Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT

Go down

USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT Empty USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT

Пишување by Bosonoga on Пон Сеп 24, 2018 2:54 pm

Stojance fino gi prasa crepovite eve gledajte.

USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT 10
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 879
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT Empty Re: USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT

Пишување by Bosonoga on Пон Сеп 24, 2018 2:55 pm

Eve jas sega ke cekam crepovite da odgovorat. Dotogas eve sto vikaat nekoi popametni od niv.

USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT Dndn3t10
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 879
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT Empty Re: USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT

Пишување by Bosonoga on Пон Сеп 24, 2018 2:57 pm

Eve uste.

USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT 110
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 879
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT Empty Re: USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT

Пишување by Bosonoga on Пон Сеп 24, 2018 3:01 pm

I uste.

USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT Dnn9yo10
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 879
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT Empty Re: USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT

Пишување by OPOZICIONER on Пон Сеп 24, 2018 4:02 pm

Bravo za general Angelov, im gi zatnal ustite na laznite patrioti i dusegriznici, i obajsnuvanjata se dobri ama treba cesto da se povtoruvaat dodeka ne stignat do usite na site gragani.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT Empty Re: USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT

Пишување by SHARENI on Вто Сеп 25, 2018 10:52 am

SDSM pisuva istorija, ama sto im treba i Zmicko da go vikaat tamu neka si ostane vo minatoto.

СДСМ: Мицкоски, ќе останеш сам и изолиран

Мицкоски изјасни се, сакаш ли да влезеш во ЕУ и НАТО како Македонец или ќе останеш сам и изолиран?

На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што и носи добро на Македонија.

Мицкоски ги игнорира ЕУ и НАТО, не сака развој и не сака Македонија да оди напред.

Каде се видело лидер на најголема опозициона партија да не сака да си ја види државата успешна и напредна?

Референдумот на 30 септември е за интеграција во ЕУ и НАТО. Тоа го знаат сите и сите високи претставници на ЕУ и НАТО секојдневно упатуваат јасна порака дека прифаќањето на Договорот со Грција е услов за влез во ЕУ и НАТО и нема план Б.

Дека без прифаќање на Договорот влезот во ЕУ и НАТО нема да биде возможен во наредените години, можеби и децении. Секој политичар што го оспорува овој факт – лаже.

Јасно е дека Мицкоски нема план но Македонија има еден план, влез во ЕУ и НАТО.

Затоа Мицкоски треба да престане да внесува конфузија во јавноста и јасно да каже како ќе се изјасни на 30 септември,. Ако е толку слаб за да ја каже позицијата на партијата, треба да собере храброст и да ја соопшти барем сопствената одлука.

Мицкоски, Договорот го зајакнува и гарантира македонскиот идентитет кој станува принзаен од целиот свет, вклучително и Грција и го расчитува патот за влез во ЕУ и НАТО.

Мицкоски изјасни се, сакаш ли да влезеш во ЕУ и НАТО како Македонец, со заштитен и гарантиран македонски идентитет, или ќе останеш сам и изолиран?-го повикува денеска опозицискиот лидер влдејачката СДСМ.

https://ako.mk/%D1%81%D0%B4%D1%81%D0%BC-%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%9C%D0%B5-%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%88-%D1%81%D0%B0%D0%BC-%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 706
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT Empty Re: USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT

Пишување by Teo on Вто Сеп 25, 2018 6:33 pm

Eve neshto istorisko...Chestitki za avtorot...

USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT Dn8pip10
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT Empty Re: USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT

Пишување by Bosonoga on Вто Сеп 25, 2018 6:41 pm

Kaj mu tekanalo bravo navistina samo da dopisel oti vo zamena amnestija ke se bara.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 879
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT Empty Re: USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT

Пишување by TRAJCHE on Сре Сеп 26, 2018 8:59 am

Uste ednas gi pustija bojkotiracite po voda, naprazno im se zakanuvaa na graganite so slikanje ili nekakvi osveti.

Јанчев: На денот на гласањето нема да има одвраќање на луѓе и сликање, тоа е одлика на едно минато време

Потпретседалот на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев во вечерашното гостување на телевизија 24 рече дека ВМРО-ДПМНЕ нема да прави опструкции на денот на гласањето на референдумот.

-Ние не можеме да се согласиме дека 99 посто од граѓаните го поддржуваат референдумот. ВМРО-ДПМНЕ истакна дека нема да прави опструкции на денот на гласањето. Нашето членство е оставено само да си размисли, а никако нема да има одвраќање на луѓе, сликање, тоа е одлика на едно минато време. Ако нема цензус на референдумот, потешко ќе биде уставните измени да поминат во Собранието. Пратениците се живи луѓе и тоа нема да им биде лесно, рече Јанчев.

https://fokus.mk/janchev-na-denot-na-glasaneto-nema-da-ima-odvrakane-na-luge-i-slikane-toa-e-odlika-na-edno-minato-vreme/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 565
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT Empty Re: USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT

Пишување by трендафил on Нед Фед 24, 2019 6:19 pm

Договорот брише еден дел од нашата историја и со самото тоа дел од нашиот идентитет. За волја на вистината договорот за пријателство со Бугарија брише многу повеќе. Договорот со Грција врши измени и во македонскиот јазик, затоа што ќе треба да ги користиме имињата на населените места во Егејска Македонија што Грците насилно ги вовеле пред еден век, а не вековните пред тоа македонски имиња. Не е успех да признаеш дека постои нешто што постои. Грција доби повеќе работи на кои нема право и се дел од основните човекови права. Правото сами да си ја именуваме државата, да имаме идентитет што ни го пренеле нашите предци, сами да ги пишуваме учебниците ...
Еве една интересна репортажа на ББЦ,
https://www.bbc.com/news/stories-47258809?fbclid=IwAR3Ao3XU3hY99eOqGEN3NeuQVfdM5k_AxJfpGYTG03kTHqajpw5p75jUj6s

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6665
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT Empty Re: USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT

Пишување by Bosonoga on Нед Фед 24, 2019 9:50 pm

Do koga bre za identitetot ?
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 879
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT Empty Re: USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT

Пишување by TRAJCHE on Нед Мар 24, 2019 12:10 am

dodeka da izumrat
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 565
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT Empty Re: USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT

Пишување by трендафил on Нед Мај 12, 2019 7:44 pm

Како што почна темата, никој до сега не успеал да го избрише македонскиот идентитет трајно, па нема да успее ниту евроатлантската меѓународна банда и нивните домашни слуги, Али Ахмети, Зоран Заев и други. Македонците никогаш нема да изумрат. Меѓу другото и затоа што повеќе Македонци живеат во странство отколку во Македонија, а таму се почитуваат човековите права вклучувајќи го и правото за самоидентификација. Не можете вие или вашиот пастир црпнат од нива во Муртино да одлучувате за мојот идентитет. Ниту јас за вашиот вклучувајќи го тука и вашето потекло од мајмун. Очигледно сте во право.
Референдумот нема врска со идентитетот и јазикот. Барем кај Македонците. Тие со северна жица чекаат Заев да се договори со Борисов дали ќе останат Македонци и до кога биле Бугари. Иако е историски факт дека Бугарите сите православни ги викале Бугари. Рускиот цар на пример бил за нив Бугарски цар.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6665
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT Empty Re: USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT

Пишување by EVITA on Нед Мај 12, 2019 8:36 pm

shto temava tuka vo istorija ,prashanje do moderatorite,bash sakam da znam

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 257
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT Empty Re: USPESEN REFERENDUM GO ZACVRSTUVA JAZIKOT I IDENTITETOT

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот