша:Nazdravje! A znaete sho chitav za whisky-to - vo pochetok go piele so vid bahur ili krvavica (ne znam kako e toa kaj vas).

ete go baram shisheto da ti pokazam ,koga ono luxor go zemal ...ete ti pokaza ...i salatata e dobra zarem ne ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16525
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik Нед Фед 08 2015, 12:29

luxor напиша:Ајде види овде, и кажи дали е исто или слично.

http://www.makedonski.info/show/%D0%BA%D1%80%D0%B2%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%86%D0%B0/%D0%B6
Krvavicata e ista i za nas i za vas. Bahurot e toa:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D1%85%D1%83%D1%80
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин Нед Фед 08 2015, 12:30

Не е бугарска бе. Таа Оса ја направи. Значи наша. Ке ја присвоите кога Оса ке дојде во Дупница. И кажи му на Хацон да внимава на неа. Немој да се изгуби таму, ке нема кој да ни ја води меаната. В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley21 В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley21 В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa Нед Фед 08 2015, 12:30

kiBik напиша:Gledam shopskata e mnogu popularna kaj vas. Be se' bugarsko e ubavo. Twisted Evil

i Makedonsko ,da dopolnam ti propushti ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16525
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik Нед Фед 08 2015, 12:31

osa напиша:
kiBik напиша:Nazdravje! A znaete sho chitav za whisky-to - vo pochetok go piele so vid bahur ili krvavica (ne znam kako e toa kaj vas).

ete go baram shisheto da ti pokazam ,koga ono luxor go zemal ...ete ti pokaza ...i salatata e dobra zarem ne ?
Па добра е, ко на "Балкантурист". Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин Нед Фед 08 2015, 12:31

kiBik напиша:
luxor напиша:Ајде види овде, и кажи дали е исто или слично.

http://www.makedonski.info/show/%D0%BA%D1%80%D0%B2%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%86%D0%B0/%D0%B6
Krvavicata e ista i za nas i za vas. Bahurot e toa:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D1%85%D1%83%D1%80

Ова е доста популарно во Малешевијата. Домашен деликатес. Го приготвуваат обично кога колат свињи.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik Нед Фед 08 2015, 12:32

osa напиша:
kiBik напиша:Gledam shopskata e mnogu popularna kaj vas. Be se' bugarsko e ubavo. Twisted Evil

i Makedonsko ,da dopolnam ti propushti ...
Не, не, само девойчинята ви се убави. Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa Нед Фед 08 2015, 12:33

luxor напиша:Не е бугарска бе. Таа Оса ја направи. Значи наша. Ке ја присвоите кога Оса ке дојде во Дупница. И кажи му на Хацон да внимава на неа. Немој да се изгуби таму, ке нема кој да ни ја води меаната.  В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley21 В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley21 В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley21

eh ako najdam podobro drushtvo moze i da si ostanam ...
ako nekoj poveke me chuva ?  se razbira ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16525
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik Нед Фед 08 2015, 12:34

luxor напиша:
Ова е доста популарно во Малешевијата. Домашен деликатес. Го приготвуваат обично кога колат свињи.
Аааа, добро. Значи и кай вас го има.

Оса, еден бахур со Тъга за юг, молам.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by kiBik Нед Фед 08 2015, 12:38

luxor напиша:Не е бугарска бе. Таа Оса ја направи. Значи наша. Ке ја присвоите кога Оса ке дојде во Дупница. И кажи му на Хацон да внимава на неа. Немој да се изгуби таму, ке нема кој да ни ја води меаната.  В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley21 В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley21 В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley21
Глей са! Аз мога да гарантирам само за себе си. За Хацон - не мога. Мене ми е страв пойше Оса да не ни го опропасти момчево - он е рус, со плави очи, убавеляк... Не знам. Evil or Very Mad
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by osa Нед Фед 08 2015, 12:40

kiBik напиша:
luxor напиша:
Ова е доста популарно во Малешевијата. Домашен деликатес. Го приготвуваат обично кога колат свињи.
Аааа, добро. Значи и кай вас го има.

Оса, еден бахур со Тъга за юг, молам.

eve KiBiK  poveli probaj i kazi dali e dobro ili ne ....eve i T'ga  za jug edno shishe ,eve dve chashi da si stavite i luxor pie vino ili zolta ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16525
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Гостин Нед Фед 08 2015, 12:40

Аааа, словен значи. Според Фири. А и Фири викаше дека е таков. Да не се од исто село? В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley21 В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley21 В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

В И Р Т У Е Л Н А  ''М Е А Н А'' - Page 37 Empty Re: В И Р Т У Е Л Н А ''М Е А Н А''

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 37 of 40 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот