Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CHESTITKA

+27
cvetka
misterija
Delta
nino
EVITA
Bosonoga
TRAJCHE
PRVOBOREC
SHARENI
Luxor
Dino
OPOZICIONER
Teo
IVA
Voivodata
defo
kiBik
Г-ѓа Министерка
reiter
Hamad bim Khalifa
tmoro
Sotir
Естир
Kalinda
Боко
хан Ацо
osa
31 posters

Страна 3 of 25 Previous  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Next

Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by Гостин Вто Мар 03 2015, 18:00

Ние од бановината направивме независна држава на македонскиот народ. Со оглед на тоа дека целосна независност прогласивме на 8 септемви 91, пред вас сме со светлосни години. И што си запнал со глупави празници. Единствените кои треба да бидат славени се 8 септември, нова година и први мај од световните. Против верските немам ништо, па секој нека си слави како сака.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by kiBik Вто Мар 03 2015, 18:11

Da be, napravivte nezavisna. Tolku nezavisna shto od vas nishto ne zaviseshe.
Mumley, neshto bace mnogu agresija vkara samo poradi toa shto nie deneska imame nacionalen praznik. Problem imash so nas? Mozheshe da kazhesh chestito vo temata za chestitkite ili pa da stradash i plukash zlobno vo druga tema, zar ne? Evil or Very Mad
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by Гостин Вто Мар 03 2015, 19:10

kiBik напиша:Vo cvetarski magazin sme?

Dobro bre kiBik, jas mislev vekje ja vide temata za cvekjinjata...Aj odi tamu i napishi koe ti e omileno cvekje...CHESTITKA - Page 3 Happy-smiley17 CHESTITKA - Page 3 Happy-smiley17 CHESTITKA - Page 3 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by kiBik Вто Мар 03 2015, 19:21

Нема. Тука ке се признам - не сум яс цвекье за мирисанье!
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by Гостин Вто Мар 03 2015, 19:28

kiBik напиша:Da be, napravivte nezavisna. Tolku nezavisna shto od vas nishto ne zaviseshe.
Mumley, neshto bace mnogu agresija vkara samo poradi toa shto nie deneska imame nacionalen praznik. Problem imash so nas? Mozheshe da kazhesh chestito vo temata za chestitkite ili pa da stradash i plukash zlobno vo druga tema, zar ne? Evil or Very Mad

Немам јас проблем со вас. Вие имате проблем со перцепцијата. Сеуште не сфаќате дека сонот за голема Бугарија е мртов, и дека Македонија е независна држава. Тресете глупости за Македонците, ги прогласувате за бугари,  иако од друга страна сте поголеми непријатели на Македонија и на Македонците од сите останати соседи. Истиот момент кога ќе престанете да пројавувате територијални претензии и асимилаторски политики кон Македонија и Македонците, можеме да бидеме пријатели. Се додека јадете говна у Брисел против мојот народ и држава, обидувајќи се да им помогнете на Грците и шиптарите да ја уништат Македонија, вие ќе останете мои непријатели.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by Гостин Вто Мар 03 2015, 19:31

Мамли, не ми пречи што имаш свое мислење и го пишуваш. Но сакам да ти напоменам дека навредите кон останатите членови на форумот се забранети. За да не се осетиш дискриминиран како Андреј, ова предупредување важи за сите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by kiBik Вто Мар 03 2015, 19:39

mumley напиша:... вие ќе останете мои непријатели.
Добро, се изяснивме.
Но да те прашам сепак: Имаш 20 години?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by Гостин Вто Мар 03 2015, 19:54

Имам доволно за да знам какви говна јадат Џамбаски, Сидеров и Каракачанов, за Македонија и Македонците. И да знам дека Борисов јадеше говна и се закануваше со вето за македонското влегување во ЕУ и НАТО. И како медиумите во Бугарија се радуваа кога педерот Самарас ги јадеше истите говна дека македонски јазик не постои. Затоа, кога ќе ги промените ставовите кон Македонија и Македонците, и кога ке ви стане јасно дека ние имаме независна држава, и свој национален идентитет, можеме да зборуваме за останатото.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by хан Ацо Вто Мар 03 2015, 20:02

mumley напиша:
kiBik напиша:Da be, napravivte nezavisna. Tolku nezavisna shto od vas nishto ne zaviseshe.
Mumley, neshto bace mnogu agresija vkara samo poradi toa shto nie deneska imame nacionalen praznik. Problem imash so nas? Mozheshe da kazhesh chestito vo temata za chestitkite ili pa da stradash i plukash zlobno vo druga tema, zar ne? Evil or Very Mad

Немам јас проблем со вас. Вие имате проблем со перцепцијата. Сеуште не сфаќате дека сонот за голема Бугарија е мртов, и дека Македонија е независна држава. Тресете глупости за Македонците, ги прогласувате за бугари,  иако од друга страна сте поголеми непријатели на Македонија и на Македонците од сите останати соседи. Истиот момент кога ќе престанете да пројавувате територијални претензии и асимилаторски политики кон Македонија и Македонците, можеме да бидеме пријатели. Се додека јадете говна у Брисел против мојот народ и држава, обидувајќи се да им помогнете на Грците и шиптарите да ја уништат Македонија, вие ќе останете мои непријатели.

Србин си ти?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by Гостин Вто Мар 03 2015, 20:12

Ете ти го. Си ја има мувата на капата па запнал како вол во јарем. Не се бре Македонците како вас па да трчаат на концерти на Лепа Брена и да скандираат Србија, Србија. Се кладам дека српските пејачи во Бугарија имаат барем трипати повеќе посетеност на концертите и барем пет пати повеќе обожаватели отколку во Македонија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by kiBik Вто Мар 03 2015, 20:24

mumley напиша:.... можеме да зборуваме за останатото.
Яс па не сакам. Останато веке нема. Се' си кажавме. Или не?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by Боко Вто Мар 03 2015, 20:28

Мамли
Имаш погрешна претстава за односите меѓу Бугарија и Македонија во поново време.Никој сериозен политичар или интелектуалец во Бугарија не ни помислува да ни го негира правото на самоопределување како Македонци,сети се само на Желев,во период кога и ние самите не знаевме по кој пат да тргниме тој прв ја призна Македонија како независна држава и издејствува признавање од Русија и Турција.Првите години на независноста на Македонија,сигурно знаеш имаше блокада од Грција па сите достави на нафта до Македонија ни пристигаа преку Бургас,сети се на постапките на Милошевиќ....Значи обиди се Бугарија да ја оцениш по постапките а не по зборовите на некој си Сидеров и сл.Второ за јазикот.Секоја книга на македонски автор издадена во Бугарија е со бугарски превод,од тоа подобро признавање-здравје


Боко

Број на мислења : 66
Join date : 2015-01-27

Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by osa Вто Мар 03 2015, 21:10

mumley напиша:Ете ти го. Си ја има мувата на капата па запнал како вол во јарем. Не се бре Македонците како вас па да трчаат на концерти на Лепа Брена и да скандираат Србија, Србија. Се кладам дека српските пејачи во Бугарија имаат барем трипати повеќе посетеност на концертите и барем пет пати повеќе обожаватели отколку во Македонија.
nemozesh cel narod da go podredish vo edna klasa" neprijatel "na Makedonskiot narod ..
ovde imame prijateli na forumot ,i ni sluchajno nemoze da pomislam deka ne mi go priznavaat jazikot ili samostojnata drzava ,poradi toa shto se bugari .imame izgradeno  prijatelski odnosi so nashite iskreni prijateli na forumov ,i ne bi sakala da prodolzi tvojata diskusija vo pravec na nivna  diskreditacija ,potochno ne bi ti dozvolile da gi nedaj boze navredish ....ke ti povtoram ;toa se nashi prijateli ,toa se prijateli na forumot melnica ,taka beshe dosega ,taka i ke ostane

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by Гостин Вто Мар 03 2015, 21:14

А јас затоа што сум Македонец сум непријател на форумот? Да не почнете да станувате и пријатели на Грујошеску?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by Гостин Вто Мар 03 2015, 21:17

mumley напиша:А јас затоа што сум Македонец сум непријател на форумот? Да не почнете да станувате и пријатели на Грујошеску?

Ajde, spushti ja topkata... Nikoj ne reche deka si neprijatel... Samo se grizhime nashite prijateli da ne se navreduvaat megjusebno...A ovoj forum, sekogash kje bide opozicionerski, i kje gi kritikuva loshite potezi na sekoja vlada, bez razlika koj kje dojde na vlast...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by osa Сре Мар 04 2015, 19:53

mumley напиша:А јас затоа што сум Македонец сум непријател на форумот? Да не почнете да станувате и пријатели на Грујошеску?
ne ! nitu navredite kon tebe nema da gi tolerirame

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by Kalinda Сре Мар 04 2015, 23:41

pa ti bre mamlosan ke mu zabranish na lujgeto da pishat kaj sakaat !
A zoshto da ne se sprijatelat so gruevski ?
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 493
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by Гостин Чет Мар 05 2015, 07:39

Tebe taa zadacha ti ja dadoa u shtab??? Da mu nagjash na Grujoshesku novi prijateli koi kje mu nosat cigari vo Idrizovo??? CHESTITKA - Page 3 Smiley-laughing021

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Мар 05 2015, 18:32

Teo напиша:
mumley напиша:А јас затоа што сум Македонец сум непријател на форумот? Да не почнете да станувате и пријатели на Грујошеску?

Ajde, spushti ja topkata... Nikoj ne reche deka si neprijatel... Samo se grizhime nashite prijateli da ne se navreduvaat megjusebno...A ovoj forum, sekogash kje bide opozicionerski, i kje gi kritikuva loshite potezi na sekoja vlada, bez razlika koj kje dojde na vlast...

Vo slucaj na opozicioneri od tipot na Zombirani dpmnovci - togash neka se znae deka FORUMOV NEMA DA BIDE OPOZICIJSKI!!!!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by Гостин Нед Мар 08 2015, 00:01

НА ДАМИТЕ ЧЛЕНКИ НА ФОРУМ МЕЛНИЦА НЕКА ИМ Е ЧЕСТИТ ПРАЗНИКОТ

ДЕНОТ НА ЖЕНАТА 8 МАРТ

CHESTITKA - Page 3 51GgnQRwlaL

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Мар 08 2015, 00:07

Se pridruzuvam kon cestitkata na Teo! Srekjen 8.mart!CHESTITKA - Page 3 Rose
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by osa Нед Мар 08 2015, 00:27

blagodaram Teo i Kalif na chestitkata ,me iznenadivte prijatno

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by osa Нед Мар 08 2015, 00:33

Eve i jas da im go chestitam praznikot na ostanatite chlenki na forumot ....

CHESTITKA - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcSeX9CzyZaF3QvwvJyJsZhNdX7rHretVu4qDTWf9_WvhxiSKH7R1g

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by osa Нед Мар 08 2015, 01:06

Честит празник Калинда CHESTITKA - Page 3 6-boi-na-ruzite-sto-misli-toj-koga-podaruva-buket-2

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by osa Нед Мар 08 2015, 01:10

Мегу поблиските од форумот ,покрај Калинда ,си ми и ти 
Естир ,затоа сакам и тебе да те издвојам од останатите членки и да ти го честитам празникотCHESTITKA - Page 3 23397008

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

CHESTITKA - Page 3 Empty Re: CHESTITKA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 25 Previous  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот