Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BEBINJA

Go down

BEBINJA Empty BEBINJA

Пишување by EVITA on Пет Aвг 24, 2018 12:22 pm

Dve bebinja vo zooloskata, Tince i Fraer i so albino kengurceto Arcibald se super trojka.

АКТУЕЛНО ФОТО: Запознајте ги новите бебиња во скопската зоолошка: Се родија Тинче и малиот фраер!

https://taratur.com/foto-zapoznajte-gi-novite-bebina-vo-skopskata-zooloshka-se-rodija-tinche-i-maliot-fraer/

Се роди албино кенгурче во скопската зоолошка (ФОТО)

https://kurir.mk/republika/skopje/se-rodi-albino-kengurche-vo-skopskata-zooloshka-foto/

BEBINJA Tince-700x410

BEBINJA Kozi

BEBINJA 37712135_1065639703586625_346253932621725696_n-696x810

EVITA

Број на мислења : 259
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

BEBINJA Empty Re: BEBINJA

Пишување by Bosonoga on Пет Aвг 24, 2018 12:53 pm

Lelee so slatki se, kengurceto mi e dusicka.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 882
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

BEBINJA Empty Re: BEBINJA

Пишување by EVITA on Пон Сеп 10, 2018 12:07 pm

Ne se bebinja ama ke ziveat vo Skopje, dve slonici doagaat.

СЛОНИЦИТЕ ДУЊА И ДАЕЛА НА 29 СЕПТЕМВРИ ДОАЃААТ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА ГРАДИНА

Слониците Дуња и Даела од Белгија на 29 септември ќе пристигнат во скопската Зоолошка градина.

„Едната е африканска, другата азиска слоница. И двете се стари по 30 години. Направено е ново живеалиште според најсовремените стандарди, со отворен и затворен дел. Со површината која ја зафаќа живеалиштето тоа е едно од најголемите во Зоолошката. Моја цел е скопската Зоолошка да стане европска градина“, вели директорот на Зоолошката градина Ѓорѓи Галетановски.

https://sdk.mk/index.php/magazin/slonitsite-duna-daela-na-29-septemvri-doagaat-vo-skopskata-zooloshka-gradina/

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 259
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

BEBINJA Empty Re: BEBINJA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот