Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MESI

2 posters

Go down

MESI Empty MESI

Пишување by Nebula Нед Сеп 16 2018, 13:06

Verojatno nema da bide tragedija, Barsa za dve godini ke najde dostojna zamena.

„Каталонци“, уживајте уште малку: Меси си оди од Барса!
Објавено на September 16, 2018

Најдобриот фудбалер на сите времиња Лионел Меси можеби ги игра последните две сезони во дресот на Барселона.

Бројни светски медиуми денеска објавија дека во 2020 година тој ќе го напушти својот матичен клуб и по две децении во него, среќата ќе ја побара на друго место. Конкретно, во Интер Мајами чиј сопственик е Дејвид Бекам и ќе почне да се натпреварува во МЛС.

Двајцата се во одлични односи и полни со комплименти еден за друг, а Меси тогаш нема да биде во зенитот на својата кариера и можно е да побара нов предизвик.

MESI Mesi

https://sportclub.mk/katalontsi-uzhivajte-ushte-malku-mesi-si-odi-od-barsa/

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

MESI Empty Re: MESI

Пишување by Dino Пон Сеп 23 2019, 22:42

МЕСИ ПО ШЕСТИ ПАТ ИЗБРАН ЗА НАЈДОБАР СВЕТСКИ ФУДБАЛЕР

Лео Меси по шести пат е прогласен за најдобар светски фудбалер, иако Вирџил ван Дајк важеше за голем фаворит.

Освен што стана шампион на Шпанија со Барселона, Меси ја заврши минатата сезона без голем трофеј и на клупски и на репрезентативен план, првенствено доминирајќи како голгетер. Тој беше најдобар стрелец во шпанското првенство и во Лигата на шампионите и ја освои Златната копачка на Европа.

Меси ја освојуваше Златната топка на ФИФА и во 2009, 2010, 2011, 2012 и 2015 година и сега има еден трофеј повеќе од својот најголем ривал Кристијано Роналдо, кој заедно со Ван Дајк, беше во најтесниот избор.

https://sdk.mk/index.php/sportski-prikazni/mesi-po-shesti-pat-izbran-za-najdobar-svetski-fudbaler/

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот