Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PAPAGAL

2 posters

Go down

PAPAGAL Empty PAPAGAL

Пишување by Albatros Саб Сеп 22 2018, 12:07

Se izgubil i po cetiri godini se vratil, ama izgleda bil na koledz. Very Happy

Загубен папагал по 4 години се вратил и го шокирал својот сопственик!

PAPAGAL 349366

Папагалот одлетал од својот дом во Калифорнија во непознат правец . Неочекувано по цели 4 години папагалот Нејџел се вратил кај неговиот сопственик Дарен Чик и го шокирал, тој во меѓувреме научил да зборува шпански!!

Чик потоа открил дека британскиот акцент кој папагалот го имал исчезнал и дека сега Нејџел течно зборува шпански и редовно го споменува името Лери.

Британецот Дарен се уште не знае што се случувало со неговиот папагал во претходните 4 години.

Инаку, папагалот Нејџел го пронашла Џулија Сперлинг која потоа со помош на чипот успеала да го пронајде неговиот вистински сопственик.

https://kanal5.com.mk/articles/349366/zaguben-papagal-po-4-godini-se-vratil-i-go-shokiral-svojot-sopstvenik

Albatros

Број на мислења : 821
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

PAPAGAL Empty Re: PAPAGAL

Пишување by Nebula Нед Сеп 23 2018, 12:18

Ha, ha, ima poveke skolo od nekoi nasi politicari. Twisted Evil

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот