Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

COKO FANTAZIJA

3 posters

Go down

COKO FANTAZIJA Empty COKO FANTAZIJA

Пишување by EVITA Пон Aвг 20 2018, 12:12

Kako sto e zesko vednas pocnuvam da ja pravam, samo da vidam imam li se potrebno.

Чоколадна фантазија: Комбинација од 4 состојки, идеална за топлите денови

Потребни состојки:
100 грама темно чоколадо
70 милилитри млеко
3 лажици мед
150 грама грчки јогурт

Начин на подготовка:
Загрејте го млекото во лонец, па прелијте го врз исечканото темно чоколадо.

Оставете така една минута, па сето тоа добро измешајте го.

Додајте мед и добро промешајте. Оставете ја смесата да се излади малку.

Омекнете го грчкиот јогурт со маталка, па измешајте го во изладениот крем од чоколадо.

Ставете го десертот во фрижидер до послужување, па украсете го со овошје по желба.

Совет: Можете да го збогатите чоколадниот крем со ликер од портокал или да направите верзија со бело чоколадо, па да го послужите со кокос.

https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/deserti/chokoladna-fantazija-kombinatsija-od-4-sostojki-idealna-za-toplite-denovi/

EVITA

Број на мислења : 269
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

COKO FANTAZIJA Empty Re: COKO FANTAZIJA

Пишување by Nebula Пон Aвг 20 2018, 12:37

Aj pa pisi kakvo e.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

COKO FANTAZIJA Empty Re: COKO FANTAZIJA

Пишување by Delta Пон Aвг 20 2018, 12:42

da dojme na gosti/../><?>
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

COKO FANTAZIJA Empty Re: COKO FANTAZIJA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот