Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Demokrati?????

3 posters

Go down

Demokrati????? Empty Demokrati?????

Пишување by OPOZICIONER Саб Aвг 11, 2018 6:24 pm

Nova partija formirale nekoi anonimusi. Aj se kladime deka za nekoj den ke pocnat da bleat "bojkotiram".

https://fokus.mk/jorgo-ognenovski-izbran-za-pretsedatel-na-partijata-demokrati/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 885
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Demokrati????? Empty Re: Demokrati?????

Пишување by трендафил Саб Aвг 11, 2018 7:49 pm

Нормално е будалаштината на квислиншката влада што сака сега на стари години да ме убедува дека сум се родил како Бугарин, а трба да умрам како граѓанин на северна Македонија да се обидат да има многу противници. Не знаеме утре дали оваа партија ќе биде голема или мала. Тоа зависи од тоа како ќе се однесува на референдумот. Нормално е дека има повеќе шанси за успех ако се залага за бојкот. За излез на референдумот до сега се изјаснети 100% од партиите на Албанците и Ромите и партијата на црпнатиот од септичка јама во Муртино.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Demokrati????? Empty Re: Demokrati?????

Пишување by PRVOBOREC Нед Aвг 12, 2018 10:28 am

Да не нешто си погрешил? Затоа што ако од овие ванаби дпмне некогаш биде голема партија тогаш е сигурно дека го одвлекле членството на дпмне што значи дека твојата матична партија во тој момент ќе биде непостоечка.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Demokrati????? Empty Re: Demokrati?????

Пишување by трендафил Пон Aвг 13, 2018 9:41 pm

По сите анкети рејтингот на ВМРО расте, а на СДСМ се намалува. Можеби ако на есен комарците умрат од загадениот воздух рејтингот на власта и да се покачи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Demokrati????? Empty Re: Demokrati?????

Пишување by PRVOBOREC Пон Aвг 13, 2018 9:49 pm

Да, во просекот на статистичка грешка, и СДСМ сепак води. Што значи дека засега нема опасност дпмне да го победи СДСМ.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Demokrati????? Empty Re: Demokrati?????

Пишување by трендафил Вто Aвг 14, 2018 11:55 am

Да бидам искрен и јас би сакал СДСМ да престане со глупостите што ги прави, барем со тие големите, и да не чекаме нови избори за да престане влошувањето на нашиот живот кое почна од моментот кога меѓународната банда реши наместо да ја потисне Грција да го почитува меѓународното право да инсталира власт во Македонија што ќе го продаде сето тоа за што Македонците со векови и под различни ропства успеале да го сочуваат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Demokrati????? Empty Re: Demokrati?????

Пишување by PRVOBOREC Вто Aвг 14, 2018 12:32 pm

Влошувањето на животот започна во 2006 со доаѓањето на вашиот пастирт на власт. Сега сме сведоци на силни напори за подобрување на истиот.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Demokrati????? Empty Re: Demokrati?????

Пишување by трендафил Вто Aвг 14, 2018 8:39 pm

Кога пишувам за влошување не гледам во историјата, која нели вие им ја оставате на Бугарите и Грците, туку споредувам со блиското минато, период во кој имаме пораст на БДП од смешни 0,1%, односно пораст помал од инфлацијата во истиот период. За разлика од периодот што го спомнуваш кога бевме во врвот на Европа по пораст на БДП, пред Заев да почне да ја руши државата со куртонската револуција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Demokrati????? Empty Re: Demokrati?????

Пишување by PRVOBOREC Вто Aвг 14, 2018 9:00 pm

Според лагите на куририте и шителите беше така. Во реалноста 500К млади избегаа од вашиот терор, а народот немаше леб да јаде. После 11 годишно уништување на економијата, задолжување и рекетирање на фирмите од твоето дпмне и она што сега се постигнува е врвен резултат.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Demokrati????? Empty Re: Demokrati?????

Пишување by трендафил Нед Aвг 19, 2018 6:12 pm

Не знам за вас од СДССМ, но другите не живеат подобро. Во Скопје во периодот јуни 2017 јуни 2018 (првата година од вашата власт) има двојно повеќе убиства отколку во истиот период пред една година.
Бројката од 500 илјади за 11 години не е вистинита, но можеби, како пошло ќе ја достигне СДСМ. Всушност големо иселување на млади има во околните земји од НАТО, Албанија, Бугарија и Романија.
По ова како ја нарекуваш една од најголемите македонски партии, ВМРО-ДПМНЕ само по додавката и тоа со мали букви дпмне, може да претпоставам дека ако не дај Боже помине референдумот Северна Македонија би била само северна. Па затоа ќе го бојкотирам референдумот. И не се глупирај со претпоставките за мојата политичка припадност. Не сум врзан за ниту една политичка партија, дури ни идеологија. Ако ВМРО не повика на бојкот, на следните избори ќе гласам за Левица.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Demokrati????? Empty Re: Demokrati?????

Пишување by PRVOBOREC Нед Aвг 19, 2018 8:30 pm

трендафил напиша:
По ова како ја нарекуваш една од најголемите македонски партии, ВМРО-ДПМНЕ само по додавката и тоа со мали букви дпмне, може да претпоставам дека ако не дај Боже помине референдумот Северна Македонија би била само северна. Па затоа ќе го бојкотирам референдумот. И не се глупирај со претпоставките за мојата политичка припадност. Не сум врзан за ниту една политичка партија, дури ни идеологија. Ако ВМРО не повика на бојкот, на следните избори ќе гласам за Левица.

Гледам дека не си врзан за политичка партија, тоа што од петни жили ги браниш криминалците од дпмне е само онака попатно.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Demokrati????? Empty Re: Demokrati?????

Пишување by трендафил Нед Aвг 19, 2018 9:43 pm

Леснотијата за лажење е изгледа заштитен знак на СДСМ. Никогаш не сум бранел никаков криминал. Напротив, секогаш сум бил за тоа сите криминалци да одговараат. Без разлика дали некој крадел, на пример Заев за Глобал, или барал мито, на пример Заев за еврото кај Вицето во менувачница или на пример Заев за предавство за договорите со Бугарија и Грција. Експерти сте за вртење тези. Од што заклучи дека со бранењето на секого да си го сочува името, без разлика дали во случајов се работи за партијата ВМРО-ДПМНЕ, дали се работи за нашата држава Република Македонија бранам криминал. Дали за да го покриеш криминалот на предавниците што ги поддржуваш?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Demokrati????? Empty Re: Demokrati?????

Пишување by PRVOBOREC Нед Aвг 19, 2018 11:41 pm

трендафил напиша:Леснотијата за лажење е изгледа заштитен знак на СДСМ. Никогаш не сум бранел никаков криминал. Напротив, секогаш сум бил за тоа сите криминалци да одговараат. Без разлика дали некој крадел, на пример Заев за Глобал, или барал мито, на пример Заев за еврото кај Вицето во менувачница или на пример Заев за предавство за договорите со Бугарија и Грција. Експерти сте за вртење тези. Од што заклучи дека со бранењето на секого да си го сочува името, без разлика дали во случајов се работи за партијата ВМРО-ДПМНЕ, дали се работи за нашата држава Република Македонија бранам криминал. Дали за да го покриеш криминалот на предавниците што ги поддржуваш?

Не бе не го браниш ти криминалот, ги браниш криминалците од дпмне, како твојот пастир Грујо и тие околу него.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Demokrati????? Empty Re: Demokrati?????

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот