Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NEMA VEKE HAOS

Go down

NEMA VEKE HAOS Empty NEMA VEKE HAOS

Пишување by TRAJCHE on Пон Aвг 20, 2018 10:52 am

MVR go sreduva soobrakajniot haos vo Skopje.

МВР во „лов“ на диви трки, одземени девет мотори

https://skopjeinfo.mk/mvr-vo-lov-na-divi-trki-odzemeni-devet-motori

Казнети 202 возачи за брзо возење

https://www.mkd.mk/crna-hronika/kazneti-202-vozachi-za-brzo-vozenje
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 565
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

NEMA VEKE HAOS Empty Re: NEMA VEKE HAOS

Пишување by OPOZICIONER on Пон Aвг 20, 2018 11:16 am

I polse ne rabotel Oliver Spasovski, svasta izmisluvaat.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

NEMA VEKE HAOS Empty Re: NEMA VEKE HAOS

Пишување by TRAJCHE on Пон Aвг 20, 2018 11:24 am

Od omraza politicka zosto vo nivno vreme se gazea luge na pesacki i nikoj ne odgovarase.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 565
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

NEMA VEKE HAOS Empty Re: NEMA VEKE HAOS

Пишување by Albatros on Пон Aвг 20, 2018 11:47 am

Redno bese, ludaci po ulicive kolku sakas.

Albatros

Број на мислења : 552
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

NEMA VEKE HAOS Empty Re: NEMA VEKE HAOS

Пишување by osa on Пон Aвг 20, 2018 12:02 pm

samo vaka ke se stavi red vo se ,ne samo vo soobrakajot ,zoshto ako gledaat kako se sreduva eden del od sekojdnevieto toa ke gi natera da vnimavaat vo sekoj segment od ziveenjeto

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

NEMA VEKE HAOS Empty Re: NEMA VEKE HAOS

Пишување by SHARENI on Нед Aвг 26, 2018 12:52 pm

I sinoka pak imalo akcija.

Задржани 13 мотори на учесници во диви трки
26.08.18 11:32

Во акциска контрола за откривање возачи кои организираат и учествуваат во диви трки ноќеска во Скопје полицијата задржала 13 мотоцикли кои ќе бидат упатени на вонреден технички преглед.

Акцијата, што траела од 20 часот синоќа до еден часот по полноќ, ја спроведе Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје.

– Од страна на полициски службеници во Полоциска станица Кисела Вода и Карпош привремно се задржани 13 мотоцикли, поради сомнение на вградување на одделни системи, составни делови, самостојни технички единици и опрема што се разликува од основно вградените-издувни системи по член 53 од Законот за возила и тие ќе бидат упатени на вонреден технички преглед. Привремено задржани се по четири моторцикли “Кавасаки” и “Хонда”, по две “Сузуки” и “Јамаха” и еден моторцикал “КТМ”, соопшти Министерството за внатрешни работи.

По однос на останати прекршоци од Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата и Законот за возила кон возачи, преземени се 25 мерки за сторени сообраќајни прекршоци.

http://www.libertas.mk/zadrzhani-13-motori-na-uchesnitsi-vo-divi-t/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 706
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

NEMA VEKE HAOS Empty Re: NEMA VEKE HAOS

Пишување by misterija on Нед Aвг 26, 2018 1:06 pm

Sekojdnevno treba da ima vakvi racii, toa da bide normalna rabotna zadaca na policajcite.
Tesko na nas ako cekame so po nekoja sprovedena akcija da se pofalat a potoa povtorno da se turat vo zimski son.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

NEMA VEKE HAOS Empty Re: NEMA VEKE HAOS

Пишување by osa on Нед Aвг 26, 2018 1:19 pm

I toa bez " pardon " za nikogo ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

NEMA VEKE HAOS Empty Re: NEMA VEKE HAOS

Пишување by misterija on Нед Aвг 26, 2018 1:21 pm

Tocno taka treba da bide..samo naslovot na temata mi e malku preuranet, ima uste bajagi vreme za da go snema(ako) haosot.

ps.
vo ovaa drzava sekogas ke ima haos

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

NEMA VEKE HAOS Empty Re: NEMA VEKE HAOS

Пишување by delta on Нед Aвг 26, 2018 4:21 pm

politicarite go pravat haosot/.?><
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

NEMA VEKE HAOS Empty Re: NEMA VEKE HAOS

Пишување by misterija on Нед Aвг 26, 2018 4:21 pm

А делта прави хаос на мелница!?? Very Happy

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

NEMA VEKE HAOS Empty Re: NEMA VEKE HAOS

Пишување by delta on Нед Aвг 26, 2018 4:24 pm

samo na ponekoja tema././iamm dozvola d macolot i dziv dzi./,?>
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

NEMA VEKE HAOS Empty Re: NEMA VEKE HAOS

Пишување by TRAJCHE on Сре Aвг 29, 2018 11:51 am

Nema i ke nemaq, novi kazni i akcii na policijata.

Според СВР Скопје, во сообраќајните несреќи, 87 возачи биле казнети оти возеле со брзина поголема од дозволената. Полицијата санкционирала 39 возачи, а од нив седум управувале возило под дејство на алкохол, 22 управувале пред да се стекнат со право на управување на моторно возило, а 10 биле возачи почетници.

Од сообраќај биле исклучени 13 возила бидејќи биле нерегистрирани, а едно било технички неисправно.

Полицијата казнила 17 возачи кои поминале на црвено светло, двајца бидејќи неправилно се престрoиле, двајца возачи не дале првенство на минување на возила и двајца мотоциклисти не носеле заштитен шлем.

Полицијата санкционирала еден пешак кој поминал коловоз надвор од пешачки премин и двајца кои поминале на црвено светло.

Во текот на изминатите денови биле издадени 57 мандатни платни налози, а со „пајак“ биле подигнати 64 возила.

https://www.mkd.mk/crna-hronika/kazneti-87-vozachi-poradi-brzo-vozenje
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 565
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

NEMA VEKE HAOS Empty Re: NEMA VEKE HAOS

Пишување by Bosonoga on Сре Aвг 29, 2018 12:18 pm

Uzas kolku prekrsoci se napraveni za tolku kratko vreme.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 879
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

NEMA VEKE HAOS Empty Re: NEMA VEKE HAOS

Пишување by TRAJCHE on Пон Сеп 03, 2018 11:48 am

Gi utepaa, aj uste neka se pravat serifi.

Полицијата привремено одзеде 35 моторцикли поради учество во диви трки

3 Септември, 2018

https://vecer.press/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D0%BE%D0%B4%D0%B7%D0%B5%D0%B4%D0%B5-35-%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%86/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 565
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

NEMA VEKE HAOS Empty Re: NEMA VEKE HAOS

Пишување by EVITA on Пон Сеп 03, 2018 1:01 pm

Neka im gi zemat ke se ispotepaat budalite i umot ne im doaga.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 257
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

NEMA VEKE HAOS Empty Re: NEMA VEKE HAOS

Пишување by TRAJCHE on Нед Сеп 23, 2018 11:10 am

Uste edna uspesna akcija na MVR.

МВР: Синоќа 55 возачи во Скопје фатени како возат под дејство на алкохол

Во зајакната акциска контрола скопската полиција вчера од 23 до 5 часот утрово откриле 55 возачи под дејство на алкохол. Контролирани биле вкупно 244 возачи, а алко тест бил извршен на 133.

https://www.mkd.mk/crna-hronika/mvr-sinokja-55-vozachi-vo-skopje-fateni-kako-vozat-pod-dejstvo-na-alkohol
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 565
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

NEMA VEKE HAOS Empty Re: NEMA VEKE HAOS

Пишување by Bosonoga on Нед Сеп 23, 2018 1:03 pm

Bravo Oliver, crepovite samo naprazno tropaat.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 879
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

NEMA VEKE HAOS Empty Re: NEMA VEKE HAOS

Пишување by TRAJCHE on Вто Окт 09, 2018 5:54 pm

Zakonot izgleda pocna da vazi nasekade.

ТЕТОВСКО
Откриени стебла со марихуана во нива со пченка
https://www.mkd.mk/crna-hronika/otkrieni-stebla-so-marihuana-vo-niva-so-pchenka

Во два одделни случаи во Тетово и Гостивар пронајден кокаин кај четири лица
https://kanal5.com.mk/articles/351393/vo-dva-oddelni-sluchai-vo-tetovo-i-gostivar-pronajden-kokain-kaj-chetiri-lica
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 565
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

NEMA VEKE HAOS Empty Re: NEMA VEKE HAOS

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот